Важливi проєкти
Телефони

Більшість проблем в нашому житті пов’язані зі стосунками із іншими людьми. Складнощі у близьких відносинах або ж навпаки – самотність, конфлікти на роботі, зміна ролей (наприклад, ви стали мамою або татом), і навіть банальна сварка з сусідом. Усе це може занурити вас у стан внутрішньої напруги або ж навіть гірше – у стан боротьби.

Проте найнеприємніше, це те, що для цих проблем характерна повторюваність. І ми аналізуємо свою поведінку, ходимо на тренінги «щодо поліпшення комунікації», читаємо психологічні книги, слухаємо лекції, але мало що змінюється. Звичайно, індивідуальну психотерапію ніхто не скасовує, а ось про групову психотерапію відомо менше. Завдяки їй можна багато зрозуміти про те, чому ми вибудовуємо відносини з людьми саме так, як вибудовуємо, якими життєвими стратегіями користуємося, чому не досягаємо своїх цілей і багато іншого. І все це можливо у безпечному та підтримуючому середовищі.

Групи бувають різні. Є відкриті групи, склад яких постійно оновлюється, є закриті групи, склад яких залишається незмінним. Існують також тематичні групи – такі, як наша «Група психологічної підтримки для мам в декреті».

У кожної групи є свої правила. В цілому, вони є доволі схожими. Кожен учасник повинен бути щирим, і говорити тільки те, що переживає, думає і відчуває, а не те, що від нього чекають або що, на його думку, він повинен відчувати. Ступінь відкритості кожен визначає сам, в залежності від свого завдання на цій групі  та власного стану.

Дуже важливим є правило: С Т О П. Ви маєте право сказати: «Я не хочу зараз про це говорити». Будь-який учасник може вирішити взагалі нічого не говорити, якщо у нього немає такого бажання або готовності. Всі учасники групи дотримуються конфіденційності. З групи не виносяться відомості про інших учасників.

Ми не обговорюємо проблеми, які є в житті кожної людини – ми шукаємо способи вирішити ці проблеми тут і зараз. Важлива повага до учасників групи – варто вислухати того, хто говорить, до кінця, дотримуватися тиші, бути уважним до переживань іншої людини.

Проте, незважаючи на ряд правил, найважливіше – це те, у вас є повна свобода! Ви можете говорити про що забажаєте, поводити себе, як захочете, отримувати користь, яку зможете для себе взяти. Група – це маленьке життя!

Про що говорять на групі? Про своє минуле, про свої справжні переживання. Хтось розповідає про вчорашній конфлікт з мамою або чоловіком, хтось згадує, як його ображали в школі, хтось про те, що відчуває прямо зараз. Розповідаючи про травматичні для нас ситуації іншим людям, ми робимо їх менш болючими і, врешті-решт, можемо залишити їх у минулому.

Основним завданням групи є створення відкритих, довірливих відносин. Стосунків, що ведуть до внутрішнього зцілення самих себе, до возз’єднання внутрішніх і зовнішніх зв’язків з самим собою, з іншими. У будь-якій комунікації важливо пам’ятати про свої цілі та цінності, бути в контакті зі своїми почуттями. Прийняття різних сторін іншої людини багато чому вчить і відкриває нам багато можливостей для реалізації.

Найсильніші зміни відбуваються не тоді, коли ми щось усвідомили, а тоді, коли повірили, що інші люди готові приймати нас з усіма нашими «тарганами» та історіями, яких ми соромимось. Таке щире прийняття раптово дозволяє побачити те, що ми могли вважати своїм недоліком, змінити до нього ставлення і прийняти його в собі навіть як цінну якість. І зробити це допомагають інші люди. Адже лікують не розбір і аналіз проблеми, а лікують відносини.

В цілому, у групи є безліч переваг:

  • Дозволяє розвивати важливі соціальні навички;
  • Вчить членів групи надавати взаємну підтримку один одному і ефективніше вирішувати спільні проблеми;
  • Дає можливість побачити результат своїх дій і те, як вони впливають на оточуючих;
  • Дозволяє вивчати нові ролі, а також спостерігати як вони впливають на стосунки з оточуючими;
  • Підвищує самооцінку;
  • Розвиває навички прийняття рішень.

Група – потужне джерело сили і підтримки! Відкрийте для себе цю можливість.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок