Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

З 2010 р «Проект Кешер» підтримує Всесвітній день Єврейських знань. Вперше проведений на честь завершення монументальної праці раббі Адіна Штейнзальца з перекладу і коментування Талмуду, цей день швидко став щорічною святковою подією, визнаною у всьому світі. Спільні проекти “Інституту вивчення іудаїзму” рава Штейнзальца та Проекту Кешер, «Байт ле Мідраш для жінок» і «Бейт Біна», стали важливим етапом становлення програми “Єврейська освіта” нашої організації, і багатьох її активісток.

Завдання цього дня в тому, щоб раз на рік об’єднати євреїв у всьому світі для спільного вивчення стародавніх текстів, долучитись до джерела мудрості, оскільки вивчення Тори – спільне для всього нашого народу. Тож цього року 90 жінок, активісток Проекту Кешер приєдналися до Дня єврейських знань, долучившися до Міжнародного онлайн-марафону “Жінки Танаху і сучасності: гідність та мудрість”.

Що цікавого відбулося?

8 листопада п’ять активісток Проекту Кешер – Ольга Краско (Білорусь, Полоцьк), Лариса Миропольська (Ашкелон, Ізраїль), Лариса Коваленко (Натанья, Ізраїль), Галина Антонівна (Росія, Тамбов), Галина Гавриліна (Львів, Україна), продемонстрували свою майстерність за допомогою підготовлених ними майстер-класів, що дозволили розглянути відомі жіночі образи Танаха з точки зору збереження ними людської гідності.

На майстер-класі Ольги Красько ми дізналися не тільки про перший в єврейській історії виступ феміністок – дочок Цлофхада, а й познайомилися з Ернестіною Половскі Роуз, яку в 19 столітті називали «першою єврейською феміністкою», що невпинно боролася за права жінок.

Цікаву дискусію викликали образи Міхаль, Сари, Агар і Тамар, дивовижних, глибоких натур, які є різними, але одинаково вміють відстоювати і поважати свою гідність та гідність інших.

Що кажуть учасниці?

«Дякую лекторкам за пізнавальну інформацію. Такі роздуми змусили мене по-іншому подивитися на образи Сари і Тамар», – учасниця Наталія (м.Київ)

«Спасибі спікеркам і всім учасницям за теплу і дружню атмосферу! Ще раз переконалася, що завжди є можливість подивитися під іншим кутом на знайомі історії, переосмислити старе і відкрити для себе нове!» – Інна (м.Суми)

“Це було чудово! Справжній День єврейських знань! Я почула багато цікавого і тепер хочу провести заняття з цих тем. Дуже цікавий підхід до подачі матеріалу, недивлячись на те, що його легко сприймати, він передає глибину і змушує задуматися», – Світлана (м.Черкаси)

Наша зустріч стала даниною поваги і була проведена в пам’ять рабина Адіна Штейнзальца, який вніс великий внесок в розвиток програми неформальної єврейської освіти Проекту Кешер.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок