Телефоны

По всьому світу проходять акції, присвячені кампанії «16 днів проти насильства у ставленні до дівчат і жінок». Українські організації підтримують цю кампанію та організовують безліч цікавих заходів і подій. Вони збирають сотні й тисячі учасників/ць, які знають, що насильство у будь-якому прояві недопустиме. Проте вчора у Львові стався інцидент, який ошелешив всіх і ще раз показав нам наскільки необхідним є захист жінок навіть для нашого «просунутого» 21 століття. Про це розповідаємо далі.

Марш за безпеку жінок під паралельні крики «Ганьба»

9876545694584444Вчора, 27 листопада у Львові жінки провели акцію «Поверни собі ніч» проти насильства над жінками. Організаторками події є ГО «Феміністична майстерня». Учасниці закликали зробити місто безпечнішим вночі – освітлити вулиці, перенести зупинки ближче до будинків, розслідувати напади на жінок, зрештою – такі зрозумілі і базові речі.

«Ми вимагатимемо покращення інфраструктури, аби вона гарантувала безпеку жінок в нічний час. Наприклад, поліпшення освітлення вулиць або перенесення зупинок ближче до будинків, аби жінка вночі долала коротший шлях до своєї домівки. Окрім того, ми проситимемо, щоби в темряві водії міського транспорту зупинялися на вимогу жінки ближче до потрібного їй місця. До правоохоронців ми маємо вимогу, щоби вони краще реагували на виклики щодо насильства на вулицях міста»,  –координаторка жіночого маршу на псевдо Йош про мету такої акції.

Поряд з цим, паралельний марш влаштували противники феміністичної жіночої організації, – ГО «Традиція і порядок», які виступають за «традиційні цінності».

У результаті – поряд з антинасильницькими гаслами звучали крики «Ганьба» і «Ми – за традиційні цінності». Також молодики намагались закидати яйцями учасниць маршу, але спроба була невдалою.

 «Ми будемо молитися, дарувати жінкам квіти і навертати їх на путь істинний», – зазначив Роман Паращич, представник «Традицій і порядку».

27.11.2019 о 19:00Акція біля Верхнього Шувару — вечірній жіночий марш “Поверни собі ніч” проти насильства над жінками.Під час акції учасниці звернулися до державних органів з вимогами активніше реагувати на проблеми насильства жінок.

Опубліковано Igor Zinkevych Середа, 27 листопада 2019 р.

Що ми  можемо зробити у такі ситуації?

1493696 2060063Як бачимо, такі акції і протести показують наскільки важливими залишаються кампанії, на кшталт, «16 днів…». У цьому ключі надзвичайно важливо підвищувати обізнаність населення і влаштовувати такі публічні прояви стурбованості проблемою насильства жінок, як марш «Поверни собі ніч».

Тому, кожна/ен із Вас може:
  • Поширювати інформацію про права жінок і можливості зарадити ситуації, яка вже склалася. Це однаково стосується ситуацій дискримінації й насильства, коли користуються необізнаністю, незнанням прав та незнанням, де можна про них дізнатися чи отримати консультацію.
  • Залучатися до різноманітних кампаній та ініціатив, покликаних протистояти насильству та підтримати жертв гендерно орієнтованого насильства.
  • Ініціювати зміни у суспільному сприйнятті ролей чоловіка й жінки в економічному житті, родині, шлюбі тощо (тут є сенс говорити не тільки про зміну системи освіти чи зміну акцентів у медіапросторі, а й про виховання власних дітей).

Такі дії мають показати, що справжніми «традиційними цінностями» мають бути не агресія, насильство чи домінування, а повага особистості, свобода і мир, які не допускають прояву насильства до жінок!

Протести по всьому світу

Тим часом, мирні протести жінок проти насильства тривають по всьому світу. Ділимося декількома вражаючими світлинами:

Жінки беруть участь у марші, присвяченому Міжнародному дню ліквідації насильства над жінками, на площі Італія в Сантьяго, Чилі, 25 листопада 2019 року.

У Чилі демонстрантки влаштували «ходу з червоними руками», намальованими на роті, закликаючи до більшої дії.

Жінка бере участь у протесті до Міжнародного дня боротьби з насильством над жінками в Буенос-Айресі 25 листопада 2019 року.

Жінки в Аргентині провели схожу акцію перед Національним конгресом у Буенос-Айресі.

Демонстранти беруть участь у протесті проти феміциду та насильства над жінками, у Монтевідео, Уругвай, 25 листопада 2019 року.

Жінки та чоловіки в столиці Уругваю Монтевідео на протест проти ґендерного насильства одяглися у чорне.

Перегляд плюшених іграшок для тварин, повішених із мотузок на згадку про загиблих жінок, в рамках Міжнародного дня боротьби з насильством над жінками, у Тегусігальпі, 25 листопада 2019 року.

У Гондурасі демонстранти повісили обшарпані іграшки на мотузки, як символ про про вбитих жінок.

Жінки виступають на згадку про жінок, загиблих у Панамі, під час Міжнародного дня боротьби з насильством над жінками, у місті Панама, 25 листопада 2019 року.

У місті Панама жінки на демонстрації лягли під простирадла, покриті фальшивою кров’ю, щоб показати загиблих внаслідок феміциду.

Жінка бере участь у демонстрації протесту проти феміцидів та насильства над жінками, у Нанті, Франція, 25 листопада 2019 року.

Жінки на демонстрації у французькому місті Нантнаписали «стоп» та «138» на руках, щоб представити кількість жінок, що були вбиті нинішніми чи колишніми партнерами в країні в цьому році (за офіційними даними).

Будівля Сенату Італії, відома як Палацо Мадама, світиться червоним кольором 25 листопада 2019 року.

В Італії будівля Сенату в Турині, відома як Палаццо Мадама, була освітлена червоним кольором, щоб відзначити Міжнародний день ліквідації насильства над жінками.

Люди відвідують марш, присвячений Міжнародному дню ліквідації насильства щодо жінок у Валенсії, Іспанія, 25 листопада 2019 року.

Тисячі людей вирушили в містах по всій Іспанії, щоб закликати припинити насильство над жінками. Повідомляється, що п’ятдесят дві жінки були вбиті своїми партнерами або колишніми партнерами в країні з початку 2019 року.

25 листопада 2019 року в Стамбулі, Туреччина, демонстранти збираються протестувати проти феміциду та насильства над жінками.

25 листопада 2019 року в Стамбулі, Туреччина, демонстранти сутички з ОМОН під час протесту проти феміциду та насильства над жінками.

Велике скупчення людей також пройшло в турецькому місті Стамбул, де деякі демонстранти зіткнулися з ОМОН. Стамбульська група «Ми зупинимо вбивство» каже, що в цьому році в Туреччині вбито 300 жінок.

Взуття, пофарбоване в червоний колір, розміщено на землі, щоб символізувати жертв феміциду в рамках виставки, яка засуджує всі види насильства щодо жінок, на площі Журдан, в європейському районі Брюсселя, Бельгія, 25 листопада 2019 року.

У Брюсселі посеред вулиць поставили червоне взуття, як символ жертв феміциду.

Суданські жінки проходять маршем у Хартумі, щоб відзначити Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок, на першій такій акції, яка відбулася в північно-східній Африці за десятиліття, 25 листопада 2019 року.

Жінки в Судані приєдналися до глобальної акції із гаслом «Свободу, Мир, Справедливість».

Провести мероприятие

Создать группу

Пройти обучение