Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

У листопаді 2019 року українська компанія з маркетингових і соціологічних досліджень Research & Branding Group провела масштабне дослідження (1805 респондентів у віці від 18 років і старше), що мало на меті з’ясувати читацькі вподобання українців. Результати вражають: 57 відсотків опитуваних за рік не прочитали жодної книги.

Інше дослідження, яке було проведено навесні 2020 року на замовлення Українського інституту книги, показало, що карантин та пов’язаний із ним березневий локдаун спричинив активізацію читацького інтересу, однак наприкінці року відсоток читаючих знову став таким, як до початку дистанційних роботи та навчання. Багато українців зізналися, що за період локдауну так і не прочитали запланованих текстів. Отже, справа таки не в кількості вільного часу, а в самодисципліні? У цій статті редакція Readmodo спеціально для читачок та активісток Проекту Кешер в Україні дасть поради, як читати більше та краще у 2021 році.

Самодисципліна і тайм-менеджмент: правило 30 хвилин

Жалієтеся, що не можете знайти ні хвилини для читання, але гортаєте стрічку в Фейсбуці вже третю годину? Можливо, вам допоможе правило 30 хвилин. Відкладіть вбік усе, що може вас відволікати, та присвятіть півгодини суто книзі. Цього часу цілком достатньо, адже, якщо ви щодня читатимете хоча б 30 хвилин, то книгу на 300 сторінок зможете осилити за 10 днів (якщо ваша середня швидкість читання – сторінка за хвилину).

Карантин та локдаун – це чудова змога перевірити свої навички самодисципліни та самоорганізації. Чітко розплановувати свій час на різні справи допоможуть різноманітні щоденники та планери. Так, планер від Проекту Кешер в Україні допоможе не тільки спланувати основні справи, але й сформувати нові звички завдяки спеціальному підрозділу “Трекер корисних звичок”. Поширюйте цю статтю на свой сторінці у соціальній мережі Facebook, позначайте нашу сторінку Проект Кешер в Україні і ми надішлемо вам готовий електронний варіант планера без водяного знаку.

Трекери читання

Трекер звичок – це чудова змога не забувати про поставлені цілі та, зрештою, сформувати бажану звичку. Списки-трекери мотивують працювати більше та краще: наприклад, відслідковуючи свій прогрес в читанні, ви зрозумієте, що сьогодні можете прочитати не 50, а 100 сторінок, і кількість прочитаного за рік зросте вдвічі.

Рекомендуємо вам роздрукувати трекери для читання від Readmodo, щоб якомога вдаліше виробити у себе звичку щоденного читання.

Бінго від Yakaboo

Хочеться прочитати щось нове, але ви не знаєте що? Довіртеся щасливому випадку з бінго від Yakaboo! Бінго – це гра на кшталт лото, де потрібно заповнити клітинки на картці відповідно до правил гри; у випадку з книжковим бінго потрібно читати тексти, які відповідають вимогам на картці. Наприклад, в зимовому читацькому флешмобі потрібно прочитати книги про життя в селі, зимову новинку, різдвяну історію та історію однієї сім’ї.

Але, окрім емоцій від прочитаних книг, ви можете також отримати грошові сертифікати на книжкові покупки від Yakaboo за умови, якщо напишете відгуки та поділитеся ними зі своїми дописувачами в соціальних мережах Instagram та Facebook. Чудова мотивація читати більше, правда?

Техніка «Close reading»

Чи бувало у вас таке, що ви забували зміст прочитаного одразу після того, як перегортали останню сторінку? Читання – це не про механічну біганину текстом, а про вдумливе занурення у нього та пошук прихованих авторських кодів.

«Close reading» — термін із західноєвропейської літературної критики, що означає уважне та вдумливе читання класичної літератури. Радянський письменник та літературознавець Натан Ейдельман визначає цей метод як конкретну техніку підвищення якості розуміння тексту.

Нині методику “Close reading” використовують не лише для розшифровки класичних текстів: вдумливо читаючи, ви також зможете розсекретити приховані смисли творів сучасників.

І наостанок, декілька порад для кращого запам’ятовування прочитаного від книжкової блогерки Ангеліни Козаренко (@lit.linaa):

  • Закладки в книгах, позначки олівцем на полях, виписані в блокнот цитати — найкращий спосіб не забути текст.
  • Читацький щоденник. Як в школі: короткий зміст і ваше враження.
  • Читайте в різних місцях! Парк, ванна, гілка дерева, дитячий майданчик, кухня… Уявіть, сідаєте за столик на літній терасі улюбленого кафе і пригадується, що колись тут ви познайомилися з рецептами приготування Бредберівського кульбабового вина:)

Сподіваємося, ці поради допоможуть вам читати більше та краще у 2021 році.

*Автори статті: команда сайту Readmodo для Проекту Кешер в Україні

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок