Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
13 жовтня відзначається Міжнародний день без бюстгальтера (No Bra Day). Першопочатково це був своєрідний флешмоб для того, щоб привернути увагу суспільства до проблеми раку грудей. Однак, згодом цей флешмоб трансформувався у день відмови від ліфів. У феміністичному русі популярне переконання, що бюстгальтери – це нав’язаний жінкам предмет гардеробу, який насправді не особливо потрібен. Чому ж відмова від ліфів – це не завжди добре?


Навіщо потрібен бюстгальтер?

Бюстгальтери можуть допомагати м’язам та хребту зайняти правильне положення. Особливо це стосується жінок із пишними грудьми.

Груди можуть важити більше кілограма, якщо ви маєте чашку D чи більше. Тиск на усе тіло є величезним, особливо на спину. Пам’ятайте, що груди складаються з жирової, залозистої та жирової тканини, а підтримують їх лише шкіра та зв’язки.

Якщо ви відчуваєте дискомфорт під час носіння ліфа, скоріше за все проблема полягає безпосередньо у цьому предметі гардеробу. Можливо, ви обираєте неправильний розмір або недостатньо якісний бюстгальтер.

Як правильно підібрати для себе зручний бюстгальтер – читайте у нашому матеріалі.

Основна функція бюстгальтера – підтримувати вагу та структуру грудей. Однак, у жінок часто виникає відчуття сильної напруги, яке локалізується там, де знаходяться бретельки ліфа. Вузькі бюстгальтери можуть серйозно вплинути на грудну клітину, а також викликати біль у спині та шиї.

Якщо лямки ліфа ослаблені, а задня частина жорстка, це призведе до неправильного балансування. Жінки часто звертають увагу на цей «ремінець» бюстгальтера, не думаючи про іншу підтримку. Наприклад, якщо ви носите ліф без бретельок – це не має ніякого сенсу.

Бюстгальтери і спортСпортивні бюстгальтери часто занадто сильно підтримують груди, що заважає правильному функціонуванню грудної клітини. Це послаблює м’язи спини та перенапружує зв’язки грудей. Через це бажано не носити спортивний ліф постійно. Проте, якщо у вас пишні груди і вам зручніше використовувати спортивний ліф на постійній основі, то лікарі рекомендують користуватися цим варіантом.

Якщо ви регулярно займаєтесь спортом, важливо підтримувати груди, адже інакше можливо пошкодити внутрішню структуру грудей. Коли ви не носите бюстгальтер під час тренувань, вашій спині, м’язам шиї та трапецієподібному м’язу (основний м’яз спини) доведеться працювати набагато сильніше, щоб збалансувати вагу.

Носити ліф варто не лише тоді, коли ви перебуваєте у русі. Повна підтримка грудей забезпечує комфорт і дозволяє полегшити біль у спині. Навіть якщо ви виконуєте невеликі вправи щодня, важливо пам’ятати, що коли ми ходимо, наші груди «зсуваються» на 3-4 см і навіть більше – при зайняттях спортом.

Міфи про бюстгальтери

Немає жодних доказів того, що обвисання грудей викликане відсутністю бюстгальтера. Існує безліч біологічних та генетичних факторів, які збільшують або зменшують вірогідність обвисання грудей.

Також поширений міф про те, що носіння бюстгальтера призводить до раку грудей. Носіння ліфа не впливає на ризик раку молочної залози. Неважливо, чи ви носите бюстгальтер на кісточках, чи відмовилися від ліфа взагалі. Рак грудей ніяким чином не пов’язаний із білизною.

Що ще можна носити замість бюстгальтерів?

  • Бралетти – м’які кружевні топи, які можна носити і як самостійний предмет гардеробу.
  • Еластичні топи.
  • Корсети під груди (але в рідкісних випадках), які використовували і до винайдення ліфа.
  • Наклейки та пластирі на груди, якщо не хочете носити ліф, але почуваєте себе некомфортно з неприхованими сосками.

Якщо ви хочете відмовитись від класичного бюстгальтера, можна також спробувати безшовну білизну або бюстгальтери-майки.

Груди змінюються із плином життя, тому важливо знімати актуальні мірки, щоб правильно підібрати білизну!

Здоров’я вам і вашим грудям 😊

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок