Важливi проєкти
Телефони

“Я також хочу, щоб глядачі зрозуміли, що розширення прав і можливостей жінок у всьому світі насправді починається з відвертої розмови про менструацію. Ми можемо реалізувати жіночу гігієну, але спочатку ми повинні розірвати табу”
Райка Зехтабчі (режисер фільму «Крапка. Кінець речення»)

Слова «менструація», «місячні», «критичні дні» викликають не тільки сором, а часом й взагалі є табуйованими у суспільстві. Це провокує ситуацію, коли жінки не знають чіткої правди про власне здоров’я, адже про неї просто «не прийнято говорити». Змінити ситуацію дозволить тільки зміна суспільного ставлення до таких «табуйованих» тем жіночого здоров’я. Ми маємо почати говорити про них!

Так, у межах проекту «Правда про жіноче здоров’я» ми неодноразово повторюємо, що жінка заслуговує знати правду про власне здоров’я. Більше того, саме від цієї правди залежить відповідальне ставлення до нього та його збереження.

На щастя, не тільки Проект Кешер звертається до цієї проблеми. Так, цього року відзнаку «Оскар» отримав короткометражний фільм «Крапка. Кінець речення», який розповідає про тему табуювання жіночих прокладок в Індії.

Фільм оповідає про те, як індійські підлітки реагують на тему менструації. Дівчата зазвичай бентежаться, хлопці вважають критичні дні чимось на кшталт хвороби. Червоні дати календаря для індійських жінок означають заборону відвідати храм, бо «це брудно» й «боги їх не почують». Натомість, місцева дівчина намагається змінити рудиментарні звичаї і налагодити виробництво бюджетних прокладок. На цьому шляху виникає безліч перешкод, проте вона з успіхом їх долає. У результаті, партії білосніжних прокладок надходять до 40-ка найближчих сіл.

Отримуючи статуетку, кінорежисерка фільму Райка Зехтабчі подякувала за підтримку фільму партнерів із «Нетфлікса» та зауважила:

“Після перегляду фільму, я сподіваюся, що буде більше розуміння про те, що ця тема, стигма притаманна не лише Індії, таку проблему ми відчуваємо в Сполучених Штатах і в інших культурах. Я також хочу, щоб глядачі зрозуміли, що розширення прав і можливостей жінок у всьому світі насправді починається з відвертої розмови про менструацію. Ми можемо реалізувати жіночу гігієну, але спочатку ми повинні розірвати табу.”

Зі свого боку, продюсерка стрічки,  Мелліса Бьортон із Штатів акцентувала:

“Цей фільм було знято, позаяк старшокласники [в США] і наші прекрасні партнери в Індії хотіли змінити світ на краще, змінити його щодо людських прав.”

Журналісти також відзначили позитивну і мотивуючу складову стрічки. Після виходу фільму його творча група продовжує боротися за жіночі права, підкреслює вебсайт Glamour:

Місія Зехтабчі і стартапу Pad Project залишилися незмінною: поширювати якомога більше інформації про цю проблему.”

Як бачимо, фільм отримав багато позитивних відгуків. Це ще раз доводить те, що говорити про такі теми жіночого здоров’я, як менструація, не просто можливо, а й необхідно! Жінка має право знати правду про власне здоров’я!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок