Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Дорослі можуть отримати безоплатну ургентну стоматологічну допомогу. 

У чому вона полягає? Це усунення гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Наприклад, пульпіт, перелом зуба, невралгія трійчастого нерва, хімічний опік слизової рота, слинокам’яна хвороба, карбункули, фурункули, травми м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

Які стоматологічні послуги для дорослих покриваються?

  • первинний огляд та оцінка стану стоматологічного здоров’я;
  • ургентна допомога дорослим зі своєчасним знеболенням;
  • хірургічні втручання під час надання ургентної стоматологічної допомоги.

Програма медичних гарантій 2023 не покриває послуги протезування та ортодонтії.

Наголошуємо, що планова стоматологічна допомога для дорослих — платна. Оплата за послугу здійснюється офіційно у касу закладу за тарифом, який встановлює власник медзакладу.

До планової допомоги відносяться проблеми, які не загрожують життю, але потребують медичного втручання. Наприклад, лікування карієсу, чистка зубного каменя тощо. Здебільшого це проблеми, яких можна уникнути дотримуючись щоденної гігієни зубів .

Звернутись до стоматолога можна без направлення. Щоб знайти медичний заклад, де надають стоматологічні послуги за договором з НСЗУ, зателефонуйте в контакт-центр.

Перелік безоплатних стоматологічних послуг для дітей:
  • первинний огляд та оцінка стану стоматологічного здоров’я;
  • ургентна та планова допомога з необхідними супутніми інструментальними дослідженнями (такими як внутрішньоротова рентгенографія, позаротова рентгенографія, що проводяться у закладі) та своєчасним знеболенням на всіх етапах діагностики та лікування;
  • хірургічні втручання під час надання ургентної стоматологічної допомоги;
  • обовʼязкові медичні профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років.

Програма медичних гарантій 2023 не покриває послуги протезування та ортодонтії.

Звернутись до стоматолога можна без направлення. Щоб знайти медичний заклад, де надають безоплатні стоматологічні послуги, зателефонуйте в контакт-центр НСЗУ за номером 16-77 або запитайте про це безпосередньо в поліклініці.

При дотриманні правил гігієни ротової порожнини рот виглядає здоровим, а подих – свіжим та приємним. Це означає, що:

  • Зуби виглядають чистими та вільними від зубного каменю
  • Ясна рожеві, не болять і не кровоточать під час чищення зубною щіткою або зубною ниткою
  • Неприємний запах із рота не є постійною проблемою

Якщо Ваші ясна болять і кровоточать під час чищення зубною щіткою або зубною ниткою, а з рота виходить стійкий неприємний запах, зверніться до стоматолога. Ці симптоми можуть бути ознакою захворювання.

Стоматолог або гігієніст стоматологічний допоможуть Вам освоїти методи підтримки правильної гігієни ротової порожнини і вкажуть на ділянки ротової порожнини, що потребують особливої уваги під час чищення зубною щіткою і зубною ниткою.

Які методи підтримки правильної гігієни ротової порожнини?

Найнеобхідніша умова для здоров’я зубів та ясен – це підтримка правильної гігієни ротової порожнини. Здорові зуби — це не просто складова привабливої зовнішності та гарного самопочуття. Це ще і запорука повноцінного харчування і розбірливої мови. Від стану ротової порожнини багато в чому залежить здоров’я Вашого організму в цілому.

Щоденна профілактика, у тому числі правильне чищення зубів зубною щіткою і зубною ниткою, дозволяє запобігти розвитку захворювань ротової порожнини, і ці процедури є менш болісними, дорогими та проблемними, ніж лікування уражень, які могли б бути зупинені на початковій стадії.

Між регулярними візитами до стоматолога кожен із нас має дотримуватися простих рекомендацій, що значно зменшує ризик розвитку карієсу, пародонтиту й інших захворювань ротової порожнини. До них відносяться:

  • Двічі на день чистіть зуби зубною щіткою і щодня прочищайте міжзубні простори зубною ниткою
  • Дотримуйтеся збалансованого режиму харчування, обмежуючи проміжні закуски між основними прийомами їжі
  • Використовуйте продукти для догляду за ротовою порожниною із вмістом фтору, у тому числі й зубну пасту із вмістом фтору
  • Полощіть рот ополіскувачами із вмістом фтору, дотримуючись рекомендацій Вашого стоматолога
  • Якщо Ви живете в місцевості, де вода не фторується, стежте за тим, щоб Ваша дитина у віці до 12 років споживала збагачену фтором воду або харчову добавку фтору.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок