Важливi проєкти
Телефони

«Дівчата змогли стати більш впевненими і навчилися (зробили перший крок)
відкрито запитувати про інтимну сторону життя»
Ліза Скорик, авторка проекту “Незручні питання”

Тема сексуальної освіти в сім’ї, школах і університетах – популярна та важлива, але для більшості, як і раніше, залишається незручною, а для когось – взагалі неприпустимою. Так і виходить, що молоді люди не знають відповідей на важливі запитання, які пов’язані із сексуальним життям та соромляться про це запитувати. Зважаючи на таку ситуацію, виник проект нашої активістки Лізи Скорик, який стосується тем сексуальної освіти молоді. Далі розповідаємо про нього більше.

Відповідально ставитись до свого здоров’я. Чому саме така ідея проекту?

«Ідея розвивалася під час семінару зі створення проектів. Такий запит особисто у мене був давно, але на семінарі вдалося його чітко визначити перспективи й зрозуміти, що це чудова ідея для реалізації…»

Після завершення нашої лідерської програми-2019, однією із важливих тем якої було створення власних проектів, учасниця із Києва, Ліза Скорик вирішила реалізувати свій проект під назвою «Незручні питання або Все, що Ви хотіли, але боялися запитати про секс в єврейській традиції і в реальному житті».

Як пояснює активістка, вона хотіла створити співтовариство, в якому можна було б дізнаватись багато корисної інформації, яка стосується сексуального життя та є підтвердженою фактами, наукою та висновками експертів. І, окрім того, дізнатися більше про те, як єврейська традиція тлумачить інтимну сторону життя.

Як підкреслила Ліза, проект мав показати молоді, що потрібно відповідально ставитись до свого здоров’я і життя, не соромлячись тем, що стосуються сексу.

Від інтерактивних лекцій до онлайн-платформи. Що цікавого відбувалося у проекті?

«Найбільше «підкупило» те, що зазвичай такі проекти одноразові, більше схожі за формою на акції, пов’язані з цією тематикою. У межах мого проекту є стабільність і можливість в учасниць робити запити, виходячи зі свого досвіду і потреб…»

У проекті пройшла низка інтерактивних лекцій та презентацій, які провели у єврейському общинному центрі «Халом» (Київ) для активної молоді центру та дівчат з молодіжного клубу «Lo Domim». Під час таких зустрічей Ліза Скорик розповідала учасницям про те, що таке статеве виховання та для чого воно потрібне. Дівчата могли відкрито ставити запитання про хвилюючі теми. Важливим є те, що під час лекцій учасницям був наданий список експертів та експерток, до яких можна звертатися особливо з питаннями про репродуктивне здоров’я.

Також на зустрічі учасниці мали можливість дізнатися різноманітні нюанси про відносини з точки зору єврейської традиції. Вони дізналися, що єврейська традиція має чіткі уявлення та інструкції про подружнє життя, що в майбутньому може допомогти їм будувати здорові відносини і щасливі сім’ї.

Проте робота під час лекцій не закінчилася. Після зустрічі був створений телеграм-канал. У ньому періодично викладаються відповіді на попередньо задані дівчатами запитання. Також на каналі присутні факти, що стосуються різних аспектів статевого виховання. Наприклад, фізіології, репродуктивного здоров’я, відносин і подружнього життя в єврейській традиції та багато іншого. Це дуже зручно та корисно, адже такий канал допомагає дівчатам у їхній сексуальній освіті.

Сміливість у питаннях, що стосуються сексуального життя. Які результати проекту?

«Я побачила молодих дівчат, які через збентеження почали говорити про таку тему і задавати питання. У межах проекту ми змогли знайти багато цікавих аспектів і спробували їх повністю торкнутися. У цілому, я пишаюся тим, що допомогла зробити перший крок в такій тематиці і для себе, і для тих, хто був невпевненим чи ніяковів…»

Як зазначила Ліза, після зустрічей у проекті, дівчата стали сміливішими в питаннях, що стосуються сексуального життя та власної фізіології, почали цікавитися єврейською стороною таких питань, змогли відшукати безліч фактів (підтверджених наукою), що допомагають правильно вибудовувати відносини. Активістка підкреслює, що отримані учасницями знання допоможуть їм у подальшому грамотно оцінювати свої можливості і бажання, вміти формувати запити і звертатися до експертів за допомогою в разі потреби.

А ось і відгуки самих учасниць:

 «Найголовніше, що я для себе винесла – про це потрібно говорити, така тема є дуже важливою частиною нашого життя і її дуже нерозумно ігнорувати!»

«Це була дуже корисна зустріч, багато хто зміг поділитися своїм досвідом, відкрити щось сокровенне, отримати поради і підтримку…»

Популяризація сексуальної освіти та самоосвіти. Як проект розвиватиметься далі?

«В процесі реалізації стали зрозумілішими недоліки проекту або те, що я не врахувала, завдяки чому зараз я можу вдосконалювати проект і покращувати його…»

Цікаво, що проект продовжує розвиватися й далі. Дівчата плануються нові зустрічі, а їхній телеграм-канал активно працює. Ліза зазначає, що планує такий канал перетворити на «онлайн-журнал» із надійною та перевіреною інформацією, який буде доступним у використанні. Аудиторія каналу також розширюватиметься. А все для того, щоб популяризувати сексуальну освіту серед молоді та старших, а також замінити стереотипи про «заборонені» та «ганебні» теми на позитивні асоціації і відкритість до пізнання нового.

«Мені здається, що таким молодим дівчатам як я, дуже важко пересилити себе і почати «копатися» в такій темі. Ти відчуваєш … збентеження… Тому я вдячна за такий проект, особливо в онлайн-режимі, адже не завжди є час на відвідування зустрічей та лекцій!» – поділилася своїм відгуком одна із учасниць проекту.

Як бачимо, тема проекту є важливою і затребуваною нашим часом. Проект дозволяє молодим людям отримувати надійну інформацію щодо сексу, репродукції та їхньої фізіології, а також цікавитись цими темами й надалі. Адже правдиві знання у цій сфері – запорука здоров’я!

Як створити власний проект?

До речі, Ви також можете навчитись створювати та реалізовувати свій проект. Адже триває набір на нашу тренінгову програму «Жіноче єврейське лідерство-2020», однією із ключових тем якої є «Написання мініпроектів під грант».

  • Як трансформувати соціальну проблему в ідею грантового проекту?
  • Як сформулювати його мету і завдання?
  • Як підібрати і правильно описати заходи проекту?

Відповіді на всі ці запитання Ви дізнаєтеся у межах цієї програми від запрошених фахівців і фахівчинь в різних сферах. До участі запрошуються дівчата та жінки (від 20 років) єврейських громад чи інших єврейських організацій!

Дізнатися більше про програму «Жіноче єврейське лідерство-2020» можна ТУТ.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок