Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Привіт, мене звати Влада Недак і це мій блог, в якому я розмірковую, аналізую і ділюся думками. Довго думала про що написати після невеликої паузи і шукати довго не довелося. Проект Кешер в Україні присвятив квітень різним аспектам «екології». Тож я задумалася про свої екологічні звички і наскільки сильні вони розвинені.

Заміна пакетів на господарські сумки, сортування сміття, збір батарейок і правильна утилізація техніки, яка відслужила свій термін – вже стали частиною мого життя. А ось розумне споживання для мене звучало завжди як гарна назва в журналі або на якомусь корисному ресурсі. Я просто отримувала задоволення саме від «нерозумного» споживання і можливості закрити свої потреби в питанні придбання одягу.

Тут я дозволю собі невеличкий відступ, який пояснить мою «несвідомість» і «нерозумне» споживання. Досвід мого підліткового віку, закінчення школи і початок університетського життя припали на складний фінансовий період моєї сім’ї, коли речі купувалися за дуже простими параметрами: мінімальний бюджет, реальна необхідність і «річ повинна прослужити довго». Гардероб складався з базових речей, які відповідали перерахованим категоріями і був гранично мінімальним. Далі був пройдений тривалий шлях з пошуку себе в стилістичному плані, але з цим пошуком відчуття пересичення не приходило.

Тільки зараз я чесно можу сказати собі і вам, що ця наповненість речами в шафах і навіть «оренда» простору в дитячій шафі доповнювала моє тривале користування мінімумом, а це різноманіття давало мені відчуття спроможності і великих «дорослих» можливостей.

Моя усвідомленість в питанні розумного споживання речей почалася з рішення знайти свого стиліста і зробити розбір гардероба, так би мовити, протестувати послугу. Я радше керувалася трендом на такі послуги, але десь в глибині душі потребувала допомоги по глобальному звільненню простору. Я довго придивлялася до різних варіантів і свій вибір зробила на основі особистого профілю в Інстаграмі, а також прикладів робіт; які стилістичні образи підбиралися для клієнток і де саме проводився шопінг. Я складно уявляла як це все можливо онлайн, але зараз існує безліч сервісів, які успішно працюють в такому форматі.

Не можу не поділитися, якою довгою і наполегливою була боротьба з внутрішнім опором і бажанням відмовитися від цієї ідеї. Складно було навіть фізично все дістати з шафи, зробити фотографії (причому сфотографувати кожну річ на собі) і завантажити на диск. Впоралася з цією частиною на 3 по старій шкільній 5-бальній системі. Але вже на цьому етапі я зрозуміла, що я рухаюсь у правильному напрямку. В результаті виконаної нами зі стилістом роботи ми залишили дійсно ті речі, які відповідають моєму розміру сьогодні, не мають вад, вироблені з хороших якісних матеріалів і я їх дійсно люблю. Не буду забирати хліб жодного стиліста, розповідаючи скільки корисного я дізналася по догляду, зберіганню, підбору речей, правильній посадці і відповідності розмірної сітки. Не кажучи вже про тренди і морально застарілі речі. Найголовніші висновки щодо розумного споживання залишаю тут:

  • кількість речей дає відчуття щастя. Ми живемо у часи «швидкої моди», яка диктує нам свої правила, керує нашими емоціями і бажанням купувати швидко та легко. Це дарує нам більше емоцій, аніж якісний чи необхідний товар.
  • купуючи речі, важливо надавати перевагу якісному матеріалу, який послужить довго. Краще купити дорожчий предмет гардеробу, але з якісних матеріалів.
  • концепція «краще менше, але краще» може врятувати від марнотратства і стати корисним прикладом для дітей, які формують свої звички, дивлячись на батьків та їхнє оточення.
  • відповідальність за надлишкове виробництво лежить не тільки на виробниках одягу, а й на таких любителях шопінгу, як я. Кілька документальних фільмів про одну з найбільш «брудних» індустрій допоможуть усвідомити, що на виробництво предметів гардеробу сьогодні припадає близько 5-10% забруднення прісних вод.
  • поставивши собі заборону на будь-який шопінг протягом 2-3 місяців, зекономлені кошти можна інвестувати в консультацію, послугу, літературу та інші способи допомогти собі формувати правильні екозвички.

Хочу висловити подяку чудовому стилісту Анні Пономаренко, яка «одягає сильних і незалежних, збирає функціональний гардероб і економить час та сили» (з Інстаграм-профілю).

Далі буде…

Фото для блогу: донька Соня.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Стати членкинею

Зробити благодійний внесок