Телефони

ПОДІЯ: 18 і 19 квітня у межах проекту Women’s Art Challenge в Навчально-виховному комплексі № 141 «ОРТ» проведено два майстер-класи по інтуїтивному живопису «Я, як і багато хто зараз, живу за них, живу за нас» для підлітків і молоді в пам’ять про жертви Голокосту

ОРГАНІЗАТОРИ: Організатором заходу стала ВЖЄО «Проект Кешер». Велику допомогу в підготовці заходу надали вчителі Навчально-виховного комплексу № 141 «ОРТ» Тетяна Ібрагімова і Руслана Бернацька, які, крім освітньої складової, багато часу приділяють розвитку і формуванню сучасного та громадянського світогляду у своїх учнів

ВЕДУЧІ: Майстер-класи провели молода одеська художниця, активістка різних програм Проекту Кешер Софія Голубєва і керівник напряму «Зміцнення соціального статусу жінок» Марина Константинова

ПРОГРАМА: Перша частина занять з підлітками була присвячена збереженню історичної пам’яті народу в контексті історичних подій, пов’язаних із Другою світовою війною і трагедією єврейського народу – Шоа. Документальні матеріали і фотографії, зібрані партнерськими організаціями Centropa. Trans.History і Centropa Jewish Network допомогли старшим школярам зрозуміти суть Голокосту, спрямованого на повне знищення євреїв тільки за приналежністю до свого народу.

Від загальноісторичного контексту перейшли до історій окремих родин. Підлітки поділилися історіями, які вони чули від своїх батьків, бабусь, дідусів і прабабусь-прадідусів. Це дійсно яскраві історії порятунку людьми неєврейської національності єврейських сімей, історії самопожертви всередині єврейських сімей, коли старше покоління ціною свого життя намагалося врятувати дітей.

Далі перейшли безпосередньо до арт-складової проекту Women’s Art Challenge і тут Софія Голубєва, студентка Національної академії Мистецтв, роботи якої виставляються в галереях сучасного мистецтва різних міст, допомогла підліткам відчути можливість збереження історичної пам’яті через сучасні методи образотворчого мистецтва, музики і поезії. Так, звучали фрагменти з 13-ої симфонії Шостаковича «Бабин Яр» (поетичний ряд був наданий партнером заходу Одеським єврейським театром «Пур ле Шанс»). На цій емоційній хвилі, молоді люди та дівчата створювали свої художні полотна. Вони вийшли різними, але їх об’єднувала «космічна» тема, відчуття цілісності світобудови, усвідомлення зв’язку сучасної молоді з попередніми поколіннями. Начебто душі шести мільйонів загиблих у Голокості знайшли свій відбиток у роботах підлітків.

РЕЗУЛЬТАТИ: Найближчим часом Тетяною Ібрагімовою і Русланою Бернацькою буде підготовлена ​​виставка робіт, зроблених на майстер-класах. Таким чином, ще більше учнів і батьків цієї школи будуть залучені в процес збереження історичної пам’яті через творчість.

У 2019 р. проект Women’s Art Challenge реалізується за підтримки Єврейської Жіночої Фундації м. Чикаго (Jewish Women’s Foundation of Metropolitan Chicago).

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання