Важливi проєкти
Телефони

“Освіта відіграє дуже важливу роль у навчанні молодих жінок, особливо,
коли їхні органи не працюють належним чином”
Еліс Сміт (23-англійка, хвора на ендометріоз)

Дівчата та жінки, звідки від кого Ви вперше почули про менструацію, жіночі захворювання тощо? Напевно більшість відповість, що від коліжанки, старшої сестри чи мами. А тепер сформулюємо питання по-інакшому – від кого б Ви мали почути правильну та професійну інформацію щодо тем жіночого здоров’я у складному підлітковому віці? Звичайно, що від спеціалістів та навчених людей – від педагогів. Та чи є так насправді?

 

Історія Еліс Сміт

Еліс Сміт – 23-річна англійка, яка, будучи ще школяркою, захворіла на розповсюджену в Англії жіночу хворобу – ендометріоз. Дізналась дівчина про свій діагноз доволі пізно, оскільки не знала його симптомів. Тепер вона проходить довготривале лікування, а її здатність до народження дитини залишається під питанням.

Ендометріоз — це місце, де тканина, подібна до слизової оболонки матки, зростає в іншому місці в тілі жінки. За статистикою, цей недуг вражає кожну десяту британку. Він викликає хронічні болі, втому, проблеми кишечника і сечового міхура, а також може призвести до безпліддя.

 

Місія Еліс
Alice (left) was diagnosed with endometriosis six years ago

Таке довге незнання і лікування важкого захворювання на пізній стадії вплинуло на Еліс та мотивувало її ділитися своїм досвідом із іншими. Мета одна – допомогти іншим дівчатам дізнатися більше щодо жіночого здоров’я «з більш раннього віку, що є нормальним».

Більше того, дівчина каже, що цю правду дівчатам мають розповідати ще в школі:

“Вони будуть знати, як описати те, що ми ніколи не робили, і вони будуть говорити про це в школі на уроці, і ендометріоз буде згаданий в класі”

 

Реформування освіти
Alice Smith a campaigner with endometriosis

Така щира відвертість та досвід однієї дівчини викликав справжній резонанс. Так, з 2020 року до шкільної програми Великобританії увійдуть уроки, на яких вивчатимуть особливості жіночого організму і можливі ризики. Окрім менструального здоров’я, дітям розкажуть про ознаки домашнього насильства, стосунки та безпеку в інтернеті.

Всі учні тепер дізнаються про менструальне здоров’я і менструальний цикл, починаючи з початкової школи.

“Це покоління буде мати мову в своєму словнику знань, яку ми ніколи не мали” – підкреслює Еліс

Дівчина вважає, що нові рекомендації створять «відкрите» середовище для дітей, яке і є дійсно нормальним.

 

«Завжди робити більше»

Основний життєвий девіз Еліс – «Завжди робити більше». Більше агітації для турботи про себе, власне тіло та його здоров’я.

Що ж, і ми рухаємось в тому ж напрямку і стараємося здійснювати більше просвітницької роботи щодо різноманітних аспектів жіночого здоров’я. Зокрема, Проект Кешер в Україні реалізовує проект «Правда про жіноче здоров’я», у межах якого організовуються та проводяться тематичні заходи щодо жіночого здоров’я.

Ми говоримо прямо на такі відверті теми жіночого здоров’я як менструація, гормональні зміни, жіночі захворювання та їх профілактика. Так, у перших трьох випусках нашої радіопередачі на Громадському радіо «Правда про жіноче здоров’я» Ви можете почути всю правду про перші місячні, дізнатись як правильно на них реагувати та почути історії із життя різних дівчат.

Така інформація стане у пригоді як молодим дівчатам, так і старшим жінкам, у яких підростає донька. Пам’ятайте, що ми повинні знати більше, щоб бути здоровими!

Більше про подкасти:

«Місячні – це не соромно: як говорити з дівчатами-підлітками про статеве дозрівання?»

«Solomia Today: календар про те, що відбувається із вашим тілом під час місячних»

«Перші місячні: на що звернути увагу? Рекомендації гінеколога і психолога»

Проект «Правда про жіноче здоров’я» реалізовується  за підтримки Grand Challenges Canada (Канада) та у партнерстві з Громадським радіо.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок