Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Шавуот (Швуес в ашкеназькій вимові) — свято дарування Тори або ж свято врожаю. У ці дні прийнято відпочивати, прикрашати дім зеленню, читати Книгу Рут, вивчати Тору та їсти молочні страви. Чому молочні?

Тому що кінець весни — період у фермерів, коли худоба дає потомство, тож зростає кількість молока. І в цей час готується багато страв з молока та сиру. Інше пояснення, релігійне, відносить нас до часів отримання Тори на горі Сінай. Коли євреї дізналися про кошерність, але не мали ще змоги зробити забій належним чином, тож могли їсти лише молочні продукти.

Сьогодні ми поговоримо про традиційну їжу ашкеназьких євреїв на Шавуот. А саме про ті молочні страви, які є цілком звичними і для українців, і про які дуже складно сказати, який народ вперше їх приготував.

Основним блюдом можна назвати blintzes (בלינצעס) — млинці. Начинки млинців можуть бути найрізноманітнішими. Однак, найчастіше – це сирне наповнення. Переважно млинці прикрашені варенням чи свіжими фруктами. 

Lokshn kugel (לאָקשן קוגל) — макаронна запіканка. Зварені макарони змішуються з яйцями та сиром, соляться (іноді цукруються) і печуться або смажаться на маслі. Цілком знайома страва для українців також!

Varenikes mit tsvorekh (װאַרעניקעס מיט צװאָרעך) — вареники з сиром. Не настільки часто готуються, як дві перші, але також доволі розповсюджені. 

Sernik (סערניק) — сирник. На сирник є велике різномаїття рецептів, хоча базово – це пиріг із сиру та іноді свіжих фруктів.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Стати членкинею

Зробити благодійний внесок