Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

“Поодинці ми так мало можемо зробити. Разом ми здатні перевернути гори”
Хеллен А. Келлер

Проект Кешер підтримує міжнародну ініціативу і вже впродовж довгого часу реалізує декілька проектів за напрямком Міжнаціональний діалог“. У межах таких проектів проводиться один із наймасовіших заходів-акцій організації – «Скатертина миру». Що це за захід? Яка його мета? Та завдяки чому він здатний об’єднати жінок різних національностей, релігій та вірувань? Розповідаємо далі.

«Спільна справа об’єднує»: місія «Скатертини миру»

Виконання спільної справи здатне об’єднати людей різних національностей, релігій та вірувань – саме така ідея лежала в основі створення наймасовіших заходів Проекту Кешер – «Скатертина Миру». Так, під час таких акцій десятки та навіть сотні жінок, чоловіків та дітей різних національностей та релігій захоплені однією справою – створенням унікальної «скатертини миру», яка символізує мир та взаєморозуміння.

Така творча робота, суть якої полягає у створенні єдиного полотна, дає змогу учасникам заходу висловити своє ставлення до оточуючого світу, світу без воєн, в якому живуть щасливі люди, незалежно від їх національної приналежності.

До створення скатертини долучаються люди різного віку та статі. Деколи створена скатертина передається з громади в громаду, з міста в місто, щоб, таким чином, кожен зміг символічно відчути єдність із іншим.

Від клаптиків тканини до 15-метрової скатертини миру: форми проведення заходу

Цікаво, що ідея «скатертини миру» не обмежується тільки однією стандартною формою. Учасники мають змогу підійти до створення скатертини креативно, створивши скатертину не просто із паперу або суцільного полотна, а із клаптиків тканини, які зшиваються разом та символізуються «єдність у різноманітті». На такій скатертині можуть міститися різноманітні елементи. Найчастіше – це такі надписи та малюнки, як:

  • заклики до толерантності;
  • етноконфесійні молитви за мир;
  • малюнки, які на думку людей, символізують толерантність, мир, діалог тощо.

Незалежно від обраної форми, скатертина завжди виходить неповторною та оригінальною.

6 країн світу, об’єднані однією справою: результати проведення заходів «Скатертина миру»

За час реалізації Проектом Кешер міжнаціональних проектів та проведення акції «Скатертина миру», було охоплено понад 16 000 представниць та представників різних громад та культур (української, єврейської, грецької, німецької, вірменської, азербайджанської, білоруської, російської тощо).

В Україні до заходів приєдналися 550 жінок-активісток з 70 організацій-учасників таких міст, як Дніпропетровськ, Євпаторія, Луцьк, Львів, Сімферополь, Миколаїв, Макіївка, Мелітополь, Запоріжжя, Біла Церква, Вінниця, Миргород, Одеса, Херсон. 15 метрів скатертини вони передавали в різні міста. Вирішували гострі соціальні питання за столом, накритим цієї скатертиною. Вона створювалася в різних установах, на міських святкуваннях, під час відкритих діалогів.

Важливо, що саме створення такого звичного для кожної жінки предмета, як скатертина, зробило можливим початок діалогу та співпраці.

Відгуки учасниць акції «Скатертина миру»

“Жінки – велика сила. Ми хочемо змінити світ, зробити його добрішим, милосерднішими, щасливішим. І починати потрібно особисто з себе, своєї сім’ї, своєї жіночої організації” 

Наталя, учасниця з м. Дніпро

“Кожен народ зі своїми традиціями, спільним корінням і цінностями. Сьогодні у всіх народів є мрія, і «Скатертина світу» відображає те найголовніше, що необхідно всім людям – це мир, тільки мир”  

Світлана Бойко, заступниця міського голови м. Мелітополь

 “У зв’язку із ситуацією в країні, ми всі переоцінили свої життєві цінності. І якщо раніше це був успіх, благополуччя, то зараз для нас головно життєвою цінностю став МИР. Завдяки Проекту Кешер, ми могли сьогодні всі зібратися і об’єднатися в молитві за мир. Це є дуже цінним для всіх нас”  

Оксана Матвієнко, керівниця жіночої групи м. Миргород

“Для нас стало приємним сюрпризом, що єврейська громада, а особливо жінки не тільки активні, але й відкриті до діалогу з іншими національностями. Те, що Проект Кешер ініціює заходи подібного формату, приділяючи особливу увагу жіночим питанням, дуже важливо для сучасних дівчат»

 Представниці вірменської діаспори м. Полтава

Таким чином, «Скатертина миру» Проекту Кешер – це наш маленький крок до створення світу без насильства, де панує мир, співпраця та гендерна рівність. Світу, який подібний до тієї великої дружньої родини, що сидить за святковим столом, вкритим білою скатертиною.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок