Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Єврейська та українська музика, що виконувалася та створювалася на теренах України, має багатовікову традицію взаємного запозичення мелодій, текстів, засобів виразності, інструментів, музичних стилів та форм.

Музична добірка до Гаґади “За нашу свободу” продовжує цю традицію. Вона створена музикантами України, Ізраїлю та Польщі. Їх об’єднує любов до єврейської та української традиції, вони усі мають українське коріння, підтримують Україну у своїх виступах та творчості.

Ознайомитись із музичною добіркою: YouTube та SoundCloud

Музика добірки виконується у різних стилях, представлено різні музичних течії.

До збірки входять традиційні молитви, такі як «Кідуш», «Благословення», «Галель», пісня- реквієм на честь тих, хто загинув заради свободи, пісні подяки, жартівливі пісні, традиційні пісні івритом та арамейською, перекладені українською за змістом або дослівно.

_______________________________________________

Виконавці:
⚡️«Варшава клезмер квартет» – створений українськими єврейськими та польськими музикантами, які під час повномасштабного вторгнення вимушено опинилися в Варшаві.

_______________________________________________

Особлива подяка Наталії Касянчик-Утяшевій, яка родом з Вінниці – композиторці, виконавиці, педагогу, виконавиці клезмерської музики за творчі обробки та творче переосмислення й аранжування.

_______________________________________________

⚡️Наті Гейл – їзраїльський популярний та оперний виконавець українського походження (з Житомира), педагог, учасник проекту Голос Україна, шоумен, лауреат вокальних конкурсів Ізраїлю.

_______________________________________________

⚡️Міріам Клімова – магістр гебраїстики Університету ім. Адама Міцкевича у Познані (Польща), студентка заключного року рабинічних студій Хібру Юніон Коледжу в Єрусалимі, Рабинка-студентка громади реформованого юдаїзму “Шірат га-Ям” у місті Хайфа на півночі Ізраїлю. Міріам народилася у Львові, де також здобула середню музичну освіту. З дитинства вона була частиною єврейської громади міста та активною діячкою у проєктах єврейської неформальної освіти України. Багато років працювала канторкою (ведучою молитв) у громадах реформованого юдаїзму у Варшаві та Ґданську.

_______________________________________________

⚡️Міхаль Стамова – музикознавиця, авторка музичних радіопрограм про єврейську музику, виконавиця єврейських пісень, перекладачка з івриту на українську, родом з Рівного.

_______________________________________________

⚡️ Владі Блайберг – ізраїльський співак. Народився в Запоріжжі, у віці 14 років разом з родиною репатріювався в Ізраїль. Випускник музичного факультету коледжу в Холоні. Армійську службу проходив в ансамблі Військово-повітряних сил ізраїльської армії, його голосом записаний гімн ВПС Ізраїлю. Владі – музикант унікального обдарування, володар прекрасного голосу і неповторного стилю. Виступав на одній сцені з такими світовими зірками, як Шарль Азнавур і Джо Коккер.

_______________________________________________

⚡️Дякуємо за консультації з вокалу Світлані Гмиріній – заслуженій викладачці з Луганська, тренерці телевізійного проекту «Х-Фактор» каналу СТБ, Україна, директорці Всеукраїнського Фестивалю-конкурсу «Vocal seasons», членкині журі багатьох міжнародних вокальних конкурсів.

_______________________________________________

Музичні твори можна або прослухати та використовувати під час Седеру, або розучити перед Седером, залежно від традиції громади та сім’ї.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок