Важные проекты
Телефоны
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у “жіночому світі”?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Шукаєте корисні та експертні поради на різні тематики?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

У дайджесті ПК за серпень ми підготували для вас такі рубрики:

  1. Новини жіночого світу. Про фемпрориви червня; цікаві історії відомих жінок, факти про жінок; проблеми, про які варто задуматись; поради для протидії гендерній нерівності і різних видів насильства; правда про здоров’я.
  2. Новини Проекту Кешер. Про наших активісток, їхні проекти та ініціативи; про наші ключові події та заходи; календар із анонсами подій, які плануються у серпні.
  3. Для дозвілля. Цитати відомих жінок.

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!

ПРО ЖІНОК ТА ДЛЯ ЖІНОК

Мотивація, історії, факти, проблеми – те, що цікаво та потрібно знати

ДІВЧИНА ВПЕРШЕ ВИСТУПАТИМЕ ЗА ЧОЛОВІЧИЙ ФУТБОЛЬНИЙ КЛУБ. У Нідерландах прийняли революційне рішення для футболу: керівництво Королівського футбольного союзу (KNVB) дозволило 19-річній футболістці Еллен Фоккема грати за чоловічу команду. У федерації зауважують, що якщо все завершиться вдало, то гендерний поділ команд приберуть і жінки зможуть змагатися разом із чоловіками на постійній основі. Детальніше ТУТ.


→ ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ В ЖИТТІ ЖІНКИ. Емоційний інтелект у житті жінки займає важливе місце. Він допомагає розуміти себе та контактувати і з іншими. І навіть під час співбесіди на роботу вам можуть запропонувати пройти тест на ЕІ. У такій ситуації важливо розуміти та вміти контролювати свої емоції. Про це ми поговорили із сімейною медіаторкою Оксаною Ратушною. Детальніше ТУТ.


→ БІЛЬШЕ НЕ МОЖНА МОВЧАТИ. Після нападу та спроби зґвалтування Анастасії Лугової в купе, користувачі в соцмережах запустили флешмоб #Більшенеможнамовчати на підтримку жінки. Під цим хештегом користувачі на своїх сторінках висловлюють підтримку жінці та розповідають свої історії насильства. Детальніше ТУТ.


→ ДЕНЬ ЛЮБОВІ В ЄВРЕЙСЬКОМУ КАЛЕНДАРІ. 15 ава – Ту бе-Ав, День Любові в єврейському календарі (цього року відзначався з вечора 15 до вечора 16 серпня). У цей день відбулося багато радісних подій у нашій історії! Спільне для них – це досягнення гармонії, заповнення нестачі, єднання і завершеність. Про те, які події заклали початок цього свята та яке значення воно має сьогодні, ми поговорили у серпні напередодні свята. Детальніше ТУТ.


→ ЖІНКИ ПІДТРИМУЮТЬ ЖІНОК. Впродовж липня та серпня в Instagram відомі жінки запустили флешмоб «підтримки жінок». Та публікували свої чорно-білі фотографії з хештегом #WomenSupportingWomen і #ChallengeAccepted. Флешмоб підтримали Шарліз Терон, Різ Візерспун, Сінді Кроуфорд і Періс Хілтон. Наразі за хештегом #WomenSupportingWomen уже понад 7 мільйонів постів, а під хештегом #ChallengeAccepted понад 5 мільйонів публікацій. Детальніше ТУТ.


ЦІКАВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ. Нове дослідження Women Count 2020 від компанії Pipeline показало те, що лондонські компанії, в яких більше третини керівних посад займають жінки, більш прибуткові. Згідно з даними, компанії отримують прибуток в 10 разів більше. Згідно з дослідженням, компанії без жінок у виконавчих комітетах мають коефіцієнт прибутковості 1,5%, а компанії, у яких третина жінок у керівництві — коефіцієнт 15,2%. Детальніше ТУТ.

ПРОТИДІЯТИ

Вчимося протидіяти насильству, сексизму та різним проявам гендерної нерівності у суспільстві

→  ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПОЛІЦІЯ СИСТЕМАТИЧНО НЕ РЕАГУЄ НА ВИКЛИКИ ЩОДО ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА? Про те куди та як звертатися, пояснили під час дискусії “Як Держава має підтримати та захистити жертв домашнього насильства?” начальник відділу превентивних заходів та протидії домашньому насильству департаменту превентивної діяльності Нацполіції Василь Богдан та  директор директорату розвитку соцпослуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики України Руслан Ковбаса. Детальніше ТУТ.


ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВАС ВИКОРИСТОВУЮТЬ І ЩО ІЗ ЦИМ РОБИТИ? Часом ми потрапляємо у взаємини, де нам некомфортно, але не можемо зрозуміти, що відбувається. Психотерапевт на ресурсі «Wonderzine» розповідає про ознаки таких взаємин та про те, як їх змінити чи вийти із них. Детальніше ТУТ.


ЯК ПСИХОЛОГІЧНО, ВЕРБАЛЬНО ТА ЮРИДИЧНО ПОВОДИТИСЯ, КОЛИ СТИКАЄШСЯ З РІЗНИМИ ПРОЯВАМИ СЕКСИЗМУ? Громадська організація «Рада жіночих ініціатив» випустила на своєму YouTube-каналі п’ять коротких відео про те, як протидіяти сексизму. У них очільниця РЖІ Ольга Неманежина та юристка й гендерна експертка Марія Максимкова розповідають про доброзичливий і ворожий сексизм, харасмент і наклеп. Переглянути відео можна ТУТ.


КУДИ СКАРЖИТИСЬ, ЯКЩО ВАС НЕ БЕРУТЬ НА РОБОТУ ЧЕРЕЗ ВАШУ СТАТЬ? На сайті онлайн-журналу «Wonderzine» вийшла стаття із історіями дівчат та жінок про те, як їм відмовляли у роботі через сексистські уявлення про те, що «у дівчат одні емоції», «вони не впораються в стресових ситуаціях», «захочуть стосунків і підуть у декрет». Також у статті містяться коментарі юриста щодо того, як законодавство захищає питання подібної дискримінації. Детальніше ТУТ.


→ ОНЛАЙН-ІНСТРУМЕНТИ ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ. В Україні запустили безкоштовний освітній серіал про онлайн-інструменти протидії домашньому насильству. Його розробило Міністерство цифрової трансформації разом з Міністерством внутрішніх справ. Серіал складається з п’яти серій тривалістю від 3 до 5 хвилин. Кожна серія розглядає одну тему, що таке домашнє насильство, до кого звертатися по допомогу, як захистити себе та як допомогти постраждалим від домашнього насильства. Детальніше ТУТ.

ПРО НАЙВАЖЛИВІШЕ

Руйнуємо міфи та розповідаємо правду про жіноче здоров’я

ЗДОРОВ’Я СЕРЦЯ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ. КАРДІОЛОГИНЯ ВІДПОВІДАЄ НА АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ. Ситуація із пандемією, стрес та зміна способу життя не можуть не позначатися на роботі серцево-судинної системи. Тим більше, люди, які мають проблеми із серцем, знаходяться у групі підвищеного ризику захворювання на Covid-19. Саме тому  ми поставили декілька актуальних запитань кардіологині Віті Ружанській, пов’язаних зі здоров’я нашого серця у цей непростий період та отримали експертні відповіді на них. Детальніше ТУТ.


ЯК ОБРАТИ КОМФОРТНЕ БРА? За статистикою, 4 з 5 жінок регулярно обирають не свій розмір білизни. Тому експерти компанії BRABRABRA запустили просвітницьку кампанію, розробивши власну методику, яка допомагає підібрати правильний розмір бра – індекс комфортної посадки (ІКП). Для цього враховують такі індивідуальні характеристики, як зріст, розмір, особливості розташування та форма грудей. Детальніше ТУТ.


→ ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО БІЛЬ У ГРУДЯХ ПРИ ПМС? Мамологиня Оксана Краснопольська  у липні на ресурсі «Wondersine» детально розповіла, чому може виникати біль у грудях напередодні менструації та про що він може сигналізувати. Детальніше ТУТ.


→ МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК, ЯКИЙ ПОЛЕГШУЄ ДОГЛЯД ЗА СВОЇМ ЗДОРОВ’ЯМ. Український медичний онлайн-хаб Doc.ua представив користувачам новий мобільний застосунок, завдяки якому можна: обрати лікаря, враховуючи його спеціалізацію, стаж роботи, рейтинг, місце та вартість послуг; записатися на консультацію; записатися на лабораторний аналіз; придбати необхідні медичні препарати; отримати аудіоконсультацію спеціаліста. Детальніше ТУТ.


ПРАВДА І МІФИ ПРО ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ ВІД ПЕДІАТРИНІ-КОНСУЛЬТАНТКИ З ГВ. У серпні ми відзначали Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Здавалось би, навіщо підтримувати такий природній процес? Проте досі багато жінок свідомо відмовляються годувати своїх дітей грудьми. Мотивації найрізноманітніші, але найчастіше це – банальне незнання нюансів грудного вигодовування, страхи і міфи, що оточують цей природний процес. Саме тому ми попросили консультантку з ГВ Анастасію Шелевицьку відповісти на 8 поширених запитань про грудне вигодовування, розвінчати міфи та з’ясувати правду про цей важливий процес. Детальніше ТУТ.


→ РОЗВІНЧУЄМО МІФИ ПРО ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ’Я. Ресурс «TheVillage» запустив серію подкастів, присвячених темі розвінчування міфів навколо жіночого здоров’я. Подкасти, які вийшли, стосуються тем жіночої сексуальності, планування дітей, менопаузи та менструації. Переглянути їх можна ТУТ.

НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

Активістки, ініціативи, проекти і події Проекту Кешер

→ ЗАВЕРШЕННЯ ПРОЕКТУ «ЖІНОЧА СТОРОНА КАРАНТИНУ». Ситуація з пандемією виявилась неочікуваним викликом для усіх, а особливо для нас – жінок. Як показало дослідження ООН жінки в Україні, саме жінки стали тією вразливою групою, яка опинилася під ударом під час коронавірусу у різних сферах життя. Саме тому впродовж травня, червня та липня Проект Кешер в Україні, за підтримки Українського Жіночого Фонду та Уряду Канади, реалізовував проект «Жіноча сторона карантину», здійснюючи інформаційно-психологічну підтримку жінок. Що нам вдалося за три місяці проекту, розповідаємо ТУТ.


→ ГЕНДЕР, ГЕНДЕРНІ СТЕРЕОТИПИ ТА ФЕМІНІТИВИ. Питання гендеру та гендерної рівності, зважаючи на існування безлічі стереотипів стосовно жінок та чоловіків, досі залишається актуальним. Для розуміння та захисту своїх прав та можливостей у суспільстві, важливо орієнтуватися в таких поняттях, як «гендер», «гендерна рівність», «гендерні стереотипи», «фемінітиви», «гендерна соціалізація» тощо. Саме тому 4 серпня ми поговорили про це із гендерною експерткою Тамарою Марценюк на нашому вебінарі проекту «Жіноче єврейське лідерство». Запис вебінару можна переглянути ТУТ.


→ ПРО ЗІР: КРАСА ТА ЗДОРОВ’Я НАШИХ ОЧЕЙ. У час, коли комп’ютер та смартфон стали нашими незмінними спутниками та помічниками, питання здоров’я очей стало, як ніколи, актуальним. Саме тому 18 серпня ми поговорили про збереження здоров’я очей із експертками-офтальмологинями на вебінарі «Про зір: краса та здоров’я наших очей». Запис вебінару можна переглянути ТУТ.


РОШ ХОДЕШ – СВЯТО ДЛЯ ЖІНОК. У єврейському календарі є багато важливих дат і свят. Одне із них – Рош Ходеш, свято, яке ми відзначаємо щомісяця. Цікаво, що в історії цього дня багато уваги приділяється саме жінкам. Саме тому у липні ми розпочали цикл унікальних онлайн-святкувань у жіночому колі «Рош Ходеш- Party з Проектом Кешер». У серпні пройшла наша друга зустріч. Як це було, розповідаємо ТУТ.


→ ВЛАДА НЕДАК ПИШЕ. У серпні вийшла нова публікація нашого розділу #БлогДиректорки, у якому директорка Проекту Кешер в Україні Влада Недак поділилася своїми роздумами про те, як бути матір’ю дітей-випускників і що потрібно встигнути до того, як вони підуть у доросле життя. Детальніше ТУТ.

ЩО РОБИТИ У ВЕРЕСНІ?

Календар із анонсами онлайн-подій для жінок від Проекту Кешер

Анонси усіх вебінарів очікуйте згодом на нашому сайті та на сторінці у Facebook.
Зверніть увагу! Час та дата вебінарів з технічних причин можуть змінюватись. Тому стежте за нашими анонсами.


Запрошуємо вас на безкоштовний онлайн-курс «DIGITAL Lady: баланс і трансформація», розроблений в межах нашого проекту «ОРТ-КешерНет»! Курс допоможе жінкам різного віку навчитися користуватись усіма можливостями сучасного цифрового світу, базуючись на дотриманні життєвого балансу, з урахуванням ризиків, можливостей і трендів цифрової трансформації сучасності. Детальніше про курс можна дізнатися ТУТ або ж, клікнувши на світлину нижче.

КЕШЕР.ЦИТАТИ

Відомі жінки та їх цитати із нашої нової рубрики у Instagram

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Успіху вам та мотивації у наступному місяці!
Проект Кешер – сила жіночої єдності!

Провести мероприятие

Создать группу

Пройти обучение