Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
7 березня ми вшановуємо подвиг Естер — дочки свого народу, яка поєднувала у собі абсолютну надію на Всевишнього та чарівність мудрої інтриганки.

Магелат Естер або книга Естер (Есфір) — одна з книг Танаху. Її автор невідомий, традиційно ним вважається Мордехай — дядько Естер. Ця книга унікальна тим, що вона єдина у всьому канонічному тексті не містить жодної згадки імені Б-га, проте цілком пройнята Його присутністю та натяками на те, що Він керує обставинами.

Згідно з розвитком подій Естер була єврейською дівчиною, яка стала дружиною перського царя Артаксеркса I у V столітті до нашої ери. Під час його царювання злісний “прем’єр-міністр” Гаман вигадав план знищення всіх євреїв у Персії.

Естер приховувала своє походження, проте стала рятівницею свого народу і ризикнула своїм життям, щоб переконати царя знищити Гамана. Естер знала, що вона не може просто просити правителя тому, що вона не мала права з’являтися перед царем без його запрошення, що каралося смертю. Проте Естер вирішила ризикнути й хитро запросити повелителя та Гамана на вечерю у жіночу частину гарему. Під час вечері вона розкрила особисту таємницю — єврейську ідентичність, та мудро й тонко звинуватила Гамана у плануванні геноциду євреїв.

Артаксеркс був настільки вражений її сміливістю та переконаністю, що дозволив євреям захистити себе від своїх ворогів. В результаті євреї в Персії були врятовані від загибелі. Ця подія відзначається щорічно у свято Пурім, яке святкується наприкінці лютого або на початку березня. Цього дня євреї усього світу читають Мегілат Естер – книгу, яка описує цю історію, та святкують свою свободу та порятунок. Таким чином, подвиг Естер на Пурім нагадує нам про те, що сміливість мудрість можуть призвести до порятунку та благополуччя.

Який урок ми отримуємо з цієї історії? Ми бачимо молоду жінку у якої є свій народ, свої цінності. Вона здійснила подвиг порятунку близьких м’якою силою використавши максимально дієвий інструмент — віру та молитву підкріплені мудрістю красою та впевненістю.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок