Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

«Не дозволяйте своїм зовнішнім конфліктам руйнувати ваш внутрішній світ»
Кетрін Кульман

Чому це важливо?

Вимушена самоізоляція в умовах пандемії коронавірусу породжує сімейні конфлікти. Як з ними боротися? Якщо конфлікт не вдалося передбачити або оцінити всю серйозність протиріч і попередити його, і він все-таки розгорівся, то головне завдання полягає в тому, щоб його конструктивно вирішити, витягти з нього відповідні уроки і, по можливості, навіть користь.

Такому конструктивного розв’язання домашніх конфліктів навчалися учасниці вебінару 20 травня, який провела наша представниця Олена Кальницька в межах Голландського гранту.

*Захід пройшов в межах проекту «Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи», який реалізується за підтримки Голландського єврейського гуманітарного фонду.

Про що можна було дізнатися?

Через комунікативні вправи учасниці змогли на практиці відтворити і проаналізувати природу зародження конфлікту, дали визначення поняттю «конфлікт» і прийшли до єдиної думки, що навчитися вирішувати домашні конфлікти для нас дуже важливо.

Теоретично, використовуючи єврейські тексти, учасниці познайомилися з основними поведінковими стратегіями в конфлікті. А потім пробували практично застосувати їх на собі, аналізуючи, на захист чиїх інтересів направлено ту чи іншу поведінку. Серйозна розмова змінювалася змістовними тематичними притчами.

В кінці зустрічі учасниці отримали практичні поради та рекомендації.

Що кажуть учасниці?

«Разом з вами я змогла зараз пройтися по своєму житті і побачити, які стратегії у вирішенні конфліктів я вибирала. Щось я робила відмінно, але на багато речей подивилася іншими очима. Я не можу вже щось змінити в минулому, але я витягла уроки для майбутнього …» – Євгенія Л.

«Я завжди намагаюся аналізувати те, що вже відбулося. Щось можна ще змінити, якщо відразу звернути на це увагу, а щось можна врахувати на майбутнє …» – Тетяна М.

«Після зустрічі для себе прийняла рішення, що тепер ніякого самокопання. Не буду фокусувати увагу на проблемах – з внутрішньою тривогою і панікою тепер у нас різні шляхи. Багато розмов з рідними і обов’язково не менше 30 хвилин самоти – ось рецепт спокійній дружній життя в родині …» – Олена

 

«Існують стереотипи, виходячи з яких, вважається, що конфлікт – це погано, вступати в конфлікти, щонайменше, нерозсудливо. Я вважаю, що конфлікт – це двигун прогресу. Так, навіть у родині, в процесі вирішення конфліктної ситуації, конфліктуючі сторони обмінюються інформацією, дізнаються про інтереси і потреби один одного, намагаються краще один одного зрозуміти. І якщо рішення конфлікту проходить цивілізовано, то це допомагає в подальшому налагодити більш відкриті і довірчі відносини між сторонами конфлікту. Що є безумовним плюсом!» – Олена Кальницька, регіональна представниця Проекту Кешер

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок