Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Вже зовсім скоро, 27 січня, світ буде відзначати надзвичайно важливу дату – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ключовою місією цього року є розповсюдження знань і збереження пам’яті про Голокост в цілях досягнення всезагальної справедливості.

Задля виконання цієї місії, 15 січня ми разом із спеціалізованою школою ОРТ за сприяння міжнародного проекту Centropa Jewish Network, провели захід, присвячений темі Голокосту.

На занятті були присутні: викладачі/ки та учні/ниці 94-ї спеціалізованої школи ОРТ м. Одеси, учасники/ці молодіжного творчого проекту нашої організації з Одеси, а також учні/ниці 10 класу одеської школи № 94.

Про сімейні спогади та історії людей, що пережили Голокост, молоді розповідала Марина Константинова, активістка Проекту Кешер, керівниця напрямку «Жіноче здоров’я», а також – Раїса Марковська, викладачка єврейської традиції школи № 94.

«Нам дуже важливо, щоб діти зберегли сімейні історії, ті спогади, які зберігають їх батьки, бабусі і дідусі. Тому на цьому занятті учні отримали «домашнє завдання» – поговорити з домашніми про свою сімейну історію, дізнатися звідки їх предки, чим вони займалися, спробувати «оживити» історію своєї родини до 4-5-6 покоління. І, звичайно, поговорити про те, як трагедія Голокосту торкнулася їх сімей. У результаті такого спілкування багато дізнається, що імена в родині давали дітям не випадково, а в пам’ять про якогось минулого родича. Так починається відчуватись зв’язок між поколіннями. Це і є єврейський принцип ЛаДор ВаДор – передача традицій та історичної пам’яті від покоління до покоління !» – Марина Константинова

У ході заняття учні подивилися фільм Centropa «Повернення в Рівне». У фільмі на основі спогадів двох єврейських дівчаток, які ховалися з своїми мамами під час Другої Світової війни від фашистів, показана історія кількох сімей в контексті загальної історії трагедії Голокосту.

Перегляд фільму викликав в учнів/ниць жваве обговорення теми геноциду єврейського народу. Причому, особливий акцент був зроблений на подвигах тих, хто чинив опір, ховав своїх дітей, і на подвигах тих людей з неєврейського населення сіл і міст, хто, піддаючи ризику життя членів своїх сімей, рятував євреїв від переслідувань.

 «Ми дуже раді, що стали учасниками міжнародного проекту, присвяченого збереженню історичної пам’яті. По темі Голокосту ми давно проводимо заняття, і вважаємо цю тему важливою для виховання наших учнів. Фільм Centropa, який ми подивилися – дуже корисний для переходу в цій розмові на тему сімейних спогадів. А ще наші учні зацікавилися ідеєю творчого конкурсу, про який їм розповіла Марина Константинова, і подумають в якому форматі вони зможуть взяти в ньому участь. Ми впевнені, що це перше заняття – крок до нашого подальшого співробітництва з різних аспектів виховання молоді!» – підсумувала Раїса Марковська

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок