Телефоны

«Важливо мати тісний контакт з лікарем, і відстоювати свої права в сфері медицини»
Олена Дороганова (лікар-гінекологиня, експерт проекту «Правда про жіноче здоров’я»)

ПОДІЯ: 9 лютого 2019 р. у м. Харків в модному місцевому коворкінгу «Накипіло» відбувалася дискусійно-просвітницька зустріч мешканок міста із гінекологиною Оленою Дорогановою, які змогли отримати від спеціалістки відповіді на найбільш хвилюючі теми щодо власного здоров’я та ​​здоров’я їх підростаючих доньок.

ТЕМА: «Міфи і факти про жіноче здоровя – запитай гінеколога!».

ТРЕНЕР: Лікар-гінекологиня, експерт проекту «Правда про жіноче здоров’я», завідуюча жіночої консультації 20-ій міської лікарні м. Харкова Олена Дороганова.

ОБГОВОРЕННЯ: Дискусію розпочала Олена Дороганова, яка відповіла на широкий спектр медичних питань, а також підкреслила, що у нас немає закритих тем для обговорення. Окрім цього, лікарка допомагала учасницям розібратися з конкретними адміністративними питаннями, пов’язаними з відмовами щодо направлення пацієнток на необхідну діагностику.

«У моєї мами був рак грудей, рак яєчників, я знаю, що знаходжуся в зоні ризику, і моє здоров’я повинне бути під контролем. Але я отримую відмову в обстеженні і проведенні мамографії, оскільки у мене «нічого не прощупується» і змушена робити діагностику в платній клініці. Як бути у цій ситуації?» запитала одна з учасниць зустрічі.

«Це недопустимо. З цим випадком я обов’язково розберуся, лікарі повинні обов’язково направляти на мамографію та інші обстеження за віковими показниками, до появи «зовнішніх ознак»» відповіла на це запитання Олена Дороганова.

У цьому контексті ведуча Громадського радіо Анастасія Багаліка наголосила на важливих аспектах взаємодії «лікар-пацієнт», зокрема: попередня підготовка пацієнта до візиту, підготовка до питань, які потрібно задати, а також довіра до цього лікаря.

Яскравими були приклади активістки Проекту Кешер Лариси Польської з практики просвітницької роботи нашої організації з населенням, які показують загальний рівень слабкої грамотності населення щодо питань здоров’я. Тому активістка підкреслила, що просто необхідно доносити наукові медичні рекомендації до людей та говорити про особисту відповідальність у питаннях здоров’я.

РЕЗУЛЬТАТИ: Дискусійно-просвітницька зустріч стала тим інструментом, який дав змогу учасницям почути відповіді на хвилюючі питання щодо власного здоров’я та здоров’я їх близьких, а також дізнатися більше інформації про аспекти збереження здоров’я від спеціаліста.

Загалом, результати зміни ставлення громадськості, державних структур та медичних спільнот до питань жіночого здоров’я помітні ще із минулого круглого столу, ініційованого Проектом Кешер у м. Харкові. Ми надіємося, що і ця зустріч матиме такий же результат та стане тим важливим кроком на шляху позитивних змін у сфері збереження здоров’я жінок.

Подія відбулась у межах проекту «Правда про жіноче здоров’я», що реалізовується  за підтримки Grand Challenges Canada (Канада) та у партнерстві з Громадським радіо.

Слідкуйте за нашими наступними заходами у розділі «Анонси»

Провести мероприятие

Создать группу

Пройти обучение