Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Всесвітній День Єврейських знань (Global Day of Jewish Learning) відзначається задля зміцнення єврейської єдності та зв’язку з Ізраїлем, а також з метою обміну унікальним досвідом, популяризації єврейської історії та культури. Щорічно святкування проводиться на 6 континентах і більш ніж у 40 країнах світу. Для кожного Дня обирається нова тема, в рамках якої відбуваються лекції, семінари, майстер-класи, тощо.


Вперше День Єврейських Знань відзначили у 2010 році. Приводом для святкування стало видання рабином Адіном Штензальцем Вавилонського Талмуда. Над своєю монументальною працею з перекладом та коментарями рабин Штейнзальц загалом працював 45 років, і довів її до логічного завершення у листопаді 2010 року. З того часу щороку весь світ відзначає День Єврейських Знань, який символізує єдність єврейського народу, засновану на вивченні священних єврейських текстів.

Рабин Штейнзальц сформулював свою місію в єврейському світі фразою «Навчи народ мій». Його прагнення до мудрості та навчання інших повинен брати за приклад кожен єврей.

Раббі Моше бен Маймон (Рамбам), перераховуючи заповіді у своїй головній книзі «Мішне Тора», зазначає:

«Так само, як зобов’язана людина навчати свого сина, зобов’язана навчати і онука, як сказано: «І перекажіть синам, І синам синів» (Дварим 4:9). І не тільки сина та онука, але зобов’язаний кожен мудрець Ізраїлю навчати будь-якого учня, навіть не зі своїх нащадків».

Таким чином, кожен єврей повинен ділитися своїми знаннями та передавати їх іншим людям. Це одне з найважливіших його завдань. Тому значення Всесвітнього Дня Знань неможливо недооцінити, адже євреї у всьому світі в цей день зосереджують свою увагу на вивченні єврейської мудрості, знаходженні відповідей на питання, що їх турбують, на посиленні усвідомлення своєї приналежності до єврейського народу.Завдання цього дня також полягає у єднанні всіх членів громади, у поглибленні співпраці між єврейськими школами, синагогами та іншими громадськими організаціями. Велику увагу приділяють розвитку єврейської освіти та підвищенню її стандартів. Підсумовучи, головною метою заходу можна назвати створення платформи для здійснення основних прагнень євреїв: духовного збагачення, збереження традицій та єднання.

Виходячи з наведеного, актуальності День Єврейських Знань набуває ще й тому, що сприяє реалізації кожним євреєм його фундаментальних завдань.

Окрім збереження традицій та єдності, треба враховувати і те, що нове покоління стикається з прогресивними явищами життя (комп’ютерна техніка, нові засоби зв’язку та транспорту, пересадка органів, пластичні операції, нововведення медицини тощо), у зв’язку з чим виникає величезна кількість сумнівних та неординарних питань.

Далеко не кожен єврей може впоратися з викликами сучасності. Складно обрати правильну модель поведінки, що відповідає Торі. Тому важливо обмінюватися досвідом, ділитися мудрістю і діяти згуртовано в складних реаліях сучасності. І саме тому кожному з нас необхідний День Єврейських Знань!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок