Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

ЛаДор ВаДор (із івриту – «від покоління до покоління») – фундаментальний принцип розвитку тисячолітньої історії єврейського народу.
Оскільки тільки через тісні сімейні зв’язки матері та дитини можлива успішна передача єврейських цінностей,
традицій, духовного досвіду народу від одного покоління до іншого

Як створити відчуття причетності до єврейської традиції ЛаДор ВаДор (від покоління до покоління)? У чому унікальність єврейської сім`ї? Як конструктивно розвивати діалог мами та доньки в непростих темах? На ці та інші питання без проблем знаходять відповіді учасниці нашого унікального семінару «Мами-доньки», який проводиться в межах проекту «ЛаДор ВаДор: сила поколінь» (реалізується Проектом Кешер за підтримки Євро-Азіатського Конгресу). Розповідаємо про нього детальніше.

Можливість налагодити зв’язок: актуальність та місія семінарів

14-16 років – не простий та конфліктний вік у житті кожної дівчини-підлітка. У цей період дівчині досить важко знайти спільну мову з подругами-однолітками і, тим паче, із мамою. Своєю чергою, мама не завжди знає як правильно підійти до своєї доньки та які обрати теми для розмови.

У цей складний період надзвичайно важливо не втратити той духовний зв’язок мами та доньки. А краще – ще більше його укріпити, дорослішаючи разом та передаючи єврейські цінності.

Саме тому Проект Кешер вже 23 рік поспіль регулярно проводить унікальні семінари «Мама-донька», на яких побувало вже близько 700 пар мам і дочок з різних країн світу.

Такі заходи ґрунтуються на принципі ЛаДор ВаДор (Від покоління до покоління) і є саме тим інструментом, який дозволяє двом поколінням втілювати єврейські цінності Тікун Олам та Дугма Ішіт (Перетворення світу особистим прикладом).

«Мами-Доньки» – це унікальна можливість побути ближче зі своєю донькою/мамою, налагодити цей зв’язок у ситуації конфлікту та допомогти визначити межі особистого простору в сім’ї. Дискусії, суперечки, діалоги, гарячі дебати та цікаві ігри, але найголовніше – це бажання чути і слухати, поважати думку опонентки і шукати рішення, яке не завжди лежить на поверхні.

 Говоримо про те, що об’єднює: теми семінарів

 Теми семінарів «Мами-доньки» різноманітні і завжди обираються, враховуючи  інтереси та потреби учасниць, їхню вікову специфіку. До уваги береться й погляд двох поколінь і те, як ці теми зможуть знайти продовження в житті єврейських громад містах.

Так, цього року основними обрані 5 важливих тем, які підсилюють наші цінності. І це такі теми:

  1. «Моя сім’я, як ланка в єврейській історії»: У чому унікальність єврейської сім’ї? Яке значення традиції ЛаДор ВаДор? Як зберегти зв’язок між поколіннями? Яка роль жінки в єврейській традиції?
  1. «Жіноче єврейське лідерство: 5 кроків до успіху»: Що таке лідерство? Яка вона, сучасна жінка-лідерка? Якими характеристиками має володіти лідерка? Як стати лідеркою?
  1. «Дорослішання дівчаток: як стати подругою своєї доньки»: Як конструктивно розвивати діалог мами та доньки в непростих темах? Як будувати здорові відносини? Як говорити із донькою на відверті теми місячних, першого сексу та контрацептивів? Як допомогти дитині вийти з ситуації буллінгу та чим небезпечний кібербуллінг?
  1. «Як зберегти традиції в міжкультурному середовищі»: Яке значення принципів ЛаДор ВаДор, Тікун Олам та Дугма Ішіт? У чому унікальність єврейської сім’ї? Як відзначати головні єврейські свята? Яка моя роль у єврейській общині?
  1. «Тіккут Олам: Волонтерство – покликання чи професія»: Як змінювати світ на краще власними справами? Що таке волонтерство? Який сенс волонтерської діяльності? Які мої особисті мотиватори до волонтерської діяльності?

Бесіди, дискусії, спільні творчі роботи і навіть показ мод: як проходять семінари

Відповіді на перераховані вище та багато інших питань учасниці знаходять під час різноманітних бесід, дискусій, інтерактивних ігор у парах, малих групах, окремих групах мам і дочок тощо.

На семінарах «Мами-доньки» також використовуються й різноманітні інтерактивні методики: від виготовлення сімейного герба до експериментального модного показу. Такі методики викликають інтерес і зацікавленість обох поколінь.

Учасниці семінарів також мають можливість працювати у хеврутах, обговорюючи та вивчаючи єврейські тексти, конструктивно розвивати діалог про роль жінки в єврейській історії, обмінюватися думками, читати й обговорювати тексти Тори, спільно знаходити в них яскраве відображення сучасного життя.

Показовими є й спільні підготовки до шабату: вивчення єврейських традицій, спільне випікання хал, церемонії Кабалат Шабат тощо.

Окрім цього, під час семінару учасниці мають змогу розширити свої уявлення про діяльність Проекту Кешер, познайомитися з програмами і проектами, реалізованими співробітницями.

У результаті, мами й доньки можуть визначити для себе, як вони зможуть нести ідею ЛаДор ВаДор в свої єврейській громади, а також долучати декілька поколінь мам і доньок до життя громади й вирішення гострих питань становища жінки в суспільстві.

Відгуки учасниць семінарів – мам та доньок

“Завдяки семінару я дізналася про традиції, які моїй родині дісталися від бабусі і мені хочеться їх продовжувати. Мені важливо, що в моїй родині є багато єврейських традицій, які ми з мамою зберігаємо!”

Донька, м.Чернівці

 

“Я пишаюся тим, що в різних містах України такі згуртовані громади! Я вважаю, що проект «ЛаДор ВаДор: сила поколінь» дуже важливий як для мене з донькою, так і для нашої громади, він допоможе жінкам мого віку відчувати себе більш залученими в громадське життя і не втрачати зв’язок з дітьми”

Мама, м. Харків

 

“Той семінар став відправною точкою в усьому. Ми з мамою почали наш спільний шлях не просто в вивченні єврейських традицій, а й прилучення до них всієї нашої міжнаціональної сім’ї. Тепер я сама стала мамою і чекаю можливості брати участь зі своєю дочкою в цьому унікальному семінарі”

Варвара (донька), м. Одеса

 

 “Для себе особисто я взяла багато – інакше глянула на шляхи вирішення конфліктних ситуацій, на вміння позначати свій особистий простір і розуміти його важливість. Ніколи не порушувала питання буллінгу з дочкою, вважаючи, що якщо моєї дитини це не стосується, то й говорити про це не потрібно. Ми вже склали план на півроку, як вести здоровий спосіб разом!”

Єлизавета (мама), м. Полтава

 

“Дуже важливо, дітям знати про своє коріння. Тому для мене навчання, яке пов’язане з вивченням Тори, було особливо важливим. Щоб дівчата знали про єврейських жінок, брали з них приклад і були трохи на них схожі, продовжуючи нести єврейські традиції в свої сім’ї”

Бабуся, м. Херсон

 

“Для мене важливо було отримати знання з єврейської освіти, що власне і сталося, але я не думала, що ці дні допоможуть мені краще зрозуміти маму, я багато про неї не знаю, але це можна виправити”

Олександра (донька), м. Харків

 

“У мене чудові стосунки з мамою, у мене з нею немає конфліктів, але мені хочеться, щоб вона більше звертала на мене увагу! Це складно змінити за три дні, але ми почали про це говорити, за що я особливо вдячна”

Міра (донька), м. Одеса

Найочікуваніший та найприємніший результат семінару – це бачити ті реальні зміни, які відбуваються протягом трьох днів у стосунках мам та доньок. Ці дні дають відчуття необхідності та важливості порушувати та говорити на теми семінару, розвивати лідерські якості жінок і дівчат двох поколінь, зближувати батьків і дітей в своїх містах та будувати сильну єврейську громаду сьогодні і завтра!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок