Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

«Спасибі за майстер-клас! Море позитиву та емоцій від процесу і спілкування з чудовими людьми!»
Ірина Руднєва, учасниця заходу

Чи знали Ви, що коли об’єднуються три покоління жінок, виходить щось справді неповторне та унікальне? Тим більше, якщо справа стосується єврейських традицій, свят, а також творчого процесу. Саме це підтвердив й захід наших активісток у Харкові. Далі розповідаємо про нього більше.

Яка подія пройшла?

2 лютого на честь свята Ту бі-Шват наші активістки у Харкові, учасниці семінарів «Мами-доньки», Олена Бондаренко та Марія Стрельнікова, організували майстер-клас «Малюємо Ту бі-Шват разом». Це друге заняття їхнього проекту, який переміг у нашому конкурсі міні-грантів.

*Захід відбувся за підтримки Єврейського культурного центру «Бейт Дан».

Учасницями заходу стали аж три покоління жінок! Це і наші учасниці семінарів «Мами-доньки», і жіноча група Проекту Кешер, і учасниці проекту «Жіноче єврейське лідерство», і представниці Хеседу «Шааре Тіква».

Сім’я Олени Бондаренко, дочка Олександра і син Віктор, а також Марія Стрельникова з дочкою Тетяною стали ведучими заходу.

Що цікавого відбулося?

Присутні ознайомилися, згадали і обговорили історію Ту бі-Шват, ознайомилися з технікою акрилової заливки, в тому числі і з її арт-терапевтичним ефектом. Під час заняття були створені картини за мотивами Ту бі-Шват (це бачення кожного, в тому числі і колірне).

Також такий захід показав, що присутнім на зустрічі цікаві не тільки історичні моменти життя єврейського народу, але й те, як кожен може в художній формі інтерпретувати загальноприйняті поняття і відповісти на непрості питання, що спільного між людиною і деревом, людиною і плодом:

Вирости духовно, як виростає дерево – це непросто. Чому? Тому, що ми повинні докласти великих зусиль – майже ті самі, які ми вкладаємо, коли зі звичайного саджанця вирощуємо садове дерево. У чому, по суті, полягає наша духовна робота? Тільки в одному – в правильному догляді за «саджанцем», щоб в результаті він став «плодоносним деревом». Плід – це результат наших зусиль. Іншими словами, найвища насолода, яке хоче передати нам Творець, одягається в альтруїстичних роботу, яку виконує людина. Ця робота – робота людини зі своїми бажаннями – і відповідає садовим робіт, необхідним для вирощування плодового дерева.

Зв’язок поколінь

Учасниці заходу відкрили для себе те, що творити можна не тільки поодинці, але мамам з дочками, онукам з бабусями. І можна цілком стверджувати, що під час заходу, в процесі спільної творчості, було досягнуто взаєморозуміння між поколіннями.

«Яскраві фарби і буйство фантазії лягли в основу нашої спільної роботи. Моя дочка Настя А. і я, її матуся, автори акрилового дерева. Ми отримали заряд позитивних емоцій, нові знання і досвід спільної роботи. Це було здорово! Спасибі Проекту Кешер за таку можливість», – відзначили Аліна Алієва і її дочка Анастасія.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок