Телефони

Що я встиг/встигла зробити, а що ні? Чи були всі мої вчинки гідними? Чи достатньо я реалізував/реалізувала свій потенціал?

Багато із нас, відчуваючи наближення Рош а-Шана, роблять подібний самоаналіз. І це правильно, адже у єврейському календарі немає більш сприятливого часу, ніж зараз. Розкаяння, самоаналіз та самопізнання – те, що є необхідним для зустрічі наступного року.

Так, на ресурсі derekh.org активістка та письменниця Мерел Фельд пропонує нам цілий місяць (4 тижні) підготовки до процесу тшуви, який складається з аналізу минулого року та роздумів про можливі шляхи вдосконалення майбутнього.

Ми спробуємо коротко передати основний зміст цього шляху і виокремити головні поради про те, як духовно оновитись, проаналізувати себе і свої вчинки, щоб зробити наступний рік максимально ефективним:

Картинки по запросу самопознание

Порада – найкраще це робити на самоті та в тишині, виділивши для цього окремий блокнот, і записувати усі думки в нього.  

 1. Які Ваші найбільші досягнення, прориви, події відбулися за рік? Пригадайте окрему ситуацію, в якій Ви проявили свій найбільший потенціал, відкрили свої вміння, були надзвичайно задоволені собою. Після цього поміркуйте чому це відбулось, і що стало чинником такого досягнення (люди, ситуація, самопізнання…)?
 2. Тепер навпаки – назвіть декілька із найбільших проблем, які у Вас траплялися за останній рік. Що для Вас стало найбільшим викликом? Чи змінились Ви після цього і як саме?
 3. Як Ви ставились до своїх близьких? Чи завдавали їм шкоду, біль? Чому так ставалось? Чи можете Ви в майбутнього так більше не вчиняти?
 4. Чи дбали Ви про себе, своє здоров’я та відпочинок у цьому році? Чи достатньо часу приділяли цьому питанню?
 5. Чи вчиняв Вам хтось шкоду у цьому році? Як саме? Чи продовжуєте/хочете продовжувати Ви спілкування із цією людиною? Чи зможете Ви виправити та покращити стосунки із цією людиною?
 6. За що та кому Ви відчуваєте вдячність у своєму житті з того, що у Вас є зараз та відбулося за останній рік? Хто проявив до Вас співчуття, доброту тощо? Як Ви можете проявити цю вдячність і як Ви її проявляли?
 7. Чи займались Ви благодійністю? Якщо так, то що Ви робили? Якщо ні, що Вас стримувало?
 8. У яких сферах та спільнотах Ви були активними? Що означає ця активність для Вас? Чи допомагає вона розкривати Ваш духовний потенціал?
 9. Які Ваші сильні сторони? Як Ви могли краще використовувати свої переваги, даровані Всевишнім, щоб принести в світ більше світла?
 10. Який новий духовний світ Ви передбачаєте для себе в майбутньому році? Дозвольте собі фантазувати, мріяти.
 11. Яким є Ваше творче життя та яким Ви хочете, щоб воно було? Як Ви можете «розбавити» своє повсякденне життя дивом, творчістю? Які заняття допоможуть Вам у новому році розвинути свій потенціал?
 12. Що викликає Вашу духовну сплячку? Що Вам потрібно, щоб не впадати у цю «сплячку? Хто Вас може пробудити? Хто для Вас є вчителем/наставником.

Ось і все. Більше порад можна прочитати тут – derekh.org

І пам’ятайте, самопізнання – це велика сила. Саме воно допомагає нам згладжувати усі «нерівності» у душі, «загоювати» тріщини на серці і повертатися до нашої природної духовної краси! А також гідно і максимально ефективно зустрічати наступний рік, змінюючи з кожним роком не тільки своє життя на краще, але й весь світ навколо себе! Шана Това!

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання