Телефони

Відмовитися від комп’ютера в сучасне століття неможливо, але реально знизити його шкоду можна! Адже часто буває, що після цілого дня роботи за комп’ютером, ми відчуваємо біль у шиї, плечах чи грудному відділі. Сидячий спосіб роботи накладає на нас свій відбиток, що не зовсім позитивно позначається на нашому здоров’ї.

Якщо Ви помітили, що після роботи за комп’ютером з’являється певний дискомфорт, який іноді супроводжується сильними больовими відчуттями, тоді Вам слід ознайомитися з нашою статтею, з якої Ви дізнаєтеся, як правильно працювати за комп’ютером. Адже здоров’я – понад усе!

ОРТ – Кешернет – комп’ютерні центри від Проекту Кешер

Експеримент, який змушує задуматися

Цікаво, що зовсім недавно вчені провели експеримент, спроектувавши ляльку-манекена Емму. У неї назавжди спотворена спина, варикозне розширення вен, почервонілі очі і шлунок, який виступає вперед. На прикладі ляльки-прототипу Емми вчені продемонстрували, яким через 20 років стане офісний працівник.

За словами Вільяма Гайгема, засновника проекту Work Colleague of The Future Report, якщо сьогодні керівники і їх підлеглі не почнуть вирішувати проблеми, пов’язані зі своїм здоров’ям, через 20 років вони вже стануть прототипом Емми.

“Якщо ми зараз не змінимо свою робочу рутину – не почнемо більше рухатися, рівніше сидіти, регулярно прогулюватися і вдосконалювати своє робоче місце, – офіс нас з’їсть”.

Очевидно, що деякі характеристики Емми-майбутнього перебільшені, але експеримент змушує задуматися про поліпшення умов праці на робочому місці і регулярну фізичну активність!

Як правильно організувати своє робоче місце

Для фізичного здоров’я, дуже важливо вміти правильно організувати своє робоче місце і режим роботи в цілому. В середньому робочий день триває близько 8 годин, а це значить, що весь цей час Ваше тіло знаходиться практично в незмінному стані. Нерухоме сидіння перед монітором, або телевізором неодмінно веде до застою крові в організмі, наслідком чого можуть стати проблеми з серцем.

Похожее изображение

Також малорухливий спосіб життя призводить до зниженого метаболізму, відкладення жирів на самих «сидячих» місцях. А якщо сюди підключається чай з солодощами, то целюліт «не за горами».

АЛЕ! Існують чотири простих правила організації робочого місця за комп’ютером, які допоможуть мінімізувати збиток Вашому здоров’ю:

  1. Зручний стіл і зручний стілець. Стіл повинен бути не надто високим і не дуже низьким, ідеальна відстань – 70-80 см від підлоги. Важливо, щоб Ваш живіт не впирався об стіл, щоб не створювати передавлення травних органів. Значну увагу варто приділити й Вашому стільцю – він повинен бути підібраний саме під Вас, під Ваш зріст і статуру. Спинка стільця повинна відповідати Вашому природному вигину спини. Стілець повинен мати зручні підголівник і підлокітники. Повинне бути зручне положення ніг, під столом не повинно знаходитися нічого зайвого, що заважало б розташувати Вам ноги. Ступні слід розташовувати або на підлозі, або на передбаченої підставці. Намагайтеся не закидати ногу на ногу, оскільки це може призвести до пережимання вен, і як наслідок, порушення циркуляції крові.
  2. Клавіатура і «мишка». Ці два важливих інструменти повинні розташовуватися таким чином, щоб не доводилося за ними тягнутися. При роботі з комп’ютерною мишею пересувайте руку, починаючи від ліктя, а не тільки із зап’ястя. Зап’ястя при роботі повинні залишатися в прямому положенні, не можна допускати їх відхилення вгору або вниз на тривалий час.
  3. Розташування монітора. Розташовуйте монітор таким чином, щоб не доводилося викручувати шию ні вгору, ні в яку із сторін. Якщо монітор розташований занадто низько, слід скористатися спеціальними підставками під нього. Рекомендується кожні 20-30 хвилин розминати шию – можна робити нахили або обертання головою.
  4. Активність. Навіть якщо все буде ідеально налаштовано, через вісім годин сидіння Ви не відчуєте себе добре. Тому необхідно влаштовувати собі перерви в роботі хоча б на 5 хвилин протягом кожної години. Прості зміни пози біля комп’ютера не рахуватимуться. Вам необхідно встати зі стільця, можна прогулятися до туалету або кулера з водою, а ще краще зробити серію вправ. Якщо Вам незручно робити присідання або стрибки при колегах, то зробіть хоча б нахили і скручування з боку в бік.

Корисні поради для Вашого тіла

Окрім перерахованих правил, Ви можете скористатися спеціальними пристосуваннями, які зможуть подбати про захист Вашого тіла від небажаних змін:

  • для зору – це, перш за все, спеціальні лінзи або окуляри;
  • для спини – це може бути спеціальний коректор постави або підставка на стілець;
  • для зап’ястя – існують спеціальні рукавички, призначені для тих, хто багато часу проводить за клавіатурою. Вони ефективно дозволяють зафіксувати зап’ястя, що оберігає від стоншування суглобових тканин. Або можна використовувати спеціальні підставки під клавіатуру, які забезпечать Вашим зап’ясть правильне положення для роботи;
  • також корисним при роботі за комп’ютером стане придбання іонізатора повітря, який зробить повітря в приміщенні для Вас максимально комфортним.

І пам’ятайте, «щоб залишатися людиною, треба хоча б деколи відриватися від комп’ютера». Користуйтеся порадами і будьте здорові.

ОРТ – Кешернет – комп’ютерні центри від Проекту Кешер у містах України

Авторка: Анна Горська

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання