Важливi проєкти
Телефони
Тетяна Ковалюк, колишня контент та SMM-менеджерка Проекту Кешер ділиться з нами своїми першими кроками у материнстві. Як не забути про себе у вирі турбот про малюка?

«Життя поділилось на до і після…» – так би я охарактеризувала появу дитини у нашій сім’ї. І якщо «ДО» – це було життя, присвячене собі, то «ПІСЛЯ» я зрозуміла, що тепер, принаймні перший час, моє життя повністю присвячене малюку.

Звичайно, перший час важко змиритися з думкою, що тепер неможливо «вискочити» із дому, коли захочеться, пройтися по магазинам чи випити смачної кави за рогом, вбиваючи вільний час. Більше того, тепер не завжди можливо солодко проспати всю ніч або ж повноцінно насолодитися сніданком, доїдаючи вже холодну кашу, бо малюк зранку вередував (молоді мами мене зрозуміють =)).

Спочатку такий новий режим та обов’язки шокували мене. Здавалось, я готувалась до материнства і була впевнена, що післяпологові розлади мене оминуть. Та все виявилось значно складніше і я, як більшість молодих мам, плакала під ранок, коли малюк не закрив ні на хвильку очі впродовж всієї ночі, злилась на нього, коли він кричав декілька годин поспіль, хотіла просто вийти з дому і втекти, коли він обпісяв практично весь свій одяг за ніч.


Та в цей перший найскладніший місяць мені допомагали певні щоденні ритуали і лайфхаки, якими я хочу поділитися із майбутніми молодими мамами:

  1. Щоденний догляд за собою. Так, після безсонної ночі й розчесатися важко, не те, що зробити макіяж. Проте кожного ранку я намагалася більш-менш приводити себе у нормальний вигляд, щоб принаймні подобатися собі у дзеркалі. Це значно впливало на настрій та самопочуття.
  2. Любов до власного тіла. Звичайно, жінка після пологів не може бути у відмінній фізичній формі і часто саме відображення власного тіла у дзеркалі посилює післяпологову депресію. Я старалась дивитись на своє тіло і щоразу дякувати йому, що здійснило такий подвиг – виносило і дало життя новій людині.
  3. Спілкування, спілкування і ще раз спілкування! У цей непростий період важливо знаходити час на спілкування з друзями. Адже малюк, як не як, не замінить вам дорослого співбесідника. Аудіоповідомлення друзям під час годування, текстові повідомлення, коли малюк спить, дзвінки чи зустрічі під час прогулянок – усе це допомагає урізноманітнювати «мамські будні», думати і говорити не тільки про підгузки та пелюшки.
  4. Допомога. Хоча б годинку на день, хоча б раз в тиждень – просіть когось із близьких про допомогу (принаймні перші декілька тижнів). Мені допомагав вечорами чоловік після роботи, а деколи я просила бабцю прийти посидіти із малюком. Дуже важливо хоч деколи проводити час без малюка і бути сам на сам із собою (навіть 15 зайвих хвилин в душі позитивно вплинуть на самопочуття і дадуть можливість перезавантажитись).
  5. Не панікувати! Перші тижні ми з чоловіком панікували щоразу, як малюк плакав. Ми не знали, що його турбує, що робити, коли він плаче і як його заспокоїти. Звичайно, день за днем і ми стали розуміти, що означає той чи інший його плач, а також спокійно реагувати на нього. Тому одразу слід зрозуміти, що коли маленька дитина плаче – це абсолютно нормально і не варто плакати разом із нею.
  6. Відчуття великої місії! Мало хто говорить про це, але недоспані ночі, часті крики та ридання не можуть не впливати на психоемоційний стан. Як часто я через все це злилась на малюка, хотілось його поставити на ліжко і втекти. У такі моменти важливо контролювати напади агресії. Мені допомагало розуміння того, що я зараз виконую напевно найважливішу місію у житті – виховую ЛЮДИНУ, яка у цей період повністю залежить від мене.

Ось і все. Ці прості поради допомогли мені і, сподіваюсь, допоможуть і вам. Якщо після всього вищенаписаного вам здалося, що материнство – це надважко і ви почали сумніватися чи воно вам потрібне, поспішаю випередити і підвести підсумок замість вас – НЕ СУМНІВАЙТЕСЬ – ПОТРІБНЕ. Всього лише одна посмішка, яку одного дня подарує вам зранку ваш малюк, варта усіх недоспаних ночей і потріпаних нервів… А таких щирих посмішок буде кожного дня більше і більше!


Молоді матусі мають можливість отримати психологічну та емоційну підтримку від нашого проєкту «Мама для мами»! Не залишайтеся наодинці зі своїми турботами та проблемами, ми поруч!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок