Телефони

Ми часто розповідаємо Вам про наш проект «Мама для мами»*, говоримо про післяпологові розлади, виховання дитини тощо. Проте ми рідко говоримо про тих самих чарівниць, які добровільно беруть участь у нашому проекті та допомагають молодим мамам після народження первістка. Тому сьогодні ми розповімо про ментор-мам, їх особистий досвід, мотивацію та зміни, які відбуваються з ними в проекті. Ви побачите проект «Мама для мами» очима самих ментор-мам.

Мама для мами» – проект, який реалізується у м. Дніпро та у якому ми підготовлюємо досвідчених ментор-мам, що здійснюють візити до молодих мам та допомагають їм адаптуватися до їхньої нової соціальної ролі.

Мотивація волонтерства або Чому жінки хочуть стати ментор-мамами?

Якщо причина участі молодих мам у нашому проекті є зрозумілою, то причина участі жінок, які бажають стати ментор-мамою, вимагає прояснення. Чому жінки, які мають досвід материнства, хочуть брати участь у нашому проекті?

Однією із таких головних причин є  те, що вони хочуть поділитись власним досвідом. Адже вони вже мають ті навички, яких ще можливо, бракує молодим мамам. Про це зазначає й одна із наших ментор-мам – Аліна Дніпровська:

«Мене мотивувало бажання передати свій досвід молодим мамам, підтримати їх у період раннього становлення материнства…»

Поділившись своїми знаннями, ментор-мами хочуть підтримати молодих мам, допомогти їм адаптуватись до нової важливої ролі. Саме з такою мотивацією прийшла в проект наша ментор-мама Марія Гольденберг:

«Мене мотивувало бажання підтримати молоду матусю і “полегшити” нові, і тому складні, завдання…»

Ще одна причина участі у проекті – жінки, майбутні ментор-мами, знову хочуть згадати свої щасливі моменти материнства, допомагаючи молодій мамі. Це мотивувало прийти в проект нашу ментор-маму Владу Спектор:

«Для участі в проекті “Мама для мами”, я згадала всі яскраві і важливі моменти з особистого досвіду материнства, а також знання отримані в медичному училищі і за час навчання на психолога…»

Також жінки приходять у наш проект ментор-мамами, тому що розуміють, що їм самим, у свій час, не вистачало такої чарівниці, яка б допомагала їм, ділилася знаннями та досвідом у перший час після народження дитини. Про це зазначає наша ментор-мама Олена Коврига:

«Після більш детального знайомства з проектом я зрозуміла, що можу стати учасницею того, чого мені колись самій не вистачало – проекту соціалізації молодих мам. А процес навчання дав мені багато корисних інструментів навіть для спілкування в своїй родині з рідними і дітьми…»

Місія ментор-мам або Яка ціль ментор-мам в їхній роботі?

Зазвичай, ми говоримо, що головна місія наших ментор-мам – це допомогти молодій мамі справитись із новою соціальною роллю, подолати післяродові розлади та перейняти у досвідчених мам нові навички. Самі ж ментор-мами, опираючись на отриманий досвід роботи із молодими мамами, по-різному дивляться на свою головну місію в проекті.

Так, наша ментор-мама Аліна Дніпровська говорить, що її головна місія полягає в популяризації здорового розвитку сім’ї:

«Моя ціль – формування турботливих взаємовідносин між батьками для підвищення їх самооцінки і впевненості в собі…»

А ментор-мама Влада Спектор підкреслює, що головна місія для неї – це підтримка:

«Найперше, будь-якій “матусі” необхідна підтримка! Доленосні питання мама вирішить, а “ментор-мама” – подруга та наставниця, порадниця, людина, досвіду якій довіряють і прислухаються. Той фактор, що мого візиту чекають і питання заздалегідь продумують, показує зв’язок мами з дитиною і ментор-мами із молодою мамою…»

Про це говорить й Олена Коврига:

«У мене невеликий досвід роботи ментор-мамою. Найголовніше, що я бачу на сьогоднішній день – це вислухати і підтримати молоду маму. Тому, що навіть сьогодні, в століття посудомийних машин, роботів-пилососів і кур’єрів доставки з будь-яких магазинів, мами виявляються в соціальній ізоляції 1 на 1 з дитиною. І підтримка іншої мами якраз виявляється доречною…»

Змінюємось самі або Що дало ментор-мамам участь в проекті?

Звичайно, що участь у проекті та виконання такої соціально значимої справи, яку роблять наші ментор-мами, не проходить безслідно. Одні зазначають, що раді спілкуванню та новим знайомствам, інші підкреслюють, що вдосконалити свої навички, а ще інші наголошують, що навіть почали застосовувати нові навички у своєму житті.

Ось відгуки самих ментор-мам стосовно того, що привнесла в їхнє життя участь в проекті «Мама для мами»:

«Завдяки участі в проекті я удосконалила свої здібності у спілкуванні з потребуючими допомоги молодими мамами. Познайомилася з цікавими людьми. Розширила свій кругозір…» – Аліна Дніпровська

«Для мене участь у проекті – це можливість згадати і пережити найяскравіші моменти появи дитини в сім’ї. Поділитися своїм досвідом і прийняти досвід вирішення деяких питань у інших ментор-мам. Отримую нові знання на супервайзерських зустрічах. Ділимося і набуваємо тільки позитивний досвід і емоції…» – Влада Спектор

«Уміння усвідомлено слухати і чути (навмисно не вживаю вирази «активно слухати», є в ньому багато зовнішнього). Я усвідомлюю, що велика частина “слухання” покладається на емпатію. За час проекту, я розвинула в собі ці навички. Я можу слухати не тільки інших, а й себе, що часто навіть складніше. Це допомагає не доводити до образ, конфліктів, нерозуміння…» – Марія Гольденберг

«Вже сам процес навчання дав мені багато корисних інструментів навіть для спілкування в своїй родині з рідними і дітьми. А також у професійній діяльності. Я значно розвинула своє вміння слухати, і в процесі слухання витягувати як головне, так і те, що не сказано, але хвилює не менше озвученого…» –  Олена Коврига 

Таким чином, ми бачимо наскільки важливу місію виконують жінки, приходячи в проект «Мама для мами», щоб стати майбутніми ментор-мамами. Окрім того, що наші ментор-мами підтримують, допомагають та навчають молодих мам, вони змінюються та вдосконалюються самі, використовуючи набутий досвід у своєму житті. Адже виконуючи соціально значиму місію ми змінюємо на краще не тільки інших, але й, у першу чергу, себе! Долучайтеся до нас!

Поділяєте мету проекту та бажаєте стати його частиною?

Долучайтесь!

 Більше статтей по темі:

Проект «Мама для мами»

 Ментор-мама для молодої мами – більше, ніж просто допомога

Післяпологові розлади: що потрібно знати жінці та її близьким? Інтерв’ю із Деббі Вайтхіл

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання