“Народження дітей є процесом, чудовішим, ніж завоювання, дивовижнішим, ніж самозахист,
і таким же сміливим, як і будь-який з них”
Г. М. Стайнем
З початку цього року Проект Кешер, у межах проектів «Мама для мами» та «Правда про жіноче здоров’я», ініціює проведення важливих тренінгів для майбутніх мам у пологових будинках м. Дніпро.
![]()
Які зміни виникають в житті молодої мами?
За даними ВООЗ, кожна шоста жінка схильна до післяпологових розладів.
“Післяпологова депресія – не міф, не примхи, не знижена відповідальність мами – це серйозний медичний стан, який потрібно лікувати!” – говорить Марина Константинова (керівник напрямку «Жіноче здоров’я»)
Гормональні зміни, нова роль та обов’язки, зрештою, відповідальність за життя іншої людини… Народження дитини кардинально змінює життя жінки. Тому часто такі зміни можуть викликати побоювання, страхи та емоційну нестабільність. У такій ситуації надзвичайно важливою стає допомога спеціалістів, які навчать майбутню маму правильно сприймати нову роль та підготують її до змін у житті.
![]()
Яка ціль тренінгів «Мистецтво бути мамою» ?
Саме тому тренінги «Мистецтво бути мамою» покликані розповісти майбутнім мамам про зміни, які їх чекають після народження дитини, про освоєння ними нової ролі та подолання труднощів.
Спеціалісти, які проводять тренінги не бояться порушувати тему, про яку не прийнято говорити майбутнім мамам – післяпологові розлади. У цьому ключі, вони розповідають про можливі зрушення, пов’язані із психоемоційним станом жінки після народження дитини, вчать їх розпізнавати та правильно із ними справлятися.
Озброєння такими необхідними знаннями – це найефективніше попередження виникнення післяпологових розладів.

З початку 2019 року такі тренінги вже організовані в пологових відділеннях при 1-ої, 9-ої та 2-ої міських лікарнях Дніпра.
Тренінги проводяться за підтримки Департаменту охорони здоров’я Обласної адміністрації за спеціальним графіком у всіх пологових будинках Дніпра протягом року.
Проекти: «Мама для мами» реалізується у м. Дніпро за підтримки CJP (Об’єднаної Єврейської Благодійної організації Бостона та околиць) у співпраці з Дніпровською єврейською громадою (Kehillah Project), «Правда про жіноче здоров’я» – за підтримки Канадського фонду «Grand Challenges Canada».

“Післяпологова депресія – не міф, не примхи, не знижена відповідальність мами – це серйозний медичний стан, який потрібно лікувати!” – говорить Марина Константинова (керівник напрямку «Жіноче здоров’я»)