Важливi проєкти
Телефони
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у «жіночому світі»?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Шукаєте корисні та експертні поради на різні тематики?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

Місце жінки всюди? – Так! Це доводять світові політичні тренди січня, про які ми розповімо у цьому дайджесті. 

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!

ЖІНКИ ПІДКОРЮЮТЬ СВІТОВУ ПОЛІТИКУ

→ Камала Гарріс – перша жінка в історії, яка стала віцепрезиденткою США. 

Камала Гарріс: перша темношкіра, перша жінка, перша – мішаного етнічного походження на посаді віцепрезидентки. Посада віцепрезидентки дає Гарріс можливість балотуватися на посаду президентки від Демократичної партії в 2024 році, якщо Байден відмовиться балотуватися на другий термін.


→ ПАРЄ вперше обрала жінку на посаду генерального секретаря.

Грекиня Деспіна Хатзівассіліу-Цовіліс стала першою жінкою, котра обійняла цю посаду за 72 роки існування Асамблеї. Кар’єру у Раді Європи вона розпочала у 1993 році в Європейській Комісії з прав людини. Понад 20 останніх років вона працює у ПАРЄ, очолюючи її комітети з моніторингу та з політичних питань. Має науковий ступінь доктора права.


→ Тим часом українки підкорюють футбольний світ. Катерина Монзуль посіла 3-тє місце в рейтингу арбітрів-жінок десятиріччя за версією IFFHS.

Міжнародна федерація футбольної історії та статистики (IFFHS) оприлюднила рейтинг найкращих арбітрів-жінок у світі за останнє десятиріччя (2011-2020), українка Катерина Монзуль – на третьому місці.

ПОГОВОРИМО ПРО ВАЖЛИВЕ

→ «Жіноче лідерство — це світовий тренд, і Україна є частиною процесу». Які можливості отримали українські жінки і чоловіки та чого досягли. 

Тема гендерної рівності у різних сферах українського суспільного життя стала однією із найбільш обговорюваних протягом останніх чотирьох років. Читати статтю.


→ Давос-2021: Компанії, очолювані жінками, отримують менше фінансування, ніж ті, в яких на чолі чоловіки.

Руйнівний економічний вплив пандемії коронавірусу тільки підсилив існуючі проблеми, пов’язані з гендерною нерівністю. Навіть до пандемії між підприємцями-жінками і їхніми колегами-чоловіками існував різкий розрив у доступі до капіталу. Читати статтю.


→ Перезавантаження системи: як втілювати політику гендерної рівності в органах державної влади?

Забезпечення рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків – одна з невід’ємних складових євроінтеграційного курсу. Впродовж останніх років Україна зробила значний поступ у розвитку гендерної рівності: ухвалили та імплементували десятки стратегічних документів із гендерним компонентом. Читати статтю.


→ До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту телеканал «UA: Перший» випустив документальний фільм «Голокост. Засвідчений злочин» режисерки-документалістки Сніжани Потапчук.

Фільм голосами живих свідків Голокосту розповідає історії про виживання у гетто і тих, хто переховувалися від окупантів. Герої стрічки зараз живуть у Києві, Дніпрі та Одесі, де відбувалося фільмування. Вони вижили, а також стали свідками масових розстрілів, що відбувалися, за даними дослідників, приблизно в п’яти тисячах локацій по всій Україні. В кожного з героїв загинули близькі люди. Батьки, брати, сестри, кохані. В кожного було єдине завдання в ці страшні роки – вижити. Дивитися фільм.

НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

Активістки, ініціативи, проєкти і події Проекту Кешер

→ Влада Недак – директорка Проекту Кешер в Україні, поділилася своїми інсайтами за 2020 рік.

«Навчатися важливо і потрібно, не обмежуючи себе віком, обставинами і іншими факторами. Головна мета навчання – зміна способу мислення, оскільки саме думки вирішують, що і як ми будемо чи не будемо робити».

Читати статтю «Мої інсайти за минулий рік» із блогу директорки.


→ Розпочався набір на навчальну програму «Жіночий шлях єврейського лідерства».

В умовах глобальної пандемії, закритих кордонів та заборон на фізичні зустрічі єврейська громада, так само як інші ГО стикнулися з потребою у знаннях та навичках по перенесенню діяльності в онлайн формат, дистанційній роботі команди та якісній реалізації інформаційних кампаній. Проект Кешер хоче допомогти у вирішенні цих, та не тільки задач і запрошує на навчально-тренінгову програму «Жіночий шлях єврейського лідерства» представниць ГО та єврейських громад.

Долучитися до програми. Дедлайн для реєстрації: 10 лютого 2021.


→ Ми продовжили подорожувати громадами України та відвідали Мелітополь.

Під час нашої віртуальної подорожі, ми відвідали екскурсію, присвячену єврейській історії міста, а також познайомилися із діяльністю місцевої жіночої групи.

Побувати на віртуальній екскурсії по Мелітополю.


→ Нагадаємо, що наш проєкт «Мама для мами» став ще відкритішим.

Проєкт для молодих матусь, який вже 3 роки успішно реалізується у Дніпрі, розширює свої кордони. Тепер долучитися до нього можуть матусі із різних міст України! У проєкті «Мама для мами» ми здійснюємо психологічну, емоційну та інформаційну онлайн-підтримку молодих мам, що мають дитину до 1 року.

Долучитися до проєкту.

ЩО РОБИТИ У ЛЮТОМУ?

Цього місяця ми підготували конкурс музичного відео, зустріч проєкту «Мама для мами», а також інші цікаві та важливі події! Долучайтеся до нас у Facebook та Instagram, щоб не пропустити анонси подій!

Успіху вам та мотивації у наступному місяці!
Проект Кешер – сила жіночої єдності!

 

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок