Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Щоденно кожен з нас активно користується інтернетом для роботи, навчання або просто відпочинку. В інтернеті можна знайти все: від можливості придбати будинок в Італії до милих відео з тваринками. Проте з розвитком технологій, все більше особистих даних зливаються в мережу – і не завжди за допомогою хакерів! 

Користувачі навіть не усвідомлюють наскільки багато інформації про себе вони розміщують у мережі добровільно. Ваше ім’я, вік, рід діяльності, захоплення, імена дітей, домашніх улюбленців, коли і куди ви їздили у відпустку – це все можна дізнатися лише переглянувши вашу сторінку. 

Зрозуміло, що ми живемо у цифрову еру, коли хочеться мати соцмережі, ділитися важливими моментами з оточенням. Згадаймо основні правила безпеки в інтернеті, щоб не розповісти випадково нікому того, що може бути використане надалі проти вас. 

Що не можна публікувати у соцмережах? 

 • Паролі та ключі – я думаю, що не варто пояснювати чому це неприпустимо задля вашої безпеки. Щобільше, навіть фото ваших фізичних ключів не варто розміщувати ніде, адже не тільки технології розвиваються, а і шахраї стають більш вигадливими. 
 • Дату та місце народження – якщо вам дуже хочеться, щоб вас привітали у День народження, то залиште просто день і місяць. Іншою інформацією можуть скористатись шахраї, адже це персональні дані, які використовують, наприклад, у фінансових установах. 
 • Номер телефону – майже усі сучасні соцмережі потребують прив’язки номера телефону. Це робиться для вашої безпеки, а сам номер телефону недоступний для інших користувачів. Проте давати добровільно усім свій номер не варто (якщо це тільки не передбачено вашою роботою), адже тоді спам-атак не уникнути. 
 • Домашня адреса – цього взагалі ніколи нікому не можна казати у соціальних мережах. Зверніть увагу, що навіть фото з вулиці з підписом “Вийшли прогулятися навколо дому”, вже наштовхують шахраїв на думку, де саме ви живете. 
 • Плани на відпочинок чи вихідні теж варто відкласти, а поділитися світлинами з відпочинку після відпустки, якщо за вашим помешканням ніхто з близьких не слідкує. 

Базові правила безпеки в інтернеті

 • Не переходьте за підозрілими посиланнями. Якщо посилання виглядає як звичайне, але має помилки у назві, скорочено або не має протоколу http/, то переходити за ним не варто. Перевірити посилання можна різними способами, але найшвидший – через відповідні ресурси.
 • Не повідомляйте нікому своє місцеперебування.
 • Додавайте лише тих друзів, кого ви знаєте особисто.
 • Покупки здійснювати лише на перевірених сайтах. Дуже часто у додатку банку можна встановити захист від сумнівних сайтів. У такому випадку, якщо банк визнає сайт підозрілим, то оплата просто не пройде. 
 • Створюйте надійні паролі та не забувайте їх змінювати. 
 • Навчайте кібербезпеці своїх дітей. Взагалі, згідно з правилами  користування переважної більшості соціальних мереж, діти можуть користуватися ними лише з 13 років. Це саме стосується і створення пошти, а до того часу дитина може користуватися пошуком лише під наглядом батьків. 

Закріпимо пройдене?

 

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок