Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Менструальна чаша – безпечне рішення для українських жінок та дівчат

БО «Благодійний фонд «Жіночі можливості» та ВГО «Проект Кешер» спільно з партнером з США «CouldYou?Cup» презентують інформаційно-просвітницький проєкт “Вона є!”

У рамках проєкту в Україну буде завезено та поширено на безоплатній основі 30 000 менструальних чаш.

Що таке менструальна чаша? Це індивідуальний засіб жіночої гігієни. Це вже широко відома та перевірена річ у світі. Проте, в Україні досить мало, хто ними користується. 

Це може бути пов’язано з необізнаністю чи “високою” вартістю цього засобу. Проте, розберімось чи це реально так?

Цей засіб, як і будь-який інший варто обирати та використовувати після консультації з особистим лікарем гінекологом (гинею), але він ідеально підійде тим, хто:

  • переймаються екологією,
  • піклуються про себе,
  • заощаджує свій бюджет,
  • відкриті до нового.

Отже, менструальна чаша – найсучасніший девайс для інтимної гігієни та екологічна альтернатива одноразовим засобам. Місячні не повинні створювати незручності або викликати почуття сорому! 

  1. При правильному догляді за чашею, вона може використовувати протягом до 10 років*. Для цього варто використовувати чашу гарної якості. Чаші які ми пропонуємо українкам виготовлені “CouldYou?Cup” у США та зареєстровані FDA (Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США). Виробленні зі 100% медичного силікону. Надається сертифікат.
  2. Багаторазовий засіб — допомагає економити фінанси. Середня ціна однієї упаковки популярних одноразових прокладок чи тампонів від 100-150 грн. А їх доводиться купувати щомісяця, іноді більше однієї упаковки. І це може скласти від 1200 грн на рік. Ціна чаші заявлена виробником близько 10 дол. США, а ви її можете отримати безоплатно у наших партнерів. Після того як чаша більше не потрібна її можна переробити на вторинну енергію у партнерстві зі Stericycle (США).
  3. Комфорт і безпеку для здоров’я. З нею можна відвідувати басейн та займатися спортом. Вона непомітна під одягом і білизною, а також не провокує появу специфічного запаху.  Чаша не викликає ефекту компресу, який може бути в порівнянні з одноразовими прокладками чи багаторазовими менструальними трусами, особливо це помітно влітку. Чашу потрібно змінювати кожні 4 години, так само як прокладку чи тампон, при правильному використанні вона — безпечніший засіб. Адже, не зареєстровано жодного випадку токсичного шоку з використанням менструальної чаші. Проте, є група жінок, яким протипоказані менструальні чаші. Зокрема, тим, у кого хронічні запальні процеси, як-от частий кандидоз (молочниця), хронічний дискомфорт в інтимній зоні, ендометріоз, хронічний цистит і рясні виділення під час менструацій. Тому, краще до використання проконсультуватися з лікарем/кою. 
  4. Екологічність використання. Щорічно викидається 7 мільйонів одноразових засобів індивідуальної гігієни, що використовуються під час критичних днів, на розкладання яких потрібно 500-800 років. 1 особа за один рік залишає вуглецевий слід еквівалентний 11,6 фунта (0,72 м куб/кг) вуглецевого газу. Тому, 1 менструальна чаша за 10 років використання рятує довкілля від повної вантажівки відходів.
  5. Доступний засіб індивідуальної гігієни доступний до використання всюди де доступна вода. Достатньо промивати її теплою водою* з м’яким рідким милом протягом періоду використання, а також дезінфікувати в киплячій воді перед кожним циклом.
  6. Компактність — менструальну чашу можна легко переносити чи зберігати, вона займає менше місця, ніж упаковки з тампонами та прокладками. Це важливо врахувати, коли ви подорожуєте або часто змінюєте місце проживання. Засіб за одне використання збирає у 5 разів більше крові, ніж тампон/прокладка, і вони були розроблені спеціальні для дівчат/жінок, які ніколи раніше не користувалися чашею (або навіть тампоном).

Чаші будуть поширюватися через партнерські організації. Якщо ви бажаєте долучитися до партнерства чи отримати чаші для вашої організації залишіть свій запит на пошту women.leadership@projectkesher.org.ua (тема листа: Менструальні чаші)

Приєднайтеся до проєкту
Менструальні чаші «CouldYou?Cup»

Заповніть форму, вказану нижче і координатор проєкту із Вами зв’яжеться.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок