Телефони

«Багато нового, цікавого і, головне, багато інструментів, які можна практично застосовувати в моїй роботі»
Яна Баранова, м Хмельницький

ПОДІЯ: З 6 по 8 вересня в м Київ пройшов другий семінар тренінгової програми «Жіноче єврейське лідерство».

УЧАСНИЦІ: жінки з єврейських громад 13 міст України з активною життєвою позицією і бажанням розвивати свої лідерські навички.

ТРЕНЕРКИ: Ольга Краско, директорка лідерського напрямку Проекту Кешер, Олена Красильщик, керівниця програми «Жіноче єврейське лідерство», Марія Дмитрієва, фахівчиня з гендерних питань, Оксана Мірошниченко та Ольга Шулик, експертки ДМГО «Жіночий інформаційно-координаційний центр».

ОСНОВНЕ: Триденний лідерський семінар складався з цілого ряду корисних тренінгів, які провели спеціалістки в різних областях.

Тренінг з командоутворення, також як і з питань соціального маркетингу та соціального партнерства провела Ольга Краско. Вона представила не тільки сучасні методики в цій сфері, але і розібрала з учасницями єврейські тексти, які є повчальними для формування і управління командою.

В цілому учасниці розглядати такі питання:

  • що є команда і в чому її відмінність від групи;
  • який шлях формування і розвитку команди;
  • які функціональні ролі членів та членкинь команди;
  • як знайти своє місце в команді кожному та кожній.

Заняття з ефективної комунікації провела Олена Красильщик. Учасниці отримали уявлення про типи презентацій і їх цілі, ознайомилися з методикою самопрезентації. Рольові ігри, інтерактивні вправи допомогли жінкам:

  • навчитися бачити і відчувати співрозмовника;
  • технологічно правильно вибудовувати спілкування в різних комунікативних ситуаціях.

Значна частина тренінгу була присвячена питанням розробки проектів і їх управлінню.

Як трансформувати соціальну проблему в ідею грантового проекту?
Як сформулювати його мету та завдання?
Як підібрати і правильно описати заходи проекту?

Ці та багато інших питань розібрали з учасницями в теорії і на практиці Оксана Мірошниченко та Ольга Шулик. Учасниці семінару, вибравши декілька, на їх погляд, найбільш актуальних для єврейських громад проблем, вчилися правильно складати грантові заявки проектів, спрямованих на їх вирішення.

Як показало виконання практичних завдань, далеко не всі володіють методикою розробки та «ведення» проекту – від визначення його мети до формування бюджету. Тим більше виявився цінним досвід, який набули учасниці під керівництвом тренерів такого високого рівня, що мають великий стаж навчання управлінню проектами.


Тему фемінізму на цей раз продовжила Марія Дмитрієва. Марія закінчила курс магістратури в Університеті Каліфорнії, частина якого була присвячена питанням фемінізму і методам комунікації. На сьогодні вона є експертом і консультантом ряду національних і міжнародних організацій, глибоко займається дослідженнями положення і статусу жінки в українському суспільстві. Її міні-лекція про мізогінію та її специфіку в українському суспільстві викликала активну реакцію жінок, яка вилилася в дискусію. Це, власне, відповідало задуму ведучих семінару – залучити учасниць тренінгу та навчити їх методиці ведення дебатів.


Особливе місце, за звичаєм, зайняло на семінарі святкування Шаббату. На цей раз учасниці самостійно підготували та провели церемонію Каббалат Шаббат, яка викликала у всіх відчуття домашнього затишку і єднання в найголовнішій з єврейських традицій. Проводили Суботу церемонією Авдали.

РЕЗУЛЬТАТИ: Учасниці отримали знання в областях командної роботи, соціального партнерства, ефективної комунікації, розробки проектів та їх управління, питань становища жінки в суспільстві. Ці знання активістки програми «Жіноче Єврейське Лідерство» зможуть застосувати в написанні грантових заявок, оскільки наступний етап програми пов’язаний з конкурсом проектів, які учасниці зможуть реалізувати в своїх громадах.

На думку тренерів, мета і завдання семінару були успішно досягнуті і його учасниці залишилися задоволеними навчанням та тренінгами. Це підтверджується їх відгуками:

«Величезне спасибі організаторам семінару за розумне і зрозуміле навчання. Ми отримали дуже хороші методичні матеріали, які, безсумнівно, допоможуть нам в роботі» (Яна Мосейко, м. Запоріжжя)

«Дуже сподобався весь семінар! Було багато корисних ідей, думок. З’явилося величезне бажання працювати в громаді, практично застосувати те, чому навчилася. Вдячна Проекту Кешер за можливість так комфортно і так стрімко просуватися в єврейській культурі та традиції, за нові і корисні знайомства» (Христина, м. Івано-Франківськ)

«Дуже все сподобалося. Багато нового, цікавого і, головне, багато інструментів, які можна практично застосовувати в моїй роботі. Важливо, що ми почули і досвід один одного, змогли поділитися цікавими «знахідками». З нетерпінням буду чекати продовження навчання. Охоче ​​буду співпрацювати у всіх заходах з Проектом Кешер» (Яна Баранова, м. Хмельницький)

«Отримала від семінару велике наснагу – величезний інформаційний масив знань дозволяє побачити перспективу роботи по соціальним проектам» (Наталя Дубровська, м. Одеса)

«Багато нової інформації, яка обов’язково стане в нагоді мені. Прекрасні дівчата! Компетентні і відмінні лектори. Величезне СПАСИБІ» (Лариса Польська, м. Харків)

«Висловлюю щиру подяку за виконану організацію і високий професіоналізм лекторів і тренерів. Багато напрямків корисних, є над чим працювати і залишився «приємний післясмак» після спілкування» (Яна Мосейко, м. Запоріжжя)

«Всі вправи на тренінгу були логічно вибудувані і вдало підібрані. Ми отримали дійсно унікальний матеріал для роботи в групі і в громаді!» (Лілія Тарнопольська. м. Київ)

«Ще раз переконалося, наскільки корисні тренінги, які проводяться Проектом Кешер. Було багато корисної інформації, якою обов’язково скористаюся. Важливо було отримати знання з розробки та управління проектами, написання грантової заявки» (Анна Стаценко, м. Мелітополь)

 

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання