Важливi проєкти
Телефони
У кожного народу існує безліч забобонів про вагітність та дітей. Деякі з них мають реальне підґрунтя, тоді як більшість є пережитком давнини. До яких забобонів все ж таки варто дослухатися, а про які краще забути?

Під час вагітності не можна стригтися та фарбувати волосся.

Здавна вважалося, що у волоссі зосереджена уся сила жінки. Якщо його підстригти, то можна позбавитись своєї сили, а це ставить під загрозу вагітність. Насправді ж стригтися можна, навпаки: бажання бути привабливою у цей особливий період життя для жінки – абсолютно чудове і безпечне. Натомість фарбувати волосся хімічною фарбою не бажано, вважається, що так можна отримати отруєння токсинами.

З волоссям взагалі пов’язано багато різноманітних забобонів. Зокрема, існує переконання, що вагітним також не можна розчісуватися у п’ятницю.

Варто уникати кішок.

Вагітній жінці не можна гладити кішку, адже дитина народиться волохатою. Майбутній мамі не варто гратися з кішкою або брати її на руки, інакше притягне до дитини біду. Жінка не має чіпати кішку ногами та випадково натикатися на неї, інакше при пологах будуть ускладнення. Безліч забобонів, пов’язаних з цими домашніми улюбленцями, насправді мають певну раціональну природу.

Очевидно, що це страх такого захворювання як токсоплазмоз. По-перше, у власників кішок вже є певний імунітет до токсоплазмозу. По-друге, можна дотримуватися простих заходів безпеки: посиленої гігієни рук. Під час підготовки до вагітності або одразу після того, як ви дізналися про щасливу звістку, можна перевірити свого домашнього улюбленця у ветеринара і заспокоїтись.

Вагітній жінці не можна фотографуватися і показувати свої фото.

Вважається, що завдяки фото можна зурочити людину. Тож навіть якщо ви зробили фото, його нікому не можна показувати до того часу, доки після пологів не мине 40 днів. Зрозуміло, що такі забобони є міфом. Фотосесії покращують настрій майбутньої мами, що навпаки позитивно відображається на її здоров’ї. Кожна жінка прагне зберегти на фото цей особливий період свого життя!

Не варто завчасно купувати речі для дитини

У давні часи речі для дитини не готували та не купували завчасно, адже дитяча смертність при пологах була дуже розповсюдженою. Також вважається, що важливо думати не про речі, а про душу майбутньої дитини, щоб матеріальне не завадило духовному. Насправді ж усі турботи перед народженням дитини є приємними для усієї родини. Завчасна підготовка до народження дитини (базовий одяг, ліжечко) навпаки дозволить краще зосередитись на дитині у перші дні її життя. Замість того, щоб переживати щодо того, що чогось бракує.

Вагітним не можна в’язати.

Існує переконання, що пуповина може обвитися довкола шиї дитини. Жодного зв’язку між в’язанням та пуповиною немає!

До шести тижнів дитину не можна показувати стороннім.

Стверджується, що дитину можуть зурочити. Існує деяке реальне підґрунтя таких забобонів.

Організм немовляти може бути недостатньо міцним, тож зустрічі з багаточисельними людьми можуть бути небезпечними. Що стосується фотографій, зараз все більше експертів наголошують на тому, що варто дбати про свою цифрову безпеку. Фотографії дітей можуть зберігати та використовувати з комерційною метою. Також дитина фактично не може дати згоди на те, чи хоче вона, щоб ви публікували її фото.

Не можна стригти дитину до року.

Кажуть, що так ви зістригаєте розум дитини. Іноді також кажуть, що так дитина виросте бідною. Звісно, це все є міфом, як й інші поширені переконання про волосся.

Позбутися стереотипів про вагітність та дітей, а також знайти підтримку вам допоможе наш проєкт «Мама для мами»! Дізнатися детальніше.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок