Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

“І взяла Міріам пророчиця, сестра Аарона, в руку свою тимпан, і вийшли
за нею повиходили всі жінки з бубнами та у танках”
Шмот 15:20

Міжнародний Жіночий Седер – ключовий захід Проекту Кешер, який проводиться з 1995 року. Такий захід є унікальним, адже об’єднує як традиційні елементи єврейських святкувань, так і нові, пов’язані із сучасним поглядом на роль жінок в суспільстві. Щорічно за 2 тижні до Песаха ми говоримо про роль жінки в історії Виходу та у сучасному світі.

Апельсин як символ МЖС

На початку 80-х років XX століття єврейська феміністка і учена в галузі іудаїзму, докторка Сюзанна Хешель, запропонувала покласти на кеару (седерне блюдо)

апельсин як символ приналежності жінок до найдавніших традицій іудаїзму

Причиною цього став вислів одного рабина, який сказав, , що жінка і Біма (підвищення в синагозі, де читається Тора) несумісні, як кеара і апельсин.

Тому ми кладемо на седерне блюдо Жіночого Седеру апельсин, щоб підкреслити нашу відмову від нерівності в іудаїзмі. Такий символ дає змогу наголосити на  важливій ролі жінки в єврейській історії, а також визнати її право на вибір власного місця в громаді. 

Чим МЖС відрізняється від традиційного?

Як ми вже зазначали, МЖС проходить за 2 тижні до Песаха, що дозволяє підготуватись нам до подальшого проведення Седеру вдома або в громаді. Також він допомагає кожній жінці

«пробудити» в собі власні зв’язки з єврейською історією

та відчути почуття відповідальності за майбутнє єврейського народу.

Під час проведення МЖС:
  • Ми говоримо про історію Виходу, виконуючи міцву
  • Ми підкреслюємо роль жінки в Виході, про що рідко говорять на традиційному Седері
  • Ми розповідаємо історії про наше власне звільнення
  • Ми вітаємо одне одного і хоча ми розділені відстанями, проте об’єднані силою жіночої єдності.
МЖС і жінки Проекту Кешер

Міжнародний Жіночий Седер уже 25 років поспіль об’єднує тисячі жінок із різних країн світу та дає змогу кожній жінці побачити свій потенціал для розвитку та знайти в собі нові сили для звершення більшого.

У цілому, активістки жіночих спільнот мають змогу провести МЖС у своєму місті та своїй групі у двох формах: традиційно за седерним столом або у формі заняття поза столом за Агадою Проекту Кешер із розмовою про Вихід і роль жінки в цьому (посилання на Агаду)

 

 

Ось відгуки деяких активісток, які долучились до святкування МЖС, організованих Проектом Кешер:

“Зустріч була обопільно плідною та корисною. Завдяки діяльності Проекту Кешер ми маємо можливість обмінюватися досвідом, долучати до активного способу життя наших подруг” – Наталія Корекян (м. Полтава)

“Я приводила на такі свята свою старшу внучку, якій тепер вже 16 років, а тепер вирішила, що пора і молодшої долучитися до такої важливої ​​теми. І не помилилася. У нас вийшла по-справжньому сімейна розмова” – Наталя Герасименко (м. Хмельницький)

 “Усім сподобалася пісочна анімація – яскрава і наочна історія Виходу. А потім ми перейшли до розмови про свій особистий вихід, і тут приводили дуже багато прикладів, як наші справи допомагають й нам, й іншим людям. Наприклад, такі суспільно значущі програми, як «Жіноче здоров’я», «Профілактика домашнього насильства». Ми справами руйнуємо стереотипи, змінюємося самі, і змінюємо світ навколо себе на краще” – Галина Гільберг (м. Хмельницький)

 “Міжнародний Жіночий Седер, хоча в нашій громаді до нього приєдналися і чоловіки, це привід задуматися про реальне значення цього свята. Сьогодні це не просто традиція, яку слід пам’ятати і дотримуватися, це не просто спільне проведення часу за святковим столом, а різноманітні, цікаві теми, які є актуальними для сучасності!” –Катерина Павліщева (м. Миколаїв) 

Як бачимо, Міжнародний Жіночий Седер – це справді унікальне свято, яке дає можливість показати
в дії усю силу жіночої єдності!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок