Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Хала, паляниця, коровай, матнакаш, лаваш – у кожного народу він різний, проте однаково важливий. Як Ви вже здогадались, йдеться про хліб. Часто, ми навіть й не знаємо та не задумуємось, як багато цінних речей та процесів у нашому житті символізує хліб. Саме про це ми поговоримо далі, а також розповімо про наші міжнародні заходи «Жінки печуть Хліб Миру».

Символ миру та спокою: місія «хліба миру»

Із чим у Вас асоціюється хліб? Скоріш за все, із домом, затишком та достатком. А чи знали Ви, що хліб є також символом поваги для багатьох народів, втіленням традицій і обрядів? У всіх народів хліб однаково – запашний, незрівнянно смачний, примирювальний і кличе до згоди. Із хлібом пов’язані такі різні і, водночас, однаково важливі традиції кожного народу. «Хліб всьому голова», дорогих гостей «хлібом-сіллю» зустрічають – ці та інші приказки у різних народів відображають всю суть головних цінностей – прагнення до миру і благополуччя, дружби і взаєморозуміння.

Саме тому в основі заходів Проекту Кешер «Жінки печуть Хліб Миру» лежить тема хліба, як об’єднуючого фактора.

Хліб миру – який він?
Які традиції та історії пов’язані з хлібом у єврейського народу?
Яка роль жінки в випіканні хліба?
Як хліб може подружити і об’єднати людей різних національностей?

Ці та інші питання обговорюють жінки, випікаючи традиційні для їхнього народу хліби на наших зустрічах.

Окрім цього, вони розповідають про національну культуру та традиції у своїх сім’ях, пов’язані із хлібом, діляться рецептами, обговорюють роль жінки в збереженні миру і благополуччя в усьому світі. Адже саме жінка завжди відповідала за те, щоб на столі кожен день стояв духмяний хліб, і це не завжди було легкою працею. На жіночі плечі разом з цим обов’язком лягала також відповідальність за виховання дітей, за мир і благополуччя в родині і її громаді.

Таким чином, хліб – це не просто страва на столі, це уособлення всього того, що сьогодні виконує жінка, і який величезний внесок вона приносить в суспільство.

Від розмов про традиції до обміну рецептами: випікання хліба на наших заходах

Не менше значення відіграє й процес приготування хліба. Випікання хліба з давніх часів – це особлива традиція, випробувана століттями. Рецепти хліба передаються з покоління в покоління. Не тільки у кожної національності, а й в кожній родині, є особливий рецепт випічки хліба. Важливе місце у цьому процесі займає жінка. Так, в єврейській традиції жінка відповідає за передачу з покоління в покоління традицій та цінностей.

Саме тому на заходах «Жінки печуть Хліб Миру» учасниці обмінюються своїми особливими рецептами випічки традиційного хліба – короваю, хали, лавашу. Інколи жінки відкривають й власні рецепти успішної фірмової випічки, розповідаючи про свій «секретний» інгредієнт.

Загалом, такі зустрічі можуть проходити у різних формах:

  1. Жінки безпосередньо приносять на зустріч свій національний хліб та діляться яскравими історіями про нього. Символічне сусідство на столі єврейської хали, української паляниці, грузинського лавашу, дагестанського чуду значно підсилює загальну тему миру та толерантності.
  2. Інколи учасниці зустрічей влаштовують кулінарні майстер-класи із виготовлення хлібу. Такий спільний процес об’єднує жінок різних національностей та вірувань, показуючи як діє співпраця та взаєморозуміння на практиці.
  3. Часом фантазія та уява дозволяє жінкам проводити подібні зустрічі із «імпровізованим хлібом». Спільні малюнки, створення колажів, національного хлібу – все це дозволяє проявити творчість та креативність кожній із учасниць.

Так, на одному із наших заходів, учасниці, розділившись на групи, створювали інтерактивну «випічку» Хліба Миру, де інгредієнтами ставали почуття:
• борошно – емоції від аромату свіжоспеченого хліба, або, за словами жінок: «атмосфера умиротворення і захищеності, як в дитинстві»;
• закваска – це наше ставлення до людей, «адже як ми ставимося один до одного, так і складається наше спілкування»;
• масло – наш настрій.

Це Хала! Чи знаєте Ви, що означає кожен інгредієнт хали?

А на завершення зустрічей учасниці складають особливі рецепти Хліба Миру, необхідного для підтримання миру, зміцнення партнерства і співробітництва.

На одній із зустрічей учасниці склали такий рецепт Хліба Миру – 5% добра + 5% щастя + 5% благополуччя + 5% тепла + 5% милосердя + 5% любові + 5% толерантності + 5% молодості + 5% краси + 5% поваги + 5% мудрості + 5% взаєморозуміння + 5% спільності + 5% дружби + 5% здоров’я + 5% честі + 5% совісті + 5% віри + 5% часу + 5 справедливості

Відгуки учасниць заходів «Жінки печуть Хліб Миру»

«На нашому столі на Скатертині Миру хліб уособлює дружбу між народами, достаток і благополуччя» – учасниця з м. Шостка

 «Дякую Проекту Кешер за можливість взяти участь у такому чудовому заході. Я дізналася так багато цікавого і готова деякі із рецептів випробовувати на своїй кухні» – Анна, м. Черкаси

«Наша єврейська хала займала центральне місце на столі і оточувала себе любов’ю інших народів, які прийшли до нас в гості …» – Ірина і Маріетта, м. Херсон

Таким чином, «Хліб Миру» – це ще один приклад того, як продуктивно та гармонійно можуть взаємодіяти люди, незалежно від їх національності та вірування. Адже бажання миру і злагоди – це вселюдська цінність, яка немає національності! Тож долучайтесь і Ви до наших заходів! Давайте, завдяки силі жіночої єдності та на основі власного прикладу, створювати мирне і толерантне суспільство!

Методичні рекомендації для проведення заходу “Жінки печуть Хліб Миру”

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок