Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Стан шкіри у жінок дуже залежить від періоду менструального циклу. Що робити, аби шкіра завжди виглядала гарно читайте нижче.

Менструальна фаза — шкіра суха і чутлива

В цей період: знижується вироблення шкірного жиру, слабшають захисні функції шкірного бар’єра, високий рівень простагландинів провокує запалення. Шкіру взагалі краще зайвий раз не чіпати. Суворо заборонені будь-які агресивні процедури: скраби, чистки, розпарювання шкіри, масажі, навіть видалення точкових висипань може тільки погіршити ситуацію.

Також перед початком менструації та під час неї варто відмовитися від будь-яких антибактеріальних засобів, які підсушують, адже шкіра в цей період і без того страждає від сухості. 

Допоможе: зволоження та живлення.

Фолікулярна фаза — спокійна (1–14-й дні)

В цей період: вміст естрогенів збільшується, через це шкіра відновлює баланс, виробляє колаген і гіалуронову кислоту. Завдяки гормону естрадіолу пройдуть висипання, вугрі, а загальний стан шкіри помітно покращиться.

Допоможе: підтримка і стимуляція процесів відновлення.

Овуляція — шкіра сяє (14–15-й дні)

В цей період: фаза збігається з піком продукції естрогенів, шкіра виглядає здоровою і насиченою. В цю фазу можна спостерігати сяйво шкіри. Завдяки повноцінній васкуляризації дерма має здоровий і доглянутий вигляд. 

Допоможе: у цей період відмінно підходять зволожуючі й живильні процедури для шкіри обличчя, можна спробувати активні інгредієнти та профілактика, нові б’юті-продукти, які в цей період дадуть максимальний ефект.

Лютеїнова фаза — жирна і перевантажена (15–28-й дні)

У цей період: виробляється прогестерон і як наслідок починає активніше вироблятися шкірний жир, знижуються захисні функції шкірного бар’єра, можуть з’явитися висипання, підвищується здатність шкіри накопичувати та утримувати рідину. Через це дівчина може спостерігати набряклість або рихлість шкіри, поява комедонів і вугрів. Уповільнений відтік крові капілярами робить шкіру наповненою кров’ю, тому не рекомендується проводити хірургічні маніпуляції або лімфодренажний масаж. варто перенести на інший час термопроцедури та дренажні сеанси.

Допоможе: контроль жирності шкіри.

 

Естроген

Естроген — основний гормон у першій половині вашого циклу. Бере участь у клітинному оновленні, продовжує молодість, впливає на рівень вологи, покращує тургор і тонус шкіри.  Цей гормон стимулює вироблення колагену, еластину та гіалуронової кислоти, тим самим впливаючи на структурну цілісність шкіри та утримання вологи. Коли естроген досягає свого піку, шкіра виглядає підтягнутою, зволоженою та без зморшок.

Прогестерон

У другій половині циклу підвищується прогестерон . Він стимулює вироблення шкірного себума (жиру, який дає саме той зайвий блиск на шкірі та закупорює пори). Епідерміс при цьому стає рихлим, шкіра, щоб захиститися, виробляє підвищену кількість себуму, а тому можуть з’явитися висипання і затримує рідину (внаслідок чого з’являються набряки та одутлість, шкіра стає рихлою)

Тестостерон

Тестостерон залишається постійним протягом усього циклу і стає лідером, коли естроген і прогестерон знижуються під час менструації. Як і прогестерон, тестостерон активує сальні залози, змушуючи їх виробляти більше себума. Результат: жирний блиск та закупорені пори, які сприяють появі прищів під час менструації.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Стати членкинею

Зробити благодійний внесок