Телефони

«Знайомство з виставкою та її героїнями – це можливість трохи спустити гальма, і не тільки освіжити пам’ять про єврейські традиції і жінок ТаНаХу, а й заново познайомимося з чудовими жінками нашої громади. Кожна з них – це ціла історія, це чудові цікаві особистості і вони заслуговують на те, щоб на них звернули увагу!»
Анна Нефедова, активістка Проекту Кешер

Чи цікаво б для Вас було приміряти на себе образ Сари, Рівки чи Рахель? Відчути дух часу, в якому жили ці героїні? Зрозуміти їх почуття та характери? І при цьому – побачити себе у цих образах зі сторони?

Це стало можливим для жінок єврейської громади Луцьку завдяки мініпроекту наших активісток, учасниць проекту «Women’s Art Challenge», Анни Нефедової та Тетяни Плотнікової – «Стираючи кордони часу». Далі розповідаємо більше про цю цікаву ініціативу разом із її авторкою – Анною Нефедовою.

Показати «жіночу сторону» ТаНаХу: яка ідея проекту?

«Мене завжди приваблювало єврейська неформальна освіта, і завжди хотілося привернути увагу та залучити різні покоління єврейської громади в одному проекті. Тема жінок в ТаНаХу не нова. Проте вона стала чудовою основою для ідеї фотовиставки…»

Активісткам єврейської громади Анні Нефедовій і Тетяні Плотніковій хотілося спробувати поєднати єврейську традицію та історію з сучасністю. При цьому – наголосити на жіночій складовій. Адже, як підкреслює Анна, в єврейській історії більше значимості надається чоловікам, проте, як ми знаємо, за кожним успішним чоловіком стоїть жінка, і в єврейській історії так само.

Щоб підкреслити та дослідити роль жінки в єврейській історії, Анна та Тетяна, після участі в нашому проекті «Women’s Art Challenge», створили свій фотопроект для жінок «Стираючи кордони часу», в якому жінки єврейської общини Луцьку отримали змогу побачити себе в ролі героїнь Тори.

На думку авторок, такий фото проект має підвищити значимість жінки в сучасному єврейському світі, а також показати те спільне, що є у них та героїнь Тори. Безсумнівно, ще однією важливою метою такого проекту є розповідь про жінок громади Луцька.

 Розкрити справжні образи героїнь ТаНаХу: що цікавого відбулося у проекті?

 «До фотовиставки було дуже цікаво працювати з різними групами жінок, вивчаючи тексти ТаНаХу, в яких йдеться про жінок, їх історії. Кожен характеризував жінок ТаНаХу з різних сторін. Навіть, коли здавалося, що ми вже все знаємо про цю героїню, працюючи з групою, історичні особистості відкривалися зовсім в нових образах…»

Як же саме вдалося поєднати сучасне і минуле у проекті? Для цього жінки проводили зустрічі, вивчаючи героїнь ТаНаХу, їхні характери, значення в історії, їхній зовнішній вигляд та внутрішній стан. Для учасниць проекту важливо було зрозуміти символізм цих образів.

Далі – учасниці взяли участь у тематичній фотосесії та, завдяки сучасним технологіям, отримали результат – побачили себе на чорно-білих та кольорових фото – у вбраннях героїнь ТаНаХу із фоном того часу.

«Ми в жодному разі не претендуємо на історичну достовірність наших образів. Більш того, художники різних епох створювали портрети жінок ТаНаХу за образом і модою жінок того часу, в якому вони самі жили. Для нас, чорно-білі фотографії цієї виставки є важливішими, ніж історичні образи. У жінок нашого часу на багато більше спільного з Сарою, Рівкою, Рахель і Леєю, ніж може здатися на перший погляд!»

 У результаті учасниці проекту отримали змогу стати справжніми героїнями фотовиставки, яка відкрилася 8 лютого в холі єврейського громадського центру Луцьку.

Поєднати сучасне та минуле: чого вдалося досягти?

«Нам вдалося показати жіночу красу через єврейську історію. Красу зовнішню і внутрішню, кращі якості…»

Учасниці проекту відзначили, що завдяки фотовиставці, змогли побачити багато спільного між життям сучасних єврейських жінок та героїнь ТаНаХу. Вони зауважують, що не дивлячись на тисячоліття, ролі жінок особливо не змінились: «Ми також залишаємося дочками, дружинами, мамами, сестрами, керівниками і маніпуляторами, вчителями і творцями чогось нового, натхненниками і соратниками».

 Фотовиставка мандруватиме містами України: як проект розвиватиметься далі?

«Ще на самому початку проекту нам хотілося б створити календар на основі фотографій з виставки. А буквально на днях з’явилася ідея доповнити кожен образ музичним супроводом. Як в музеях – біля картини стоять навушники, підходиш і слухаєш історію. Для наших же героїнь будуть просто музичні композиції, мажорні та мінорні, швидкі і не дуже. Мені здається, що це буде дуже цікаво…»

Після Луцька, фотовиставку відправлять у Хмельницьку єврейську громаду. Зверніть увагу, що Ви також матимете змогу розмістити фотовиставку «Стираючи кордони часу» у Вашій громаді. Для деталей залиште свої реєстраційні дані за посиланням нижче:

 Знайомимося із учасницями проекту: хто ж вони, героїні фотовиставки?

«Я дуже вдячна жінкам, які погодилися взяти участь у проекті! Без них нічого б не було. Мені було дуже приємно і радісно, ​​що наші жінки не просто прийшли сфотографуватися, але й активно працювали над своїми образами. Ми всі разом підбирали вбрання собі і ближнім, допомагали з зачісками і з тим, в який спосіб передати характер наших героїнь. Це було здорово!»

Хто ж став учасницею фотовиставки та яких героїнь зображували жінки? Героїнями фотовиставки стали активні жінки і дівчата єврейської громади Луцька, серед яких є й активістки Проекту Кешер. Отож, знайомимося з ними ближче:

Наталя Галустян – протягом 20-ти років була керівницею громадських програм «Хесед Ошер», займається написанням сценаріїв, грантів та проведенням програм.

Марія Могучая – школярка, захоплюється співом, малюванням, «обожнює» музику. Бере активну участь у всіх громадських програмах і волонтерських проектах.

Фаїна Самчук – активна учасниця та волонтерка громади та жіночого клубу Проекту Кешер.

Анна Назарчук – учасниця багатьох громадських проектів та програм, приклад справжньої «єврейської мами».

Інна Сівакова –  активна учасниця та волонтерка громади.

Іда Плотнікова – стояла біля витоків громади у Луцьку. З 2000 року активно розвиває в єврейській громаді жіночий єврейський рух. У 2004 році разом з командою реалізовувала проект по жіночому здоров’ю серед жіночих груп Проекту Кешер.

Таня Плотнікова – активна учасниця та волонтерка громади. З 2000 року активно допомагає розвивати жіночий єврейський рух у своїй громаді. Одна із засновниць представництва Проекту Кешер в місті Луцьк та учасниця низки проектів організації.

Анна Нефедова – активна учасниця та волонтерка громади. Була учасницею «Молодіжного клубу», а потім і його керівницею.

Ія Козленко – активна учасниця та волонтерка громади. Активістка жіночого клубу Проекту Кешер, активно займається вивченням Тижневих глав Тори.

Анастасія Могучая – активна учасниця та волонтерка громади. У 2010-12 рр. реалізовувала проект «Дор Хадаш» який ініціював Проект Кешер для молодіжних клубів. Керує молодіжної групою Проекту Крешер у Луцьку.

Ось такі вони – активні жінки єврейської громади Луцьку, які розвивають жіночий єврейський рук у своїй громаді та показують силу жіночої єдності в дії!

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання