Важливi проєкти
Телефони

10 червня набув чинності Закон № 1489-ІХ «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Однак, чи справді це означає, що ми нарешті позбудемось пластикових пакетів?

Реалізація закону передбачає наявність кількох етапів.

Спершу, з 10 грудня 2022 року буде заборонено розповсюдження пакетів (платне або безкоштовне) у магазинах, супермаркетах, кафе та різних закладах. Під заборону підпадають пакети з товщиною стінок понад 50 мікрометрів. Це пакети, які витримують вагу понад 7 кг.

На другому етапі, з 10 березня 2022 року буде заборонено розповсюдження тонких (товщина стінок 15-50 мікрометрів), оксорозкладних (містять добавки, завдяки яким швидше розпадаються на мікропластик) та надтонких пластикових пакетів  (до 15 мікрометрів). З цього часу у торгівлі буде дозволено використовувати лише біорозкладні пакети.

Проте наші «улюблені» пакети залишаться доступними як виробнича упаковка (надтонкі пакети) та для транспортування риби, м’яса, сипучих продуктів та льоду. Користуватися такою упаковкою зможемо допоки не буде знайдено іншої альтернативи.

Що буде за порушення закону?

З 10 грудня 2021 року за  безоплатне розповсюдження пластикових пакетів штраф становитиме від 1,7 тис грн до 3,4 тис грн, а при повторному порушенні – до 8,5 тис грн.

Після 10 березня 2022 року за платне і безоплатне розповсюдження тонких, надтонких чи оксорозкладних пластикових пакетів штраф становитиме від 8,5 тис грн до 17 тис грн, при повторному порушенні – від 17 тис грн до 34 тис грн.

Що станеться, якщо я збережу пакет «на чорний день»?

Нічого не станеться, ви можете використовувати свої пакети і надалі та ходити з ними до магазину.

Мої пакети «на чорний день» закінчилися, куди пакувати гречку?

Якщо ви хочете використати для пакування саме пакет, у вас все одно буде така можливість. Ви не зможете отримати пакет у магазині безкоштовно, але зможете придбати його для особистого використання. Втім, вірогідно їхня вартість зросте, порівняно із тим, скільки вони коштують зараз. Даний крок буде зроблено саме для того, щоб стимулювати населення відмовлятися від пакетів.

Що буде, якщо я подарую комусь свій пакет?

Нічого не буде, тільки якщо ви не працюєте у закладі торгівлі чи наданні послуг. Ви можете зробити такий раритетний подарунок своїм близьким без будь-яких штрафів.

Заборонені пакети потрібно буде замінити на біорозкладні пакети, паперове пакування та багаторазові сумки.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок