Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

3 травня – День народження відомої політикині Голди Меїр

Вона не мріяла про кар’єрні досягнення, славу і владу… Головною метою для неї було жити в країні Ізраїль і працювати на її благо! Цим вона і займалася все своє життя. Сьогодні говоримо про 5-ту прем’єр-міністрку Ізраїлю, першу жінку на цій посаді, справжню «маму» держави Ізраїль Голду Меїр.

Історія життя Голди Меїр – це не казка про Попелюшку, яка народилася в бідній єврейській родині, пережила дві еміграції і стала послом, міністром, а потім і главою уряду суверенної держави. А приклад мудрості і таланту! Характер цієї жінки не можливо розглядати без фактів із її біографії. Адже саме вони надихають та показують, який шлях потрібно було пройти доньці теслі, щоб стати  третьою жінкою в новітній історії людства, яка очолила кабінет міністрів Ізраїлю. Тож розглянемо найцікавіші факти із біографії Голди Мабович-Меїрсон (Голди Меїр), які яскраво демонструють її погляди на життя.

Голда Мабович: юна лідерка та бунтарка, яка хотіла навчатись

Голда Мабович народилася в травні 1898 року у Києві. Вона стала однією із восьми дітей у сімействі (п’ятеро померло в ранньому віці). Згодом сім’я Голди, борючись із постійною бідністю та боячись єврейських погромів, у 1903 році емігрувала в США (Мілвокі). Достаток сім’ї в Америці був вельми скромний, незважаючи на те, що батько працював на двох роботах, а мати відкрила невеликий магазинчик. Голда допомагала їй там після занять в школі.

Зовсім юною дівчинка проявила неабиякі лідерські здібності та дар красномовства. Так, в 11 років на організованому нею зборах батьків, Голда виступила з промовою, яка вразила дорослих і дозволила зібрати кошти на підручники для всіх дітей з незаможних сімей.

Голда Меир: непримиримая — Рамблер/субботний

Після закінчення початкової школи Голда мріяла продовжити навчання, проте батьки планували видати доньку за забезпеченого чоловіка. Збунтувавшись, дівчинка втекла до старшої сестри Шейне в Денвер. Денверський період серйозно вплинув на формування поглядів Голди. Постійними гостями в їх невеликій квартирці були представники єврейської молоді. Дівчина, яка дуже гостро сприймала соціальну несправедливість і принижене становище свого народу, уважно прислухалася до дискусій про національну ідею, соціалізм і сіонізм.

Від активістки Голди Меїрсон до прем’єр-міністрки Голди Меїр

Помирившись з батьками, Голда повернулася додому, закінчила середню школу, поступила в учительський коледж, стала членкинею робочої партії Poale Zion. У будинку Мабович знаходили притулок багато видатних діячів сіоністського руху. Закріпившись під їх впливом в своїх політичних поглядах, Голда вирішила, що її місце в Палестині. Її обранець, Моріс Меїрсон, також був прихильником ідей соціалістичного сіонізму. Тому, одружившись, молоді люди з групою репатріантів відбули з США в Палестину.

Земля обітована зустріла прибулих серйозними випробуваннями. Не винісши важких побутових умов, більше третини активістів повернулися в Америку. Голда ж ні на хвилину не забувала про свою місію – будівництво «національного вогнища», і ні важка праця в кібуці, ні турбота про чоловіка, сина і доньку не могли змусити її звернути з обраного шляху.

Активна діяльність Голди Меїрсон почалася в 1928 році, коли вона очолила жіночий відділ Загальної федерації єврейських профспілок. Вона вела агітаційну роботу, брала участь в конгресі Соцінтерну, займалася долями біженців з нацистської Німеччини, виконувала безліч завдань по боротьбі з фашизмом.

18) Голда Меїр: жінка, яка створила державу: pomeran4eva — LiveJournalЗакінчення Другої світової війни створило передумови для створення незалежної єврейської держави на території Палестини. 14 травня 1948 року стало днем ​​звершення мрії всього життя Голди Мабович-Меїрсон. Жінка була щаслива, адже опинилася серед 38 осіб, які підписали Декларацію незалежності Держави Ізраїль.

Далі Голду Меїр очікувала стрімка політична кар’єра – міністрка праці Ізраїлю, міністрка закордонних справ. А у 1969 році вона стала першою жінкою – прем’єр-міністркою Ізраїлю і третьою жінкою в світі, яка змогла добитися такої високої посади.

Важким випробуванням для жінки стала Війна Судного дня 1973 року. І хоча бій було виграно, Меїр, вважаючи його початок своїм недоглядом, не пробачила собі загибелі декількох тисяч співвітчизників і пішла у відставку, проігнорувавши прохання парламенту залишитися на посаді прем’єра. Померла Голда Меїр в 1978-му, встигнувши відзначити своє 80-річчя.

Голда Меїр – феміністка чи ні?

Фемінізм, як течія, ніколи не входив у сферу інтересів Голди Меїр. Проте вона завжди вважала, що чоловіки та жінки мають мати рівні права у всьому і визнавала працю жінок-феміністок, які займаються просуванням рівних можливостей, достойною та важливою. Ось що вона сама говорить про це в автобіографічній праці «Моє життя»:

«Я не прихильниця того фемінізму, який виражає себе в спаленні ліфчиків, ненависті до чоловіків або в кампаніях проти материнства, але я відчувала глибоку повагу до таких жінок, як Ада Маймон, Беба Ідельсон, Рахель Янаіт-Бен-Цві, які багато і енергійно працювали в рядах партії Поалей Ціон і зуміли озброїти десятки міських дівчат теоретичними знаннями і практичними навичками, які допомогли їм справлятися з сільською працею в нових палестинських поселеннях. Частка цих дівчат у розвитку поселень була дуже великою. Такий конструктивний фемінізм дійсно робить жінкам честь і означає набагато більше, ніж суперечки про те, кому підмітати і кому накривати на стіл!»

І тому політикиня виступає за справедливість. Вона говорить, що справжній фемінізм – це не пільги та поблажки для жінок, а рівність у всьому. При цьому визнає, що жінкам важче поєднувати кар’єру та сім’ю:

 «Справа в тому, що я все життя прожила і пропрацювала з чоловіками, але те, що я жінка, ніколи мені не заважало. Ніколи у мене не виникали почуття незручності або комплекс неповноцінності, ніколи я не думала, що чоловіки кращі за жінок, або що народити дитину – нещастя. Ніколи. І чоловіки зі свого боку ніколи не надавали мені якихось особливих пільг. Але, по-моєму, правда і те, що для жінки, яка хоче жити не тільки домашнім, але і громадським життям, все набагато важче, ніж для чоловіка, бо на неї лягає подвійний тягар. Винятком є ​​жінки в кібуцах, де організація життя дозволяє їм і працювати, і виховувати дітей. А життя працюючої матері без постійної присутності і підтримки батька її дітей втричі є важчим за життя будь-якого чоловіка…»

Jewish Bubba: Khamenei's Double Hitter: Democrats Backing His ...

Цікаво, що сама мама Голди Меїр мала своє уявлення про жіночу долю та майбутнє її доньки. Вона хотіла, щоб донька побудувала успішну «кар’єру» дружини та матері, а не політичної діячки. «Ти можеш стати дуже тямущою господинею. Але ніколи не станеш дуже розумною жінкою» – говорила Голді її мама. Тепер бачимо, наскільки вона помилялась.

Давид Бен-Гуріон, друг і колега Голди Меїр, прем’єр-міністр Ізраїлю з 1955 по 1963 роки, назвав її єдиним чоловіком в уряді. На що сама Голда Меїр відповідала, що навряд чи для якогось чоловіка було б компліментом, якби його назвали єдиною жінкою в уряді.

Красномовна Голда Меїр стала однією з найбільш одіозних політичних фігур середини ХХ століття. Для євреїв вона безумовна героїня, адже повернула їм батьківщину, для українців вона безумовна землячка. Для жінок вона приклад сильної вольової жінки, яка доводить важливість гендерної рівності на практиці. Вона вела за собою тисячі людей, ставши «матір’ю» держави Ізраїль.

Тож варто пишатися цією сильною жінкою, яка змінила світ та надихатися у своїй діяльності її прикладом!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок