Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Є такі речі, які особисті для кожного та для всіх. Бат-міцва – це не просто одна з релігійних церемоній, це духовне повноліття для кожного єврея. Цього року Проект Кешер святкує 100-річчя бат-міцви, яку здійснила Джудіт Каплан Ейзенштейн, дочка рабина Мордеха Капланазе. Завдяки чому жінки у всьому світі отримали можливість вивчати та вести єврейські традиції у своїх громадах.

“Я сподіваюся, що це не останній важливий ритуал, який буде в моєму єврейському житті. Незважаючи на свої 37 років, я доросла в духовному розумінні і стала частиною світової єврейської громади, прийнявши всі обов’язки дорослої гордої єврейки,” – наша програмна менеджерка, Еліна Кац, сама пройшла цей шлях.

Як це було? 

В Україні 12 дівчат пройшли свій курс навчання і зробили свою Алію ла Тора Сувої Тори разом із рабинесою Юлією Гріс у Громаді Прогресивного юдаїзму «Шират ха-Ям» (м. Одеса). Символічно, що дівчата читали свої рядки в розділі Мішпатім зі свитка, який Проект Кешер передав громаді у 2016 році. Незважаючи на те, що сувій був вивезений з України та побував у багатьох куточках світу, він знову повернувся служити єврейській громаді України.

“Усі ми рухаємось, пізнаємо себе та Тору поступово. Розділ Мішпатім вчить нас тому, що бажане, як і Земля Ізраїлю, має бути отримана через особисті старання,” – Еліна Кац.

Наша програмна менеджерка поділилася своїми враженнями та розповіла, що підготовку до церемонії важко було назвати легкою.

“Три місяці кожні вихідні дівчата займалися вивченням кантяляцій, вчилися співати з сувої. Полегшувало роботу навіть мінімальні знання івриту, але результат був того вартий. Я хочу висловити подяку Проект Кешер в Україні за те, що вони створили унікальну можливість. Жінки з усіїє України можуть доєднатися до особистого приняття Тори. Хочу також подякувати равинесі Юлії Гріс за терпіння та знання, які вона давала нам під час підготовчих курсів, а також за таку неймовірну церемонію” – Еліна Кац. 

Чекаємо з нетерпінням виходу фільму про те, як проходила церемонія в усіх країнах-представницях Проекту Кешер 24 березня! 

 

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок