Телефони

«Ви будете знати і пам’ятати про це, розкажіть своїм майбутнім дітям і внукам, і зробіть все можливе, щоб ми жили в мирному світі, і щоб трагедія Голокосту, це страшне явище геноциду одного народу іншим народом не повторилася ніколи»
Марина Константинова, керівниця напряму «Жіноче здоров’я» Проекту Кешер

ПОДІЯ: 13 вересня в рамках проекту «Women’s Art Challenge» пройшов міжнародний телеміст, присвячений пам’яті жертв Голокосту.

УЧАСНИКИ: Телеміст об’єднав учасниць з трьох міст – Одеса, Київ (Україна) і Вільнюс (Литва).

ПРО ПОДІЮ: Ця зустріч була приурочена до Дня миру, який відзначається 21 вересня, і Національного дня пам’яті жертв Голокосту в Литві 23 вересня – дня ліквідації Вільнюського гетто в 1943 році. Телеміст – це продовження діяльності по проектах Centropa Jewish Network і Women’s Art Challenge, яка почалася в квітні 2019 року.

Представниця Проекту Кешер в Одесі, тренерка і ведуча просвітницьких та освітніх програм Марина Константинова, педагогині Київського навчально-виховного комплексу №141 ОРТ Руслана Бернадська та Тетяна Ібрагімова і молода одеська художниця Софія Голубєва провели за минулі півроку чотири майстер-класи для підлітків Києва та Одеси. А 13 вересня до проекту приєдналися вчительки гімназії ОРТ «Шалом Алейхем» з Вільнюса – Ела Павінскіне, викладачка єврейської традиції, Софія Павінскайте, викладачка неформальної освіти та мистецтва, Олена Баркаускіне, класна керівниця 7-го класу.

Учні з Вільнюса познайомилися з документальними матеріалами та фотографіями часів Другої світової війни, зібраними партнерськими організаціями Centropa.Trans.History і Centropa Jewish Network. Учні та вчителі згадали жертв Бабиного Яру в Києві і Вільнюського гетто, знищення євреїв в Одесі.

Також вільнюські школярі переглянули презентацію про те, які майстер-класи з інтуїтивною живопису були проведені в межах проекту в Києві і Одесі.

Творча сторінка телемоста була присвячена музиці, зокрема, йшлося про 13-ту симфонію Д.Д. Шостаковича «Бабин Яр», а також про поезію Євтушенко, яка була використана в цій симфонії, і про твори Андрія Дементьєва, присвячених Дитячому залу музею Яд ва Шем.

РЕЗУЛЬТАТИ: Учасники телемоста отримали можливість згадати історію єврейського народу, відчути причетність до подій, які відбувалися і ще раз переконатися в актуальності і важливості теми миру для нашого суспільства. Це підтверджують і відгуки ведучих телемосту:

«Ми дуже сподіваємося, що сьогодні ви дізналися те, що зробить вас мудрішими. Коли ви повернетеся додому, будь ласка, зверніться до своїх батьків, бабусь і дідусів, і попросіть їх розповісти вам сімейні історії, пов’язані з Другою світовою війною і трагедією Голокосту. Ви будете знати і пам’ятати про це, розкажіть своїм майбутнім дітям і внукам, і зробите все можливе, щоб ми жили в мирному світі, і щоб трагедія Голокосту, це страшне явище геноциду одного народу іншим народом не повторилася ніколи» – сказала на завершення зустрічі Марина Константинова (Одеса)

«Наші учні та вчителі були під таким сильним враженням від сьогоднішньої зустрічі, що ми прийняли кілька важливих рішень. По-перше, ми продовжимо вивчати тему, пов’язану з трагедією Голокосту, і використаємо для цього музичні, художні та поетичні компоненти, про які говорили сьогодні з нашими колегами з України. А по-друге, мої учні вирішили полетіти в Київ на екскурсію, відвідати Бабин Яр, і вшанувати пам’ять замордованих там людей. Вони вже шукають квитки і готуються до цієї поїздки! »- Ела Павінскіне (Вільнюс)

«Це була дуже корисна зустріч, яка показала, як важливо обмінюватися методиками, і говорити про Голокост в міжнародному масштабі. Наші учні знають історію трагедії в Україні, школярі в Литві знають про трагедію на прикладі Вільнюського гетто, але саме такі міжнародні проекти розширюють кругозір наших підлітків. А це запорука миру і взаємної поваги. Ми з радістю дізналися, що хлопці з Вільнюса вирішили прилетіти до Києва і відвідати меморіал Бабин Яр. Ми з нашими учнями чекаємо цієї зустрічі, і підготуємо для них насичену програму» – Руслана Бернадська та Тетяна Ібрагімова (Київ)

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання