Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Мільйони дівчаток у світі зростають в умовах конфліктів та криз. У ЦАР ціле покоління ніколи не знало стабільності, війна у Сирії триває вже десять років, на Сході України діти війни вже стали школярами. Через COVID-19 приблизно 750 млн дівчат не відвідують заклади освіти. За оцінками ООН, пандемія призвела до зростання кількості дитячих шлюбів на 13 млн.

Які країни є найбільш небезпечними для дорослішання?

Афганістан

Це наш вибір і наше право ходити до школи, здобувати освіту. Важливо дарувати собі надії та мрії.


Ще до нещодавніх подій ООН 6 років поспіль назвала Афганістан найбільш смертоносним місцем на Землі для дітей. На той момент, було встановлено, що дівчата складають 60% населення, яке не відвідує школу. Тепер дівчата не можуть відвідувати школу взагалі. Очікується суттєве зростання дитячих шлюбів одночасно з обмеженим доступом до послуг у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я.


Ємен

Нааєм, 11 (ліворуч), і Айша, 10, найкращі подруги. Їхні сім’ї втекли від насилля, яке розгорталося біля їхніх будинків, і зараз вони живуть у таборі у віддаленому районі на південному заході Ємену.


Ця країна перебуває в одній із найбільш серйозних світових гуманітарних криз. Більше 20,7 млн людей потребують гуманітарної допомоги. Ємен вважається країною, яка досягла найменшого прогресу у забезпеченні гендерної рівності.

Колись я стану вчителькою, а Айша – лікаркою. Ми складемо разом свої зарплати і будемо купувати речі для того, щоб передавати їх у табір.

Для дівчаток сексуальна експлуатація, дитячі та примусові шлюби становлять реальну загрозу. З початку конфлікту кількість таких шлюбів зросла більш, ніж удвічі. Майже дві третини дівчаток у Ємені виходять заміж до 18 років, а багато хто і до 15 років. Існуючі економічні проблеми та відсутність можливостей для навчання привезли до експлуатації дитячої праці.


Центральноафриканська Республіка

Конфлікт, який триває з 2012 року, змусив сім’ю 15-річної Меліси покинути їхній будинок.


Країна посідає друге місце у світі за кількістю дитячих шлюбів. 68% дівчаток виходять заміж до 18 років. Зґвалтування було задокументоване як зброя війни у конфлікті, який триває з 2012 року. Жодного члена збройних формувань досі не було засуджено за зґвалтування.

Я мрію, щоб бої припинилися, і щоб я могла повернутися додому.

Доступ до освіти для дівчаток також обмежений. На 80 учнів у ЦАР припадає один вчитель. Лише 25% закінчили початкову школу, а рівень грамотності серед жінок є у два рази нижчим, аніж серед чоловіків.


Сирія

За десятиліття війни в Сирії 10-річна Салам у своєму житті знала лише конфлікти. Її сім’ю виселили з дому внаслідок обстрілів, а вона та її сестра вимушені пропускати школу. Салам любить малювати та мріє стати архітекторкою.


Значна частина сирійців живуть у бідності, країна перебуває у значній гуманітарній кризі. Дитячі шлюби стали розповсюдженим явищем у Сирії з початку конфлікту. Відповідно до досліджень, на північному заході Сирії, де проживає більше 4 млн людей, включно з 2,8 млн внутрішньо переміщених осіб, більше половини дівчаток заявляли, що страх сексуальної експлуатації, жорстокого поводження та викрадення, є причиною примусових ранніх шлюбів.

Я мрію про прекрасне і щасливе життя без обстрілів, без вбивств і без війни.

70% дівчаток заявляли, що неповнолітні наречені зазнають домашнього насилля.


Нігер

15 -річна Мар’яма проживає в регіоні Нігеру, де рівень насильства продовжує зростати протягом останніх двох років. Дівчина мріє, що колись стане журналісткою, щоб мати змогу викрити «все погане, що відбувається у світі».


Повстанський рух призвів до внутрішньої міграції майже 2,4 млн людей у басейні озера Чад. У Нігері найвищий відсоток дівчат, які вийшли заміж до 18 років – кожні три з чотирьох.  Приблизно кожна п’ята дівчина-підліток у Нігері народжує до 18 років.

Я хочу, щоб кожна дівчина в Нігері отримала освіту, щоб змогти стати тими, ким вони прагнуть, стати успішними та змогли допомагати людям.

56% дівчат у Нігері не відвідують школу. Лише 17%  у віці від 15 до 24 років є грамотними.

Цитати перекладено з оригінальних матеріалів International Rescue Committee (IRC). 

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок