Важные проекты
Телефоны
Адрес
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Ось і підійшов до завершення 2020 рік. Безумовно, він став роком важких викликів, як перед жінками, так і перед усім людством. Проте було й багато позитивних моментів, про які ми хочемо згадати нижче.

Саме тому ми склали невеликий список із 15 значних досягнень жінок в Україні та світі за 2020 рік. Отож, поїхали:

-1-
ДВІ НОВІ ПРЕЗИДЕНТКИ

У 2020 році президенткою Греції вперше стала жінка – Катерина Сакелларопулу. А восени, за підсумками другого туру виборів, президенткою Молдови стала Майя Санду. На даний час, у світі більше 20 держав очолюються жінками.

-2-
БІЛЬШЕ СТАТТЕЙ ПРО ВИДАТНИХ ЖІНОК В УКРАЇНСЬКІЙ ВІКІПЕДІЇ

У межах марафону WikiGap, користувачі й користувачки Вікіпедії в Україні створили та поліпшили більше 1850 статтей про видатних жінок і на суміжні теми. Більше про це ТУТ.

-3-
ЦЕРЕМОНІЮ ПЕРЕДАЧІ ОЛІМПІЙСЬКОГО ВОГНЮ ВПЕРШЕ РОЗПОЧАЛА ЖІНКА

Нею стала олімпійська чемпіонка зі стрільби з Греції Анна Кораракі. Церемонія проходила онлайн, переглянути її можна ТУТ.

-4-
ЖІНКИ В УКРАЇНІ ЗІБРАЛИ ГОЛОСИ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО РАТИФІКАЦІЮ СТАМБУЛЬСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ

Наприкінці весни 2020 року активістки назбирали достатню кількість підписів петиції для ратифікації Стамбульської конвенції, завдяки чому її розглянув президент. Ця конвенція є надзвичайно важливою для подолання домашнього насильства. На разі, процес розгляду триває. Більше про конвенцію ТУТ.

-5-
У САУДІВСЬКІЙ АРАВІЇ СУД ВИЗНАВ ПРАВО ЖІНКИ ЖИТИ ОКРЕМО БЕЗ ДОЗВОЛУ ЧОЛОВІКА-ОПІКУНА

У Саудівській Аравії суд прийняв справді історичне рішення для цієї країни, визнавши право жінки, Маріам Аль-Етібі, жити і подорожувати по країні одній, без опікуна. Прокуратура країни звинуватила Аль-Етібі в тому, що вона поїхала в Ер-Ріяду без дозволу батька. Суд ухвалив рішення на користь Маріям Аль-Етібі і заявив, що «жінка – це розсудлива доросла людина, яка має право вирішувати, де хоче жити». Більше про це ТУТ.

-6-
УКРАЇНКА УПЕРШЕ ВИГРАЛА СПРАВУ ПРО ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СУДІ З ПРАВ ЛЮДИНИ

Ірина Левчук виграла справу про домашнє насильство в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Вона боролася за те, щоб виселити зі спільної квартири колишнього чоловіка-агресора та забезпечити право своїх чотирьох дітей на дитинство без постійних конфліктів та погроз. Однак українські суди апеляційної і касаційної інстанції, ставали на бік кривдника, тож позов вирішили подати до ЄСПЛ. Більше про це ТУТ.

-7-
ЕФЕКТИВНЕ ЖІНОЧЕ ЛІДЕРСТВО ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

Ісландія, Тайвань, Німеччина, Нова Зеландія, сюди ж додайте Фінляндію, Норвегію й Данію – жінки, які займають керівні посади у політичному секторі цих країн, у складний час пандемії показали надзвичайну ефективність у боротьбі із кризою та коронавірусом у своїх країнах. “Вони стали прикладом для багатьох інших країн” – пише про це Форбс.

-8-
УКРАЇНСЬКА ШКОЛЯРКА РОЗРОБИЛА УНІКАЛЬНИЙ МЕТОД РАННЬОЇ ДІАГНОСТИКИ РАКУ

Винахід випускниці хіміко-біологічного факультету Маріупольського технічного ліцею Ольга Харасахал на престижному міжнародному науковому конкурсі Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF) в США отримав четверте місце. На думку фахівців, технологія діагностики, представлена ​​Ольгою, в перспективі може бути прийнята як єдиний міжнародний стандарт діагностики меланоми.

-9-
ФЛЕШМОБ «ПІДТРИМКИ ЖІНОК» #WomenSupportingWomen і #ChallengeAccepted

Впродовж липня та серпня 2020 року жінки у соціальних мережах в різних країнах світу продемонстрували надзвичайну згуртованість та підтримку інших жінок. Вони долучилися до флешмобу #WomenSupportingWomen, публікуючи свої фото та розповідаючи у своїх дописах про своїх менторок та знайомих жінок, які їх надихають. Більше про це ТУТ.

-10-
В УКРАЇНІ ВПЕРШЕ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО МІЖНАРОДНОГО ВІРТУАЛЬНОГО МАРШУ #REDSHOES

Дівчата та жінки в Україні підтримали важливу ініціативу міжнародної організації – Every Woman Treaty, спрямовану проти домашнього насильства, випадки якого значно зросли під час карантину. Сотні жінок ділилися світлинами у червоному взутті, висловлюючи слова підтримки жінкам, що постраждали від домашнього насильства. Більше про це ТУТ.

-11-
МІЖНАРОДНУ БУКЕРІВСЬКУ ПРЕМІЮ ОТРИМАЛА 29-РІЧНА ПИСЬМЕННИЦЯ З НІДЕРЛАНДІВ

Переможницею премії 2020 року стала нідерландська письменниця Маріке Лукас Ріневелд. Це наймолодша лауреатка в історії премії! Її відзначили за роман «Вечірній дискомфорт» (The Discomfort of Evening). Детальніше про переможницю та її книгу ТУТ.

-12-
УКРАЇНКА УВІЙШЛА В ТОП-100 НАЙВПЛИВОВІШИХ ЖІНОК СВІТУ ЗА ВЕРСІЄЮ BBC

Дівчина із України Анастасія Волкова займається розробкою технологічних рішень для аграрного сектору. Вже у 2016 році Анастасія заснувала стартап Flurosat, який допомагає фермерам оптимізувати врожайність. У березні 2020 року журнал Массачусетського технологічного університету включив Анастасію Волкову в список “35 інноваторів до 35 років”, а тепер дівчина потрапила й в список найвпливовіших жінок світу. 

-13-
ОДРАЗУ ДЕКІЛЬКА ЛАУРЕАТОК НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ

Нобелівську премію в галузі фізики отримала професорка Андреа Гез разом з двома своїми колегами, в галузі літератури – американська поетеса Луїза Глюк, у галузі хімії – авторки «генетичних ножниць» Емануель Шарпентьє і Дженіфер Дудне.

-14-
ЧОЛОВІКАМ В УКРАЇНІ МОЖУТЬ ДОЗВОЛИТИ ІТИ В ДЕКРЕТНУ ВІДПУСТКУ

1 грудня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про надання декретної відпустки татам. Законопроєкт передбачатиме внесення змін до деяких законодавчих актів. Ці зміни забезпечать рівні можливості й права матері та батька щодо догляду за дитиною. Більше про це ТУТ.

-15-
ФРАНЦУЖЕНКА СТАЛА ПЕРШОЮ ГОЛОВНОЮ АРБІТЕРКОЮ В ІСТОРІЇ ФУТБОЛУ, ЯКА СУДИЛА МАТЧІ ЛІГИ ЧЕМПІОНІВ

Стефані Фраппар  судила матч між київським «Динамо» й туринським «Ювентусом», який проходив 2 грудня в Італії.

Провести мероприятие

Создать группу

Пройти обучение