Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Про засновника хасидизму цадика Баал Шем Това (абревіатура – Бешт) відомо насамперед з народних переказів, легенд і пісень. На приклад, у народній пісні “Від Косова до Кут” розповідається про період життя мудреця, який він провів у Карпатах. А саме – біля Косова, понад річкою Черемош, між селами Кути та Тюдів. Гори надихали Бешта на усамітнення та медитації – (єврейські практики пізнання світу через єднання з природою). 

Саме тут, за переказами, він зустрівся з Олексою Довбушем – ватажком руху опришків. Кажуть, що іноді вони спілкувалися і цадик виступав навіть у ролі судді для опришків, допомагаючи їм вирішувати внутрішні конфлікти. 

Цікавою є легенда про те, як Бешт врятував Довбуша. Втікаючи від переслідувачів, опришки натрапили на цадика, який вказав їм шлях втечі через гірську щілину. За це Олекса Довбуш подарував мудрецю люльку, з якою той не розлучався до самої смерті. 

Тож сьогодні ми пропонуємо вам ознайомитсия з піснею “Від Косова до Кут”, яка в оригіналі виконується їдишем (“Fun Kosev biz Kitev”). Гортайте карусель, щоб прочитати слова (оригінал та переклад) та послухати уривок. 

 

Баал Шем Тов (скорочено Бешт) – єврейський цадик, засновник хасидизму, що жив у першій половині 18 ст. на Поділлі. Про нього збереглося багато переказів та легенд. Дотепер на його могилу у Меджибожі щорічно з’їжджаються хасиди. 

“פֿון קאָסעוו ביז קיטעוו“ (“Fun Kosev biz Kitev”)

Куплет пісні “З Косова до Кутів” в транслітерації та український переклад

Fun Kosev biz Kitev

Iz a brikele faranen

Avu der Baal Shem, avu der Baal Shem

Shpatsirn iz geganen.

Між Косовом та Кутами

Є місточок,

Куди Баал Шем, куди Баал Шем

Ходив гуляти.

 

Аудіофрагмент пісні

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок