Важные проекты
Телефоны
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у “жіночому світі”?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Шукаєте корисні та експертні поради на різні тематики?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

У дайджесті ПК за листопад ми підготували для вас такі рубрики:

  1. Новини жіночого світу. Про фемпрориви жовтня; цікаві історії відомих жінок, факти про жінок; проблеми, про які варто задуматись; поради для протидії гендерній нерівності і різних видів насильства; правда про здоров’я.
  2. Новини Проекту Кешер. Про наших активісток, їхні проекти та ініціативи; про наші ключові події та заходи; календар із анонсами подій, які плануються у грудні.

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!

⇒ФЕМПРОРИВИ ЛИСТОПАДА⇐

Досягнення жінок у різних сферах суспільного життя

→ ДІВЧИНА З ТЕХАСУ ЗРОБИЛА НАУКОВЕ ВІДКРИТТЯ, ЯКЕ МОЖЕ СТАТИ ЕФЕКТИВНОЮ ТЕРАПІЄЮ В БОРОТЬБІ ПРОТИ COVID-19. 14-річна Аніка Чебролу провела дослідження, використавши метод in-silico (детальний комп’ютерний скринінг молекул) і знайшла молекулу свинцю, яка може вибірково поєднуватися з білком вірусу SARS-CoV-2 (штамп вірусу, який викликає COVID-19). Так, поєднання цих речовин нейтралізує здатність вірусу проникати в організм людини. Детальніше ТУТ.


УКРАЇНКА УВІЙШЛА В ТОП-100 НАЙВПЛИВОВІШИХ ЖІНОК СВІТУ ЗА ВЕРСІЄЮ BBC. Дівчина із України Анастасія Волкова займається розробкою технологічних рішень для аграрного сектору. Вже у 2016 році Анастасія заснувала стартап Flurosat, який допомагає фермерам оптимізувати врожайність. У березні 2020 року журнал Массачусетського технологічного університету включив Анастасію Волкову в список «35 інноваторів до 35 років», а тепер дівчина потрапила й в список найвпливовіших жінок світу.


→ НОВИМ ПРЕЗИДЕНТОМ МОЛДОВИ СТАЛА ЖІНКА. 15 листопада в Молдові відбувся другий тур президентських виборів. За результатами голосування, президенткою країни стала Майя Санду – лідерка опозиційної партії «Дія та солідарність».


АЛЬПІНІСТКА ЕМІЛІ ХАРРІНГТОН — ПЕРША ЖІНКА, ЯКА ПІДНЯЛАСЯ НА ГІРСЬКУ ВЕРШИНУ ЕЛЬ-КАПІТАН (її висота становить 2307 метрів над рівнем моря). Жінка пройшла маршрут «Золоті ворота» всього за добу. До неї за такий же час маршрут змогли подолати тільки троє чоловіків. Емілі стала четвертою жінкою, яка коли-небудь вільно піднімалася на вершину Ель-Капітан, але вона перша пройшла саме за цим маршрутом.


ТРИ УКРАЇНСЬКІ НАУКОВИЦІ СТАЛИ ЛАУРЕАТКАМИ ПРЕМІЇ L’ORÉAL-UNESCO «‎ДЛЯ ЖІНОК У НАУЦІ». Переможницями премії L’Oréal-UNESCO «‎Для жінок у науці»‎ у 2020 році стали кандидатка біологічних наук Копач Ольга, кандидатка фізико-математичних наук Нестеренко Марина та кандидатка хімічних наук Татарчук Тетяна. Загалом, цього року заявки на участь подали 143 науковиці з 22 міст України.


ФРАНЦУЖЕНКА СТЕФАНІ ФРАППАР СТАНЕ ПЕРШОЮ ГОЛОВНОЮ АРБІТЕРКОЮ В ІСТОРІЇ ФУТБОЛУ, ЯКА СУДИТИМЕ МАТЧІ ЛІГИ ЧЕМПІОНІВ. Судити Фраппар буде матч між київським «Динамо» й туринським «Ювентусом», який відбудеться 2 грудня в Італії. Про це повідомили на сайті УЄФА (Союз європейських футбольних асоціацій).

ПРО ЖІНОК ТА ДЛЯ ЖІНОК

Мотивація, історії, факти, проблеми – те, що цікаво та потрібно знати

В УКРАЇНІ ЧОЛОВІКАМ МОЖУТЬ ДОЗВОЛИТИ ІТИ В ДЕКРЕТНУ ВІДПУСТКУ. 1 грудня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про надання декретної відпустки татам. Законопроєкт передбачатиме внесення змін до деяких законодавчих актів. Ці зміни забезпечать рівні можливості й права матері та батька щодо догляду за дитиною. Детальніше ТУТ.


→ ГОВОРИМО ПРО ЕКОЛОГІЮ ІЗ ЕКОЛОГИНЕЮ. Кліматичні проблеми, забруднення океанів і повітря, надмірне використання пластику – ці теми стають дедалі актуальнішими. Тому перехід на екологічний спосіб життя є нагальною необхідністю для кожної і кожного із нас. Саме про те, чому не можна стояти осторонь цієї теми та із чого варто почати зміни в способі життя, ми поговорили у листопаді із засновницею руху Kharkiv Zero Waste Анною Прокаєвою. Детальніше ТУТ.


ЯК ЗАЛИШАТИСЯ ТОЛЕРАНТНИМИ В ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ? Час будь-яких епідемій і великих проблем завжди випробовував людей на душевну міцність – на наявність взаємоповаги, милосердя та толерантності. Так сталося і в період пандемії коронавірусу. Про те, чому у цей час росте соціальна стигматизація, як її подолати та зберегти людські якості у такій складній ситуації, ми з’ясовували у листопаді у межах акції Тиждень толерантності. Детальніше ТУТ.


АКТИВІТСКИ, ЯКІ БОРЯТЬСЯ ЗА ПРАВА ЖІНОК. Вони є в кожній країні та на кожному континенті. Щоб підтримати дух сестринства та показати, що є цінності, які об’єднують нас незалежно від віросповідання та кольору шкіри, у листопаді ми поговорили про активісток, які боряться за права жінок із різних країн світу. Детальніше ТУТ.


ЧОМУ НАС ВІДШТОВХУЄ ІНАКШІСТЬ І ЯК ЦЕ ВІДЧУТТЯ ПЕРЕБОРОТИ? Так склалось, що нам важко сприймати інших людей, якщо їхні погляди, цінності та вірування відрізняються від наших. Виявляється, цей феномен має психологічне пояснення. Тому пояснити це ми попросили психологиню Дар’ю Трегуб. Вона розповіла, чому ми вороже ставимось до не таких, як ми та як це відчуття перебороти. Детальніше ТУТ.


 → ЯК ПЛАНУВАТИ В СИТУАЦІЇ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ? «Я часто чую в останні місяці, що планувати неможливо, оскільки ми не знаємо, що буде з нами найближчим часом. І все ж, я хочу запропонувати вам рішення. Вони не ідеальні. Але я вірю, що вони здатні уберегти нас від стресу» – каже консультантка з планування часу Лєра Голованівська. Цього місяця вона поділилася із нами практичними порадами, які допоможуть діяти навіть в таких невизначених ситуаціях, як зараз. Детальніше ТУТ.


ПІД ЧАС КАРАНТИНУ 37% ЖІНОК ПЕРЕЙШЛИ НА ДИСТАНЦІЙНИЙ ФОРМАТ РОБОТИ. Про це йдеться у звіті-дослідженні “Вплив COVID-19 на права жінок в Україні”. Водночас у 41% жінок робочий графік, попри запровадження карантину, не змінився. Проте, майже третина жінок відзначили і недоліки віддаленої роботи. Детальніше ТУТ.


12 ЗАПИТАНЬ ЕНДОКРИНОЛОГИНІ. Гормональний фон, аналізи на гормони, гормони і вага, здоров’я щитоподібної залози, гормональний дисбаланс… Тема гормонів настільки об’ємна, що ми вирішили запитати у наших читачок: «А що б ви хотіли знати про свої гормони?». Саме це запитання ми поставили нашим підписницям в Instagram і впродовж листопада вони мали можливість залишати свої запитання. У результаті, ми відібрали 12 найпопулярніших запитань та тем про гормони і попросили відповісти на них лікарку-ендокринолога Юлію Кривов’яз. Відповіді експертки читайте ТУТ.


«ЧОРНА П’ЯТНИЦЯ» В ІСТОРІЇ ЖІНОЧОГО РУХУ. У листопаді проходила всесвітня акція знижок «Чорна п’ятниця», про яку знає практично кожен. Проте далеко не кожен знає, що в історії була й інша «Чорна п’ятниця». Так, 18 листопада 1910 року 300 суфражисток пройшли демонстрацією до Вестмінстерського палацу в Лондоні, протестуючи проти чергового відкладання законопроекту про жіноче виборче право. Демонстрація була жорстоко розігнана поліцією і увійшла в історію як «Чорна п’ятниця». Детальніше ТУТ.

ПРОТИДІЯТИ

Спецрубрика листопада, присвячена кампанії «16 днів проти насильства»

У листопаді стартувала Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства у ставлення до дівчат та жінок» (з 25.11 по 10.12). Цю кампанію підтримали й в Україні. Так, різноманітні організації та ресурси запустили цікаві корисні ініціативи. Нижче розповідаємо про деякі із них.


→ АКЦІЯ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА «ЗУПИНИТИ». 25 листопада стартувала наша кампанія «ЗупиниТИ», звернена до третьої сторони насильства – свідків. Впродовж кампанії ми закликаємо усіх, хто ставав та є свідком насильства, не ігнорувати та не мовчати, а діяти. Для цього ми проводимо активну інформаційну кампанію у соціальних мережах (фейсбук та інстаграм), провели великий тематичний ефір  на Громадському радіо, а також прямий ефір із поліцейською в інстаграм. Також у межах кампанії проводиться продаж значків-символів протидії насильству та підтримки жінок, кошти з яких будуть використані для випуску онлайн-гайду «Що робити, якщо ви стали свідком насильства?».


→ СОЦІАЛЬНА ПЛАТФОРМА «ВСЕ НЕ ДЛЯ ДОМУ»Українське представництво правозахисної організації Amnesty International у співпраці з Бюро соціальних комунікацій «До речі» презентували соціальну платформу «Все не для дому» у форматі першого онлайн-магазину з товарами, що символізують типові сценарії домашнього насильства. Проєкт має на меті мотивувати жінок, чоловіків і дітей не ігнорувати проблему і не бути байдужими свідками насильства.


→ ПРОЄКТ «НОВІ ШРАМИ». «Дикий театр» спільно з ООН в Україні створили проєкт «Нові шрами», який присвятили темі насилля над жінками. У межах проєкту автори зібрали реальні історії українських жінок про фізичне, психологічне й сексуальне насильство. Їх показують у різних форматах: на телебаченні, у театрі, а також у форматі інтерактивної вистави, де сюжет може змінюватися залежно від вибору глядачів.


→ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МАРАФОН «ЖІНКИ ВИМАГАЮТЬ БЕЗПЕКИ». 24 листопада стартував всеукраїнський громадський марафон «Жінки вимагають безпеки», ініційований Громадською експертною радою при МФО «Рівні можливості». У межах марафону проводяться різноманітні онлайн-лекції та вебінари, присвячені темі протидії насильству у ставленні до дівчат та жінок.


→ ЖІНОЧИЙ МАРАФОН З ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ. З метою підтримки жінок за ініціативи ГО «Вік Можливостей» у партнерстві із Центром гендерної культури 25 листопада стартував «Жіночий марафон з фінансової безпеки». У межах марафону проводяться різноманітні лекції із фінансової безпеки та грамотності для жінок 35-55+.


→ ФОТОПРОЄКТ #НЕБЕЗМЕЖНІСТЬ. Фотопроєкт «Небезмежність» — це 14 світлин та особистих історій жінок, які зіткнулися із сексуальними домаганнями на вулицях свого міста, у кафе, спортзалі, транспорті та інших публічних місцях. Захід відбудеться в межах інформаційної кампанії «Розірви коло» UNFPA Україна. Фотопроєкт створено у межах інформаційної кампанії UNFPA Ukraine «Розірви коло» за підтримки уряду Великої Британії.

НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

Активістки, ініціативи, проекти і події Проекту Кешер

→ ДЕНЬ ЄВРЕЙСЬКИХ ЗНАНЬ-2020 З ПРОЕКТОМ КЕШЕР. З 2010 р «Проект Кешер» підтримує Всесвітній день Єврейських знань. Завдання цього дня в тому, щоб раз на рік об’єднати євреїв у всьому світі для спільного вивчення стародавніх текстів, долучитись до джерела мудрості, оскільки вивчення Тори – спільне для всього нашого народу. Тож цього року 90 жінок, активісток Проекту Кешер, традиційно, приєдналися до Дня єврейських знань, долучившись до Міжнародного онлайн-марафону “Жінки Танаху і сучасності: гідність та мудрість”. Як проходив марафон, розповідаємо ТУТ.


→ ОНЛАЙН-ІНТЕНСИВ «OPEN SPACE». У теперішній період пандемії та карантину особливо важливо не втрачати зв’язки із активіст(к)ами, волонтер(к)ами та партнер(к)ами, мати можливість проводити спільні заходи, спілкуватися та обмінюватись ідеями. Нехай навіть і в онлайні. Саме тому 15 листопада ми організували та провели онлайн-інтенсив «Open Space», який об’єднав 5 майстер-класів і більше 100 учасників та учасниць на майданчику ZOOM. Як проходив інтенсив, розповідаємо ТУТ.


→ В ГОСТЯХ У РІВНОМУ. ПОДОРОЖУЄМО ГРОМАДАМИ УКРАЇНИ. Ми знайшли спосіб, як підтримувати зв’язки із нашими активістками та партнерськими громадами у різних містах навіть під час пандемії. І це наш новий проєкт «Подорожуємо громадами України. В гостях у…», який ми відкрили у жовтні. Так, 28 жовтня ми відвідали Хмельницьку єврейську громаду «Хесед Бешт»., а у листопаді ми побували віртуально у місті Рівному. З нами разом здійснило подорож понад 40 жінок з 22 міст України, Росії, Ізраїлю. Як проходила онлайн-зустріч, розповідаємо ТУТ.

ЩО РОБИТИ У ГРУДНІ?

Календар із анонсами онлайн-подій для жінок від Проекту Кешер

Анонси усіх вебінарів очікуйте згодом на нашому сайті та на сторінці у Facebook.
Зверніть увагу! Час та дата вебінарів з технічних причин можуть змінюватись. Тому стежте за нашими анонсами.


Долучайтесь до нашої кампанії проти насильства «ЗупиниТИ», яка триватиме до 10.12. У межах кампанії ви можете придбати значки-символи підтримки жінок та протидії домашньому насильству. Усі виручені кошти будуть використані для випуску онлайн-гайду «Що робити, якщо ви стали свідком насильства?». Детальніше про цю ініціативу можна дізнатися ТУТ.


Нагадуємо, що ми розширили нашого проєкту “Мама для мами”, який успішно реалізується у Дніпрі вже впродовж 3 років. Тепер молоді мами з різних міст України матимуть можливість долучитися до проєкту та брати участь у різних онлайн-заходах, дізнаючись корисну інформацію від експертів та отримуючи необхідну емоційну та професійну підтримку. Детальніше ТУТ.

 

Успіху вам та мотивації у наступному місяці!
Проект Кешер – сила жіночої єдності!

Провести мероприятие

Создать группу

Пройти обучение