Телефони

У професіях, пов’язаних із спілкуванням з людьми потрібно не тільки встановлювати комунікацію, знаходити спільну мову, але й як не дивно – казати «НІ», захищаючи свої кордони та не порушуючи кордони інших. Такі навички потрібні, наприклад, і в роботі патрульної поліції та шкільних поліцейських.

Саме тому 13 листопада у Кривому Розі директорка програм Проекту Кешер Влада Недак провела тренінг для патрульної поліції «Особисті кордони: вміти говорити НІ».

«Моє основне завдання в підготовці тренінгу було донести важливість того, що, насамперед, необхідно дбати про себе, а потім вирішувати як і в якому обсязі ви можете допомогти іншим. Приклад літакової інструкції – спочатку маску ми одягаємо на себе, а потім допомагаємо іншим!»

Які результати тренінгу та що нового дізналися його учасники/ці про особисті кордони?
  1. Щодня у різних випадках нас всіляко випробовують на наявність та міцність наших кордонів. Тому важливо знати що це таке та як їх захищати.
  2. Це можливо тільки завдяки аналізу себе і свого внутрішнього Я, розуміння, що заважає особисто кожному/ій, чого не вистачає, як ми можемо розширити або звузити власні кордони, тим самим, стати більш ефективним/ою як в особистих відносинах, так і в роботі.
  3. Оскільки учасники/ці тренінгу працюють з дітьми, цінним виявився аналіз 4 зон нашого «Я». У результаті нього учасники знайшли відповіді на питання, як кожна з зон впливає на поведінку та реакції дітей, що відбувається при порушенні інтимної зони дитини та як запобігти цьому.
  4. Встановлено, що у роботі поліцейського важливо зберігати себе у соціальній зоні, не порушуючи особистісну зону кожного.

У цілому, учасники/ці тренінгу отримали нові знання, які знадобляться їм під час роботи. Так, одна із організаторок тренінгу, поліцейська Юлія Цуркаленко поділилася своїми враженнями після тренінгу:

«Навчатися та пізнавати нове, кожного дня, це одне з основних правил для мене! І як важливо, коли ти знаходиш однодумців й людей, у яких хочеться вчитися. Людей, які начебто зрозумілі для тебе речі, подають зовсім під іншою приправою. А ви знаєте, які вони ваші особисті кордони? Як ви собі їх уявляєте з цегли, або скла? А знаєте, що вміння відстоювати власні кордони це найкраща профілактика домашнього насильства? А я тепер знаю! І обов’язково використаю ці знання в своїй професійній діяльності!»

І на завершення, декілька корисностей для наших читачів про особисті кордони:

Що таке особисті кордони? Це наші рішення, що регулюють нашу поведінку і взаємини з оточуючими. Свого роду кодекс, який змінюється з часом під впливом обставин.

Хто входить в особисту зону – це зона знайомств і спілкування. Друзі та далекі рідні допускаються в цю зону, так само, як і хороші знайомі, колеги по роботі.

Соціальна зона – зона, в якій знаходимося ми під час спілкування та роботи із людьми.

Громадська зона – зона публічна. Ми ніяк не реагуємо і не ставимося до людей в цій зоні. Це зона байдужого спостереження.

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання