Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Про рак говорять пошепки або мовчать взагалі. Не обговорюють в школах, рідко розповідають по телебаченню, але проблема від того не зникає — у світі рак займає друге місце за смертністю після серцево-судинних хвороб. Майже кожен може назвати хоча б одну людину, яка хворіла чи хворіє на рак. 

Найстрашніше те, що найчастіше виявляють онкологічне захворювання при перших серйозних проявах хвороби. Багато жінок взагалі не звертають увагу на перші тривожні дзвіночки через те, що зайняті, не хочуть витрачати на це час чи гроші. У той час рак молочної залози займає перше місце серед онкозахворювань у жінок в Україні, на другому місці — рай шийки матки. 

Проте вчасна діагностика та профілактика на ранніх етапах може вберегти життя та мінімізувати важкість перебігу хвороби. Кожна жінка, незалежно від матеріального становища та місця проживання, може власноруч подбати про своє здоров’я. 

Що я можу для себе зробити? 

  • Пройти безкоштовну діагностику раку молочної залози. З квітня 2020 року раннє виявлення враховано у програму безкоштовних медичних гарантій.За направленням доктора можна отримати безкоштовне УЗД, а жінки від 40 років можуть безкоштовно зробити мамографію.
  • Знайти свого спеціаліста, який буде слідкувати за вашим здоров’ям. Лікар, якому ви довіряєте, допоможе вчасно помітити перші ознаки хвороби та скерувати діагностику.
  • Слідкувати за своїм здоров’ям самостійно. Для жінки надзвичайно важливо вести календар менструації, щоб відслідковувати порушення циклу, нетипові виділення тощо. Те саме стосується і молочної заложи, бо слідкувати за зовнішніми змінами та своїми відчуттями можна самостійно вдома.
  • Вакцинуватися. В Україні вакцинація проти раку шийки матки рекомендована для жінок та дівчат з 9 років. Найкращий період для цього – до початку статевого життя, але навіть після цього вакцинація може забезпечити певний захист жінкам до 45 років. 

Які аналізи мені треба зробити? 

Шийка матки (21-65 років): огляд гінеколога раз на рік. 

  • 21-65 років – ПАП-тест раз на рік. 
  • 30-65 років – HVP тести кожні 5 років + ПАП-тест кожні 3 роки. 

Молочна залоза (44-74): УЗД раз на рік + за потреби мамографія

  • 20-41 рік – УЗД щороку
  • 45-54 роки – мамографія щороку
  • 55-74 роки – мамографія кожні 2 роки

Переважну більшість різновидів раку можна у 85% вилікувати на ранніх стадіях! 

А що як у мене рак? 

В першу чергу варто пам’ятати, що мати підтримку та знати алгоритм подальших дій — це одне з найголовніших на шляху до перемоги над хворобою. 

Якщо ви відчуваєте сумніви у своєму лікарі, то сміливо змінюйте його. Тут лікар не просто спеціаліст, а людина, якій ви довіряєте своє життя та майбутнє – вам має бути комфортно з ним психологічно. 

Запитати думку іншого лікаря — цілком нормально. Це світова практика, коли декілька лікарів оцінюють одну і ту саму ситуацію. Такий крок допомагає зрозуміти, якщо хтось щось недогледів або навпаки впевнитися, що все правильно. 

Дозвольте вашій родині та друзям допомогти вам. Жінка — надзвичайно сильна, але часом навіть їй варто дозволити собі допомогти. Близькі люди зможуть полегшити цей шлях і надихнути на продовження боротьби. 

Пам’ятайте, що ви не одні у цій боротьбі. В Україні є громадські організації, які можуть надати психологічну та соціальну підтримку пацієнтів з онкологією. Люди, об’єднані спільною хворобою, стають не просто знайомими, вони стають родиною, яка ладна допомогти у будь-яку хвилину і не дати суму затягнути на дно.

Найголовніше пам’ятайте, що вчасна діагностика та уважність до свого здоров’я може врятувати життя. 

Проект Кешер в Україні бажає Вам здоров’я та просить бути відповідальними до свого здоров’я, бо Ви у себе одні. 

 

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок