Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Більшість жінок, які мають дітей, постійно зіштовхуються із труднощами під час працевлаштування. Чи можна знайти роботу у декреті? Як вийти на роботу після нього?

Перш за все, важливо відповісти собі на питання: що ви вмієте робити? Варто виписати на папері перелік усіх своїх навичок – від приготування випічки до вирішування математичних задач. Так ви зможете чітко побачити свої здібності і визначитися, що з цього можливо адаптувати до свого графіку.

Подумайте над тим, скільки ви маєте вільного часу. Можливо, ви можете приділяти роботі час, коли дитина спить? Або у вас є члени родини, які можуть побути з дитиною? Також важливо подумати, чи готові ви навчатися і опановувати нові навички. Це дозволить швидше знайти кваліфіковану роботу після декрету.Ким можна працювати під час декрету

Фріланс – це вільна віддалена робота, коли людина самостійно шукає для себе клієнтів.

Якщо ви працювали (або маєте відповідну освіту) редакторкою чи журналісткою, можна займатись написанням статей на замовлення чи перевіряти тексти. Зручно працювати віддалено також викладачкам іноземних мов, дизайнеркам.

Навіть юристки чи бухгалтерки можуть працювати на фрілансі та надавати професійні послуги клієнтам. Таку роботу можна шукати на українських або міжнародних фріланс-біржах і сервісах (Upwork, Freelancehunt, Кабанчик).

Дистанційна робота

Вона відрізняється від фрілансу тим, що ви не є «вільною» працівницею, а працюєте у конкретній компанії. Однак, безліч підприємств надають можливість працювати дистанційно, а деякі компанії взагалі не мають фізичного офісу. Таку роботу можна шукати на звичайних сайтах з пошуку роботи (Rabota.ua, Work.ua). Головне обрати серед фільтрів пошуку вакансій пункт «дистанційна робота».

Продажі

Дуже популярний метод підробітку серед матусь. Можна створити власний інтернет-магазин або продавати речі у соціальних мережах. Це можуть бути власноруч зроблені речі, аксесуари або ж дропшипінг (посередництво між постачальником та покупцем).

Робота для мам в інтернеті

Таких пропозицій краще уникати. Зазвичай під такими формулюваннями ховається непрофесійна низькооплачувана робота. Окрім цього, такими фразами часто користуються шахраї, від яких ви не отримаєте оплату за свою роботу.Що написати у резюме, якщо на думку приходить лише декрет?

Якщо ви пішли у декрет одразу під час навчання або одразу по його завершенню, або ж просто не встигли отримати професійний досвід, вихід є. Важливо зосередитись у резюме на ваших навичках та будь-якій освіті, яку ви маєте (онлайн-курси, вебінари, тренінги). Про свою ситуацію можете написати  у супровідному листі або прямо на початку резюме, головне – подати себе як працівницю, яка обов’язково потрібна цій компанії, навіть якщо ви поки не маєте досвіду.

Не варто боятися говорити про декрет. Адже жінки репродуктивного віку становлять суттєвий відсоток працездатного населення нашої країни. Якщо працедавцю «не подобається» ваш декрет, тоді виникають питання до цінностей компанії і вам точно не варто працювати у такому місці.Декрет – це не мінус

Варто пошукати у декреті плюси для свого професійного розвитку. Наприклад, це пауза для того, щоб встигнути навчитися чомусь новому. Так, з маленькою дитиною це важко, але усе можливо. Спробуйте змінити сприйняття декрету у своїй свідомості з мінуса на плюс. Те, що у вас є маленька дитина, для працедавця може навпаки означати, що ви будете старатися можливо сильніше, аніж інші працівники, щоб показати себе.

А ще можна уявити, що вашою майбутньою керівницею буде жінка, яка точно розуміє, що це: будувати кар’єру з маленькою дитиною. Позитивне мислення у цьому випадку безсумнівно працює, адже так ви будете відчувати себе під час працевлаштування впевненіше.

 

 

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок