Телефони

Уміння відкладати гроші – це ціле мистецтво, адже погодьтеся – кількість заощаджень не завжди залежить від рівня доходів. Як же примудрятися відкладати гроші під цілі? Де краще їх зберігати? На чому слід економити? Ми поставили ТОП запитань про заощадження нашій спеціалістці проекту “Школа успішних жінок” Тетяні Романенко і вона розклала все по полицям!

Тетяна Романенко
незалежна фінансова радниця,
сертифікована тренерка з фінансової грамотності,
спеціалістка проекту “Школа успішних жінок”,
ведуча курсу фінансової грамотності для жінок від Проекту Кешер

Похожее изображение-Питання 1
ЧИ ПОТРІБНО ВІДКЛАДАТИ ГРОШІ

Збирати гроші є сенс тільки для якоїсь певної мети. Само по собі накопичення, гроші заради грошей, Ваше життя яскравіше не зробить!

Гроші – це можливості для досягнення своїх цілей і задоволення потреб. А це дає задоволеність своїм життям!

-Питання 2
ЯК НАКОПИЧУВАТИ ПРИ МІНІМАЛЬНИХ ДОХОДАХ

Невисокий дохід не є перешкодою для створення накопичень.

Чому? Тому, що процес створення накопичень – це регулярні дії, спрямовані на створення резерву або капіталу. Можна мати достатній рівень доходу і не мати накопичень.

Однак, потрібно розуміти що, маючи невисокий дохід, сума накопичень буде невеликою.

Для тих у кого, мінімальні доходи, можна невеликими сумами, але регулярно робити накопичення. Створюючи накопичення, піклуйтеся і про збільшення рівня доходів, а не тільки про економію!

Картинки по запросу калькулятор девушка
-Питання 3
ЯК І НА ЧОМУ ЗАОЩАДИТИ

Знайдіть своїх «розкрадачів грошей»!

Це Ваші витрачені гроші, які не принесли відчутної користі. Імпульсивні покупки, шкідливі звички, неуважність, відсутність знань – це найбільш поширені «розкрадачі».

Як боротися? Знайти і взяти під контроль! А гроші, що звільнилися, направляти на придбання необхідних речей.

-Питання 4
Як ШВИДКО НАКОПИЧИТИ ВЕЛИКІ ГРОШІ

Чудеса в житті бувають. Але найчастіше чарівну пігулку швидкого збагачення пропонують шахраї.

Бійтеся занадто привабливих пропозицій! Це один із часто використовуваних прийомів шахраїв.

Плануйте, накопичуйте в міру своїх можливостей, піклуйтеся про підвищення свого рівня доходів і робіть обдумані покупки!

-Питання 5
ЧИ ВАРТО ЗБЕРІГАТИ ГРОШІ У БАНКУ

Для управління заощадженнями слід врахувати два фактори: прибутковість та безпеку.

Банківська система надає певний рівень безпеки. Вклади в банках захищені Фондом гарантування вкладів фізосіб.

Також банки дають середній рівень прибутковості на Ваші заощадження. Як мінімум покривається рівень інфляції.

Вивчіть систему гарантування вкладів в банках і порівняйте відсоткові ставки, які пропонують банки. Пам’ятайте, що завищені %-ві ставки сигналізують про небезпеку втратити свої заощадження!

-Питання 6
ТОП СЕКРЕТІВ ЯК НАВЧИТИСЯ НАКОПИЧУВАТИ ГРОШІ
  1. Оцініть своє поточне фінансове становище. Візьміть під контроль борги.
  2. Ведіть облік доходів і витрат.
  3. Чітко сформулюйте свої фінансові цілі.
  4. Складіть план досягнення своїх цілей.
  5. Дотримуйтеся складеного плану або змінюйте його за потребою.

Як бачимо, мистецтво заощаджень вимагає додаткових знань і умінь. Тут не завадить додаткова література. Наприклад, книга фінансового гуру Бодо Шефера «Шлях до фінансової незалежності».

Якщо ж Ви хочете більше практики – підійдуть курси. Наприклад, курс фінансової грамотності «Школа успішних жінок» від Проекту Кешер. Дізнатися більше про курс можна тут.

А на завершення ще кілька цікавих методів і прикладів з різних ресурсів які допоможуть Вам накопичувати фінанси:

-Чотири конверти-

Просте математичне правило пропонує на два тижні відмовитися від додаткових витрат і зосередитися на основних: комунальні послуги або оренда, проїзд, продукти, засоби гігієни та одяг. Виключивши спонтанні витрати, Ви зрозумієте, скільки Вам необхідно грошей для оплати першочергових потреб. Отриману суму множимо на два – це місячний ліміт. Його треба розділити порівну на чотири конверта, кожен з яких Ви будете відкривати на початку майбутнього тижня. Виходити за позначені ліміти можна тільки у випадку гострої необхідності (піца і кіно не вважаються!).


-50/20/30-

Автор книги Financially Fearless Алекса фон Тобель в інтерв’ю журналу Forbes стверджує, що в основі накопичень лежить правило «50/20/30». Воно означає, що половину щомісячного заробітку Ви витрачаєте на свої потреби, 30% – на додаткові непотрібні речі (розваги, салони, шопінг) і решта 20% – на повернення боргів і заощадження. При цьому Алекса каже, що неосновні витрати просто необхідні, адже саме вони надають сил і мотивують на нові звершення.


-Відмовтеся від кредитних карток-

Кредитні картки створюють ілюзію багатства. Ви витрачаєте стільки, скільки хочете, маєте можливість виконувати свої бажання тут і зараз, не чекаючи зарплати. У результаті – борги і нові кредити, а власний добробут покращився лише кількома покупками. Додайте сюди великі відсотки і порахуйте, на що вони могли б піти. Крім того, з готівковими коштами простіше планувати бюджет (див. Пункт про конверти), знижується ймовірність втрати грошей у разі крадіжки даних, і Ви робите менше спонтанних покупок через брак можливості миттєвої оплати в будь-який час в будь-якому місці.


-Правило десяти секунд-

Цей психологічний прийом допоможе визначитися з бажаннями в обхід емоцій. Якщо ви бачите недорогий товар, купити який можете прямо зараз, зробіть паузу на десять секунд і подумайте, чи дійсно ця покупка потрібна Вам. Оцінивши ситуацію з раціональної позиції, можна зробити висновок, що без цього товару Ви проживете. Як правило, такі витрати здійснюються несвідомо, але в кінцевому рахунку саме дрібниці пробивають дірку в бюджеті. Особливо добре прийом працює в супермаркетах, де товарів багато і більшість з них продаються за низькими цінами.


-«Накопичуй більше завтра»-

Економіст Шломо Бенарці, який брав участь в розробці пенсійних програм США, пропонує збирати гроші за принципом Save more tomorrow – відкладати більше при кожному збільшенні доходу, будь це підвищення зарплати або додатково зароблена Вами на контракті або продажі сума. Важливо відкладати не одну і ту ж суму з середньостатистичного щомісячного доходу, а певний відсоток з кожного фінансового надходження. Цей принцип допомагає закріпити звичку до накопичення і побороти страх відкладати гроші.


-Рахуйте гроші часом-

Зазвичай відбувається навпаки: Ви витрачаєте час на роботу і отримуєте за це гроші. Спробуйте мислити часом, а не валютою, виходячи з Вашого середнього заробітку, розділеного на кількість робочих годин. Тоді новий телефон буде коштувати вже не кілька тисяч рублів, а кілька робочих днів. Чи готові Ви «віддати» за гаджет тиждень свого життя?


-Використовуйте мобільні додатки-

Якщо у Вас немає схильності до скрупульозного підрахунку щоденних покупок, заведіть собі бухгалтера у вигляді безкоштовної програми для комп’ютера (наприклад, «Домашня бухгалтерія») або додатка для смартфона (CoinKeeper, Spendee тощо). Вони дозволять проаналізувати витрати і зрозуміти, як їх скоротити і на чому можна заощадити. Зверніть увагу на додатки, в яких можна поділити витрати на кілька категорій і вивести підсумкову статистику за допомогою фільтрів.


-Наберіться терпіння-

Навіть при дотриманні всіх вищеописаних правил важливий баланс. Не економте на найнеобхіднішому і дозволяйте собі мотивуючі покупки час від часу. Накопичення – це не тільки підсумкова мета, а й постійна звичка, яка досягається лише покроково. Виконуйте маленькі мрії на шляху до великої!

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання